KNVB noteert vier transfers meer dan in vorige winterperiode
ZEIST (ANP) - In het Nederlandse betaalde voetbal zijn 171 spelers van club gewisseld in de voorbije transferperiode. Dat zijn vier transfers meer dan een jaar geleden (167) en betekent daarmee een nieuw record voor een winterse transferperiode. In 2022 lag het aantal nog op 157. De laatste transfer kwam deze keer op naam van Sylla Sow, die Go Ahead Eagles verruilde voor NEC.
De KNVB meldt dat Feyenoorder Javairô Dilrosun naar het Mexicaanse Club America vertrekt. De overgang komt vermoedelijk vrijdag helemaal rond. Feyenoord hoopte Excelsior-speler Couhaib Driouech als vervanger te halen, maar dat lukte niet. PSV greep ook naast Driouech, die bij de Eindhovenaren de naar Union Berlin vertrokken Yorbe Vertessen moest vervangen. Excelsior kon niet op tijd een vervanger vinden voor Driouech, die daardoor moest blijven.
In totaal waren er binnen Nederland 42 transfers. Daarnaast werden er 61 spelers uit het buitenland aangetrokken, terwijl 68 spelers juist het avontuur buiten de landsgrenzen opzochten.
Bij de vrouwen waren er elf overschrijvingen binnen het betaalde voetbal, waarvan twee binnenlandse overschrijvingen. Zes speelsters kwamen van het buitenland naar Nederland en drie speelsters vertrokken juist naar het buitenland.
Meer uit Voetbal
BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
1 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
2 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
8 uur geleden