KNVB moet begin april plan voor EK met publiek indienen
NIJMEGEN (ANP) - De KNVB moet de Europese voetbalfederatie UEFA op 5 april laten weten hoeveel toeschouwers het verwacht te kunnen ontvangen bij de vier EK-wedstrijden van komende zomer in Amsterdam. De bond moet daarnaast een back-upscenario indienen, voor het geval de coronasituatie in Nederland in de laatste weken voor het EK flink verandert.
"Ik heb een heel onrealistische droom en dat is 50.000 man in de ArenA", zegt Gijs de Jong, secretaris-generaal van de KNVB en toernooidirecteur in Amsterdam. "Daar doe je het altijd voor, maar ik snap dat dit in juni niet kan. Ik ben realistisch: het moet veilig en verantwoord. Het zijn moeilijke processen. De absolute ondergrens is de situatie zoals we die in september hadden, met toeschouwers op 1,5 meter van elkaar. Toen konden er zo'n 15.000 mensen in het stadion. Dat moet komende zomer ook makkelijk kunnen op een goede manier. We zoeken naar een innovatief en creatief scenario. We zijn ambitieus, maar ook realistisch."
De Fieldlab-evenementen, zoals zondag in Nijmegen de voetbalwedstrijd NEC - De Graafschap met 1200 fans op de tribune, zijn bedoeld om te kijken wat er mogelijk is. "Waar we keihard voor werken en waarvoor we ook deze Fieldlab-onderzoeken doen, is om ergens tussen de 20 en 100 procent bezetting uit te komen. Hoe hoger, hoe beter", aldus De Jong. "Iedere supporter meer, betekent meer sfeer. Wij zetten ons, samen met alle betrokken partijen, in voor iedere bezette stoel extra. Kijk, 15.000 toeschouwers is hartstikke mooi; 25.000 is mooier, 40.000 nog mooier en 50.000 natuurlijk het allermooiste. Waar we op uit gaan komen? Ik hoop zo hoog mogelijk."
Volgens arts-microbioloog Andreas Voss, hoofdonderzoeker van de Fieldlab-evenementen, is het de bedoeling dat de KNVB de resultaten van de experimenten kan meenemen in de plannen die op 5 april besproken worden met de UEFA. "Het zullen dan nog niet de definitieve cijfers zijn, maar wel cijfers die kunnen helpen bij het maken van een keuze", zegt Voss. "Ik kan echt niet voorspellen hoeveel fans er bij het EK het stadion in mogen. Ik ga er niet vanuit dat er 50.000 mensen zitten. Maar dát er mensen in het stadion zitten, daar ga ik wel vanuit. De seizoenseffecten zijn in de zomer minimaal, de voorspellingen wijzen erop dat we dan weer op het laagste punt zitten wat betreft het aantal besmettingen."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
11 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
12 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
14 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
15 uur geleden