Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB maakt ondanks corona winst, ledenaantal neemt af

KNVB maakt ondanks corona winst, ledenaantal neemt af

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft afgelopen seizoen ondanks de gevolgen van het coronavirus winst gemaakt. Uit het jaarverslag blijkt dat de Nederlandse voetbalbond is uitgekomen op een positief resultaat van 4,3 miljoen euro. Een jaar eerder draaide de KNVB bijna 7 miljoen euro verlies. "Gezien de omstandigheden, is de KNVB tevreden met dit cijfer", aldus de bond, die het ledenaantal opnieuw iets zag afnemen.

De amateurcompetities lagen het grootste deel van het afgelopen seizoen stil vanwege de coronamaatregelen. Een aantal interlands van het Nederlands elftal en de 'Leeuwinnen' moest zonder publiek worden gespeeld. Dit betekende dat de KNVB minder geld ontving uit de afdrachten van de amateurverenigingen en ook minder inkomsten had uit de kaartverkoop. In totaal liep de bond afgelopen seizoen door de coronacrisis naar eigen zeggen 20 miljoen euro mis.

Via kostenbesparingen en de NOW-regeling van de overheid werd het grootste deel van dit omzetverlies opgevangen. De bond ontving vorig jaar bovendien een afkoopsom van FC Barcelona voor het vertrek van bondscoach Ronald Koeman en verdiende ook geld aan het EK van afgelopen zomer, wat leidde tot een positief eindresultaat. Het gaat volgens de KNVB om "incidentele financiële meevallers". In die betreffende kwartalen heeft de bond geen gebruik gemaakt van de NOW-regeling.

Ledenaantal

De KNVB heeft geen winstoogmerk en laat het binnengekomen geld op diverse manier ten goede komen aan het Nederlandse voetbal. "De laatste twee seizoenen zijn financieel gezien sterk beïnvloed door corona. Met de steun van de overheid, FIFA, UEFA en NOC*NSF, de loyaliteit van de partners, de buitengewone inspanningen van de medewerkers en vrijwilligers en de incidentele inkomsten, kon de negatieve impact van corona tot nu toe redelijk worden opgevangen."

De KNVB vreesde dat het ledenaantal fors zou afnemen, omdat als gevolg van de coronamaatregelen de amateurcompetities vorig seizoen maandenlang stil hebben gelegen. De afname valt volgens de bond echter mee: van bijna 1,18 miljoen naar bijna 1,16 miljoen leden. Voor het eerst in jaren nam het aantal vrouwelijke leden niet toe, maar juist iets af. Bij de jongste jeugd (Onder 7) is zowel bij de jongens als meisjes wel groei te zien.

Twee jaar geleden telde de KNVB - met afstand de grootste sportbond in Nederland - 1,2 miljoen leden. Afgelopen seizoen waren er ruim 63.000 voetbalteams actief in Nederland, verspreid over 2868 verenigingen.

Meer uit Voetbal

Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

45 minuten geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

11 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

12 uur geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

13 uur geleden
Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

17 uur geleden
Verdediger Stones vertrekt na tien jaar bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.

19 uur geleden
KNVB-directeur: onwijs vervelend om tegenover NAC te staan

UTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.

22 uur geleden