KNVB maakt plan van aanpak voor veiligheid van voetbalstadions
ZEIST (ANP) - De KNVB stelt samen met clubs en externe specialisten een plan van aanpak op om de veiligheid van voetbalstadions te verbeteren. Daarbij gaat om de veiligheid van de constructie van het stadion en de infrastructuur. Vorig jaar stortte een deel van de tribune in het Goffert-stadion van NEC in; bij AZ en ADO Den Haag ging in stormen het dak van hun stadion kapot.
De betaaldvoetbalclubs hebben in Zeist overleg gevoerd over de veiligheid van hun onderkomens. Een werkgroep - bestaande uit de KNVB, de organisaties van de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisies, een aantal clubs en externe specialisten - kreeg het mandaat om een langetermijnstrategie uit te werken voor de hele sector. Het plan van aanpak wordt komende zomer gepresenteerd op de Algemene Vergadering Betaald Voetbal.
De eigenaren van de stadions zijn nu verantwoordelijk voor periodieke keuringen. De KNVB wil de stadions centraal laten keuren via een daarvoor gespecialiseerd bureau, net als in Groot-Brittannië. "Een stadion is een uitzonderlijk open gebouw waarin duizenden bezoekers worden ontvangen. Dat vraagt om specialistische kennis", aldus de bond. "Veiligheid is een belangrijk item. Daarom zijn normen belangrijk."
Ingenieursbureau RoyalHaskoningDHV, dat onderzoek deed naar het instorten van een betonnen tribunedeel in Nijmegen, adviseerde vorige maand dat alle voetbalclubs moeten laten nakijken hoeveel belasting hun tribunes aan kunnen. Volgens de onderzoekers is de vastgestelde norm voor piekbelasting nu te laag.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
1 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
2 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
4 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
5 uur geleden