KNVB noteert vier transfers meer dan in vorige winterperiode
ZEIST (ANP) - In het Nederlandse betaalde voetbal zijn 171 spelers van club gewisseld in de voorbije transferperiode. Dat zijn vier transfers meer dan een jaar geleden (167) en betekent daarmee een nieuw record voor een winterse transferperiode. In 2022 lag het aantal nog op 157. De laatste transfer kwam deze keer op naam van Sylla Sow, die Go Ahead Eagles verruilde voor NEC.
De KNVB meldt dat Feyenoorder Javairô Dilrosun naar het Mexicaanse Club America vertrekt. De overgang komt vermoedelijk vrijdag helemaal rond. Feyenoord hoopte Excelsior-speler Couhaib Driouech als vervanger te halen, maar dat lukte niet. PSV greep ook naast Driouech, die bij de Eindhovenaren de naar Union Berlin vertrokken Yorbe Vertessen moest vervangen. Excelsior kon niet op tijd een vervanger vinden voor Driouech, die daardoor moest blijven.
In totaal waren er binnen Nederland 42 transfers. Daarnaast werden er 61 spelers uit het buitenland aangetrokken, terwijl 68 spelers juist het avontuur buiten de landsgrenzen opzochten.
Bij de vrouwen waren er elf overschrijvingen binnen het betaalde voetbal, waarvan twee binnenlandse overschrijvingen. Zes speelsters kwamen van het buitenland naar Nederland en drie speelsters vertrokken juist naar het buitenland.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
25 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
4 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
7 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
19 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
20 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
20 uur geleden