Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB neemt bevindingen Goffert mee in overleg met clubs

KNVB neemt bevindingen Goffert mee in overleg met clubs

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB zegt binnenkort een bijeenkomst te beleggen met de clubs uit het betaalde voetbal over de veiligheid in de stadions. Dit meldt de bond in een reactie op het onderzoek dat ingenieursbureau RoyalHaskoningDHV deed naar aanleiding van het instorten van een tribune, vorig jaar in het Goffertstadion van NEC. De onderzoekers concluderen dat de norm voor piekbelasting die in het geldende Bouwbesluit voor voetbalstadions is vastgelegd, te laag is.

De KNVB pleit er al langer voor dat een gespecialiseerd bureau de stadions van betaaldvoetbalorganisaties jaarlijks controleert. "Wij zijn een voetbalbond en hebben niet de specialistische kennis in huis om zelf bouwconstructies te kunnen beoordelen", stelt een woordvoerder. "Voor de licentie om als club in het betaald voetbal uit te mogen komen, moeten de stadioneigenaar en clubdirecteur ons jaarlijks met een inspectie en handtekening garanderen dat de constructie van het stadion veilig is. Controle moet dus sowieso plaatsvinden."

De KNVB heeft voor begin maart al een bijeenkomst met clubs en specialisten over veiligheid in stadions gepland. "Daarin zullen de bevindingen uit dit onderzoek zeker aan de orde komen. Wij zijn er zoals eerder gemeld voorstander van om stadions centraal te laten keuren door een in stadions gespecialiseerd bureau, naar het Engelse model. Een stadion is een uitzonderlijk open gebouw waarin duizenden bezoekers worden ontvangen en dat vraagt naar ons idee om specialistische kennis", aldus de woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Adviesroute van Buitenlandse Zaken uit Westelijke Jordaanoever

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.

1 uur geleden
Driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart bij Olympisch Stadion

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.

2 uur geleden
Dode door schietpartij in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.

6 uur geleden
Schademeldingen beving Drenthe opgelopen tot meer dan honderd

GEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.

6 uur geleden
Maart eindigt ook zacht en april kent 'normaal' lenteweer

DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.

10 uur geleden
Israël: gewelddadig antisemitisme in Nederland is onacceptabel

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".

20 uur geleden
Van Weel: Link aanslagplegers school en synagoge niet uitgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.

1 dag geleden