KNVB neemt bevindingen Goffert mee in overleg met clubs
ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB zegt binnenkort een bijeenkomst te beleggen met de clubs uit het betaalde voetbal over de veiligheid in de stadions. Dit meldt de bond in een reactie op het onderzoek dat ingenieursbureau RoyalHaskoningDHV deed naar aanleiding van het instorten van een tribune, vorig jaar in het Goffertstadion van NEC. De onderzoekers concluderen dat de norm voor piekbelasting die in het geldende Bouwbesluit voor voetbalstadions is vastgelegd, te laag is.
De KNVB pleit er al langer voor dat een gespecialiseerd bureau de stadions van betaaldvoetbalorganisaties jaarlijks controleert. "Wij zijn een voetbalbond en hebben niet de specialistische kennis in huis om zelf bouwconstructies te kunnen beoordelen", stelt een woordvoerder. "Voor de licentie om als club in het betaald voetbal uit te mogen komen, moeten de stadioneigenaar en clubdirecteur ons jaarlijks met een inspectie en handtekening garanderen dat de constructie van het stadion veilig is. Controle moet dus sowieso plaatsvinden."
De KNVB heeft voor begin maart al een bijeenkomst met clubs en specialisten over veiligheid in stadions gepland. "Daarin zullen de bevindingen uit dit onderzoek zeker aan de orde komen. Wij zijn er zoals eerder gemeld voorstander van om stadions centraal te laten keuren door een in stadions gespecialiseerd bureau, naar het Engelse model. Een stadion is een uitzonderlijk open gebouw waarin duizenden bezoekers worden ontvangen en dat vraagt naar ons idee om specialistische kennis", aldus de woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer maakt extra geld vrij voor defibrillators in arme wijken. Een amendement van GroenLinks-PvdA en ChristenUnie om dit te regelen, kan rekenen op steun van de coalitie, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL Nieuws. Het gaat in eerste instantie om 500.000 euro, en later mogelijk nog eens 1 miljoen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 20-jarige Amsterdammer is door de politie opgepakt wegens het ronselen van jongeren die op bestelling aanslagen in Duitsland hebben gepleegd. Dat meldt de Duitse politie. Het gaat om explosies bij woningen en een café in juli en augustus 2025 in de steden Frankfurt en Taunusstein.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft niet bewust documenten over toeslagenouders achtergehouden. Dat zei Sandra Palmen, de partijloze staatssecretaris die over het herstel van de toeslagenaffaire gaat, in een debat met de Tweede Kamer. "Wij houden ons aan de wet. Wij zijn maximaal transparant en leveren wat nodig is."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 52-jarige Minh Nghia V., die in 2024 is veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor de dodelijke schietpartij bij een winkelcentrum in Zwijndrecht, heeft een kort geding aangespannen tegen de Nederlandse staat over zijn detentieomstandigheden.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Groningen-gasveld is en blijft gesloten, ook nu de gasprijzen flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die boodschap heeft de provincie Groningen woensdag gegeven, nadat her en der werd gesuggereerd om toch weer gas te halen uit het Groningenveld. De provincie houdt het kabinet aan de sluiting die in 2024 is vastgelegd, zei gedeputeerde Susan Top na vragen van D66 over de gevolgen van de geopolitieke ontwikkelingen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een gespecialiseerd cyberteam van de Amsterdamse politie heeft in samenwerking met internationale opsporingsdiensten een grote verhandelsite offline gehaald. Dat meldt de politie. Op het forum, genaamd LeakBase, werd gehandeld in gestolen data.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen heeft de Iraanse ambassadeur ontboden vanwege de aanvallen met drones en raketten die het land heeft uitgevoerd op omliggende landen. Dat schrijft de CDA-minister op X. Berendsen noemt daarbij specifiek Cyprus en Turkije.
6 uur geleden