Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB lobbyt voor pilot met nieuwe spelregels in eerste divisie

KNVB lobbyt voor pilot met nieuwe spelregels in eerste divisie

ZEIST (ANP) - De KNVB wil in het seizoen 2023/2024 een pilot invoeren in de Keuken Kampioen Divisie met ingrijpende spelregelwijzigingen. De voetbalbond is hard aan het lobbyen bij de UEFA en FIFA om de test erdoor te krijgen, aldus directeur amateurvoetbal Dirk Jan van der Zee in zijn column op de website van de KNVB.

De veranderingen die de KNVB wil doorvoeren moeten het spel "sneller, sportiever, eerlijker en attractiever" maken. Het gaat om vijf spelregelwijzigingen: ingooien wordt intrappen, spelers mogen meteen dribbelen bij een vrije trap, een tijdstraf van 5 minuten in plaats van een gele kaart, onbeperkt wisselen en zuivere speeltijd van twee keer 30 minuten.

Van der Zee waarschuwt dat het geen uitgemaakte zaak is dat de pilot voor de eerste divisie er komt in 2023. "Als je in het voetbal met dit soort ideeën aankomt en wilt vernieuwen, dan krijg je te maken met twee soorten fans: de voetbalromanticus, die het liefst alles bij het oude laat en wordt geleid door nostalgie en sentiment, en de voetballiefhebber, die openstaat voor veranderingen om het spel aantrekkelijker en eerlijker te maken. Vooral de voetbalromanticus is herkenbaar in de UEFA en de FIFA, waarvan bekend is dat ze bij veranderingen de neiging hebben om met de hakken in het zand te gaan. Daarom zal er nog behoorlijk moeten worden gelobbyd, eer de pilot in de Keuken Kampioen Divisie van start kan gaan."

Meer uit Voetbal

Ajax wil tegen Qarabag 'heel graag van heel vervelende nul af'

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.

1 uur geleden
Gehavend Real Madrid onder druk voor duel met Manchester City

MADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.

2 uur geleden
ArenA heeft aangifte gedaan na vuurwerk bij Ajax - FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.

3 uur geleden
Ajax in ieder geval tot winterstop zonder spits Weghorst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.

4 uur geleden
Iran en Egypte maken bezwaar tegen Pride-wedstrijd op WK voetbal

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.

4 uur geleden
Paris Saint-Germain mist zieke Dembélé tegen Athletic

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.

4 uur geleden
Müller blijft na missen Amerikaanse voetbaltitel bij Vancouver

VANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.

5 uur geleden