Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB maakt plan van aanpak voor veiligheid van voetbalstadions

KNVB maakt plan van aanpak voor veiligheid van voetbalstadions

ZEIST (ANP) - De KNVB stelt samen met clubs en externe specialisten een plan van aanpak op om de veiligheid van voetbalstadions te verbeteren. Daarbij gaat om de veiligheid van de constructie van het stadion en de infrastructuur. Vorig jaar stortte een deel van de tribune in het Goffert-stadion van NEC in; bij AZ en ADO Den Haag ging in stormen het dak van hun stadion kapot.

De betaaldvoetbalclubs hebben in Zeist overleg gevoerd over de veiligheid van hun onderkomens. Een werkgroep - bestaande uit de KNVB, de organisaties van de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisies, een aantal clubs en externe specialisten - kreeg het mandaat om een langetermijnstrategie uit te werken voor de hele sector. Het plan van aanpak wordt komende zomer gepresenteerd op de Algemene Vergadering Betaald Voetbal.

De eigenaren van de stadions zijn nu verantwoordelijk voor periodieke keuringen. De KNVB wil de stadions centraal laten keuren via een daarvoor gespecialiseerd bureau, net als in Groot-Brittannië. "Een stadion is een uitzonderlijk open gebouw waarin duizenden bezoekers worden ontvangen. Dat vraagt om specialistische kennis", aldus de bond. "Veiligheid is een belangrijk item. Daarom zijn normen belangrijk."

Ingenieursbureau RoyalHaskoningDHV, dat onderzoek deed naar het instorten van een betonnen tribunedeel in Nijmegen, adviseerde vorige maand dat alle voetbalclubs moeten laten nakijken hoeveel belasting hun tribunes aan kunnen. Volgens de onderzoekers is de vastgestelde norm voor piekbelasting nu te laag.

Meer uit Voetbal

Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

6 uur geleden
Koeman vreest voor WK-deelname verdediger Timber

HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.

9 uur geleden
Leeds gaat stadionverboden opleggen voor homofobe spreekkoren

LEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.

9 uur geleden
Dastgir (36) nieuwe hoofdcoach Almere City FC

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.

10 uur geleden
Brugge volgt Correia op als trainer van Telstar

VELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.

11 uur geleden
Onderzoekers zien na kopbal tekenen van hersenschade in het bloed

AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.

11 uur geleden
KNVB vraagt burgemeester Volendam alsnog uitfans toe te laten

ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.

11 uur geleden