Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB moet begin april plan voor EK met publiek indienen

KNVB moet begin april plan voor EK met publiek indienen

NIJMEGEN (ANP) - De KNVB moet de Europese voetbalfederatie UEFA op 5 april laten weten hoeveel toeschouwers het verwacht te kunnen ontvangen bij de vier EK-wedstrijden van komende zomer in Amsterdam. De bond moet daarnaast een back-upscenario indienen, voor het geval de coronasituatie in Nederland in de laatste weken voor het EK flink verandert.

"Ik heb een heel onrealistische droom en dat is 50.000 man in de ArenA", zegt Gijs de Jong, secretaris-generaal van de KNVB en toernooidirecteur in Amsterdam. "Daar doe je het altijd voor, maar ik snap dat dit in juni niet kan. Ik ben realistisch: het moet veilig en verantwoord. Het zijn moeilijke processen. De absolute ondergrens is de situatie zoals we die in september hadden, met toeschouwers op 1,5 meter van elkaar. Toen konden er zo'n 15.000 mensen in het stadion. Dat moet komende zomer ook makkelijk kunnen op een goede manier. We zoeken naar een innovatief en creatief scenario. We zijn ambitieus, maar ook realistisch."

De Fieldlab-evenementen, zoals zondag in Nijmegen de voetbalwedstrijd NEC - De Graafschap met 1200 fans op de tribune, zijn bedoeld om te kijken wat er mogelijk is. "Waar we keihard voor werken en waarvoor we ook deze Fieldlab-onderzoeken doen, is om ergens tussen de 20 en 100 procent bezetting uit te komen. Hoe hoger, hoe beter", aldus De Jong. "Iedere supporter meer, betekent meer sfeer. Wij zetten ons, samen met alle betrokken partijen, in voor iedere bezette stoel extra. Kijk, 15.000 toeschouwers is hartstikke mooi; 25.000 is mooier, 40.000 nog mooier en 50.000 natuurlijk het allermooiste. Waar we op uit gaan komen? Ik hoop zo hoog mogelijk."

Volgens arts-microbioloog Andreas Voss, hoofdonderzoeker van de Fieldlab-evenementen, is het de bedoeling dat de KNVB de resultaten van de experimenten kan meenemen in de plannen die op 5 april besproken worden met de UEFA. "Het zullen dan nog niet de definitieve cijfers zijn, maar wel cijfers die kunnen helpen bij het maken van een keuze", zegt Voss. "Ik kan echt niet voorspellen hoeveel fans er bij het EK het stadion in mogen. Ik ga er niet vanuit dat er 50.000 mensen zitten. Maar dát er mensen in het stadion zitten, daar ga ik wel vanuit. De seizoenseffecten zijn in de zomer minimaal, de voorspellingen wijzen erop dat we dan weer op het laagste punt zitten wat betreft het aantal besmettingen."

Meer uit Voetbal

Doué in basis Frankrijk, Marokko zonder Saibari, met Salah-Eddine

FOXBOROUGH (ANP) - Désiré Doué start bij Frankrijk in de kwartfinale van het WK voetbal tegen Marokko in plaats van Bradley Barcola. Dat is de enige wijziging die bondscoach Didier Deschamps doorvoert in zijn basisopstelling ten opzichte van het met 1-0 gewonnen duel met Paraguay in de achtste finale. Dat betekent dat Kylian Mbappé in de punt van de aanval speelt, met achter hem naast Doué ook Michael Olise en Ousmane Dembélé.

2 uur geleden
Engeland-verdediger Quansah voor twee wedstrijden geschorst op WK

MIAMI (ANP/RTR) - De Engelse verdediger Jarell Quansah is door de FIFA voor twee wedstrijden geschorst nadat hij rood kreeg in de achtste finale op het WK voetbal tegen Mexico. Hij moet de straf direct uitzitten, wat betekent dat hij de kwartfinale tegen Noorwegen en een eventuele halve finale tegen Argentinië of Zwitserland mist.

4 uur geleden
FC Groningen doet aangifte van identiteitsfraude

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en technisch directeur van de club Mo Allach hebben aangifte gedaan van identiteitsfraude. Dat bevestigt een woordvoerder van de club donderdag na berichtgeving van RTV Noord en de NOS. Oplichters zouden zich op de transfermarkt hebben voorgedaan als Allach en zijn club en zo spelers en zaakwaarnemers om de tuin hebben geleid.

8 uur geleden
Steur (Ajax) tekent voor vijf seizoenen bij Newcastle United

NEWCASTLE (ANP) - Sean Steur heeft Ajax definitief verruild voor Newcastle United. De 18-jarige middenvelder heeft bij de club uit de Premier League een contract voor vijf seizoenen getekend.

9 uur geleden
Egypte langer door met bondscoach Hassan na uitschakeling WK

CAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische voetbalbond heeft het contract met bondscoach Hossam Hassan verlengd. Volgens lokale media loopt het contract tot en met 2030. Egypte werd dinsdag uitgeschakeld in de achtste finales van het WK door Argentinië (2-3), door drie late doelpunten van de titelverdediger.

1 dag geleden
Márquez volgt Aguirre op als bondscoach van Mexico na WK-exit

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Rafael Márquez is woensdag officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van Mexico. De 47-jarige oud-international van Mexico was assistent onder Javier Aguirre, die maandag opstapte na de uitschakeling op het WK voetbal. De naam van Márquez werd al genoemd als waarschijnlijke opvolger.

1 dag geleden
NEC verkoopt aanvaller Önal voor clubrecordbedrag aan Lille

NIJMEGEN (ANP) - Başar Önal verruilt NEC voor het Franse LOSC Lille. Dat maakte de club uit Nijmegen bekend. De 22-jarige aanvaller had nog een contract tot medio 2028. NEC spreekt van een transferrecord voor de club.

1 dag geleden