KNVB neemt bevindingen Goffert mee in overleg met clubs
ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB zegt binnenkort een bijeenkomst te beleggen met de clubs uit het betaalde voetbal over de veiligheid in de stadions. Dit meldt de bond in een reactie op het onderzoek dat ingenieursbureau RoyalHaskoningDHV deed naar aanleiding van het instorten van een tribune, vorig jaar in het Goffertstadion van NEC. De onderzoekers concluderen dat de norm voor piekbelasting die in het geldende Bouwbesluit voor voetbalstadions is vastgelegd, te laag is.
De KNVB pleit er al langer voor dat een gespecialiseerd bureau de stadions van betaaldvoetbalorganisaties jaarlijks controleert. "Wij zijn een voetbalbond en hebben niet de specialistische kennis in huis om zelf bouwconstructies te kunnen beoordelen", stelt een woordvoerder. "Voor de licentie om als club in het betaald voetbal uit te mogen komen, moeten de stadioneigenaar en clubdirecteur ons jaarlijks met een inspectie en handtekening garanderen dat de constructie van het stadion veilig is. Controle moet dus sowieso plaatsvinden."
De KNVB heeft voor begin maart al een bijeenkomst met clubs en specialisten over veiligheid in stadions gepland. "Daarin zullen de bevindingen uit dit onderzoek zeker aan de orde komen. Wij zijn er zoals eerder gemeld voorstander van om stadions centraal te laten keuren door een in stadions gespecialiseerd bureau, naar het Engelse model. Een stadion is een uitzonderlijk open gebouw waarin duizenden bezoekers worden ontvangen en dat vraagt naar ons idee om specialistische kennis", aldus de woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Drie Palestijnen krijgen vooralsnog geen hulp van het ministerie van Buitenlandse Zaken om Gaza te verlaten en naar Nederland te reizen. Hun verzoek om bijstand van Nederland af te dwingen werd afgewezen door de rechter.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) verwacht niet dat haar werk als onderdeel van het minderheidskabinet heel anders wordt dan in het voorgaande demissionaire kabinet. "Als ik kijk naar alle partijen in de Kamer, dan zie je dat mensen graag willen dat dit opgelost wordt," zei ze na haar gesprek met formateur Rob Jetten.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel was het dit weekend weer druk. Ondanks de afspraak niet meer dan 2000 mensen op het terrein te hebben, waren er alle dagen 2100 mensen of meer. De dagen ervoor waren er zo'n veertig tot honderd mensen minder. De boete die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hiervoor moet overmaken aan de gemeente Westerwolde is opgelopen naar 3,7 miljoen euro.
2 uur geledenHOEK VAN HOLLAND (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft zaterdagavond zeventien mensen aangetroffen in een koeltrailer in Hoek van Holland. Onder hen bevonden zich zes minderjarigen. Twee verdachten zijn aangehouden op verdenking van mensensmokkel, meldt de marechaussee maandag.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten vanaf komend weekend rekening houden met drukkere treinen en een langere reistijd door werkzaamheden op meerdere trajecten, meldt de NS. De dienstregeling in heel Nederland kan volgens de vervoerder last hebben van deze werkzaamheden. Op sommige trajecten rijden helemaal geen treinen vanwege geplande werkzaamheden. De NS adviseert mensen hun reis kort voor vertrek te plannen.
3 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Het Nederlandse marineschip Zr. Ms. Johan de Witt is onderweg naar Noorwegen om mee te doen aan een NAVO-oefening in het poolgebied. Het schip vertrok maandagmorgen uit Den Helder en sluit in maart aan bij de oefening, die onderdeel is van de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO: Arctic Sentry.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Begrijp je dat je lid wordt van een kabinet dat op 66 zetels stoelt en dat je dus flink aan het werk moet om steun in de Kamer te vinden?" Die vraag zegt beoogd premier Rob Jetten deze week te stellen aan de aankomende bewindslieden wanneer zij een voor een bij hem langskomen.
4 uur geleden