KNVB maakt 8 miljoen winst en ziet ledenaantal na corona groeien
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft over afgelopen seizoen bijna 8 miljoen euro winst gemaakt. De Nederlandse voetbalbond hield in de begroting voor het boekjaar 2021-2022 rekening met een verlies van bijna 5 miljoen euro, maar kwam 7,9 miljoen euro in de plus uit. Een jaar eerder (2020-2021) maakte de KNVB 4,3 miljoen euro winst.
Vooral de commerciële opbrengsten en de inkomsten uit kaartverkoop vielen in het afgelopen boekjaar aanzienlijk hoger uit dan verwacht. Een jaar eerder kreeg de KNVB amper geld binnen uit de verkoop van toegangskaarten voor interlands van de nationale ploeg, omdat de meeste wedstrijden vanwege de coronacrisis zonder publiek gespeeld moesten worden. Vanwege de onzekerheid rond corona, had de bond de begroting voor 2021-2022 voorzichtig ingestoken.
Voor het eerst sinds het seizoen 2015-2016 nam het ledenaantal van de KNVB toe, zo staat in het jaarverslag. Die groei zit vooral bij de vrouwen en de jongste jeugd. Een jaar geleden had de bond bijna 1,16 miljoen leden, nu zijn dat er bijna 1,2 miljoen. De voetbalbond zag het ledenaantal de afgelopen jaren afnemen, mede vanwege de coronacrisis. Een jaar geleden meldde de KNVB dat het aantal met bijna 2 procent was geslonken. Nu is het ledenbestand van de bond weer op het niveau van voor corona. De KNVB is met afstand de grootste sportbond van Nederland.
Amateurcompetities
Afgelopen seizoen konden net als in het profvoetbal ook de amateurcompetities weer uitgespeeld worden. Dat was een jaar eerder niet mogelijk vanwege de coronamaatregelen.
Ondanks de positieve cijfers zijn er wel zorgen in het Nederlandse voetbal, vooral over de gevolgen van de hoge energiekosten. De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) meldde onlangs dat zo'n duizend clubs dreigen om te vallen als ze niet snel extra financiële steun krijgen. Minister Conny Helder (Sport) zei deze week een noodfonds van 6 miljoen euro beschikbaar te stellen voor sportclubs met "acute liquiditeitsproblemen". De BAV vindt dat veel te weinig en noemde dit bedrag "een minachting voor de sportclubs".
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
2 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
4 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
4 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
5 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
5 uur geleden