KNVB noteert vier transfers meer dan in vorige winterperiode
ZEIST (ANP) - In het Nederlandse betaalde voetbal zijn 171 spelers van club gewisseld in de voorbije transferperiode. Dat zijn vier transfers meer dan een jaar geleden (167) en betekent daarmee een nieuw record voor een winterse transferperiode. In 2022 lag het aantal nog op 157. De laatste transfer kwam deze keer op naam van Sylla Sow, die Go Ahead Eagles verruilde voor NEC.
De KNVB meldt dat Feyenoorder Javairô Dilrosun naar het Mexicaanse Club America vertrekt. De overgang komt vermoedelijk vrijdag helemaal rond. Feyenoord hoopte Excelsior-speler Couhaib Driouech als vervanger te halen, maar dat lukte niet. PSV greep ook naast Driouech, die bij de Eindhovenaren de naar Union Berlin vertrokken Yorbe Vertessen moest vervangen. Excelsior kon niet op tijd een vervanger vinden voor Driouech, die daardoor moest blijven.
In totaal waren er binnen Nederland 42 transfers. Daarnaast werden er 61 spelers uit het buitenland aangetrokken, terwijl 68 spelers juist het avontuur buiten de landsgrenzen opzochten.
Bij de vrouwen waren er elf overschrijvingen binnen het betaalde voetbal, waarvan twee binnenlandse overschrijvingen. Zes speelsters kwamen van het buitenland naar Nederland en drie speelsters vertrokken juist naar het buitenland.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
1 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
14 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
14 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
14 uur geleden