KNVB: na ongeregeldheden Vitesse niet alle cameraposities bemand
ZEIST (ANP) - Bij de duels in de Eredivisie worden dit weekeinde de televisiecamera's op bepaalde posities niet bemand. De KNVB meldt dat dit het geval is vanwege de ongeregeldheden van vrijdag bij Vitesse tegen Sparta Rotterdam. In de buurt van een cameraman van ESPN ontplofte toen een stuk zwaar vuurwerk. De wedstrijd in Arnhem werd, vanwege meerdere incidenten op en rond het veld, in blessuretijd definitief gestaakt.
Door de maatregel is zaterdag bij de ontmoeting tussen Feyenoord en FC Groningen geen buitenspeltechnologie beschikbaar. Bij de overige wedstrijden is die er wel.
Dat alleen in De Kuip geen buitenspeltechnologie beschikbaar is, heeft volgens een woordvoerder van de KNVB te maken met de positie van die betreffende camera. Die bevindt zich tussen het publiek, terwijl de camera bij andere clubs die thuis spelen hoger in het stadion hangt.
De afweging is gemaakt door ESPN zelf, aldus de voetbalbond.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
21 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Braziliƫ.
22 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
23 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden