Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB lobbyt voor pilot met nieuwe spelregels in eerste divisie

KNVB lobbyt voor pilot met nieuwe spelregels in eerste divisie

ZEIST (ANP) - De KNVB wil in het seizoen 2023/2024 een pilot invoeren in de Keuken Kampioen Divisie met ingrijpende spelregelwijzigingen. De voetbalbond is hard aan het lobbyen bij de UEFA en FIFA om de test erdoor te krijgen, aldus directeur amateurvoetbal Dirk Jan van der Zee in zijn column op de website van de KNVB.

De veranderingen die de KNVB wil doorvoeren moeten het spel "sneller, sportiever, eerlijker en attractiever" maken. Het gaat om vijf spelregelwijzigingen: ingooien wordt intrappen, spelers mogen meteen dribbelen bij een vrije trap, een tijdstraf van 5 minuten in plaats van een gele kaart, onbeperkt wisselen en zuivere speeltijd van twee keer 30 minuten.

Van der Zee waarschuwt dat het geen uitgemaakte zaak is dat de pilot voor de eerste divisie er komt in 2023. "Als je in het voetbal met dit soort ideeën aankomt en wilt vernieuwen, dan krijg je te maken met twee soorten fans: de voetbalromanticus, die het liefst alles bij het oude laat en wordt geleid door nostalgie en sentiment, en de voetballiefhebber, die openstaat voor veranderingen om het spel aantrekkelijker en eerlijker te maken. Vooral de voetbalromanticus is herkenbaar in de UEFA en de FIFA, waarvan bekend is dat ze bij veranderingen de neiging hebben om met de hakken in het zand te gaan. Daarom zal er nog behoorlijk moeten worden gelobbyd, eer de pilot in de Keuken Kampioen Divisie van start kan gaan."

Meer uit Voetbal

Titelkandidaten Napoli en Inter weten niet te winnen

MILAAN (ANP) - De Italiaanse titelkandidaten Napoli en Internazionale hebben op de voorlaatste speeldag allebei niet weten te winnen. De koploper uit Napels kwam niet verder dan 0-0 bij Parma, terwijl het Inter van Denzel Dumfries en Stefan de Vrij thuis bleef steken op 2-2 tegen Lazio.

7 uur geleden
Villarreal naar Champions League na zege bij kampioen Barcelona

BARCELONA (ANP) - Villarreal heeft zich met een 3-2-overwinning bij FC Barcelona verzekerd van het vijfde en laatste Spaanse Champions League-ticket voor volgend seizoen. Conference League-finalist Real Betis kan nummer 5 Villarreal in de laatste speelronde niet meer achterhalen.

9 uur geleden
Galatasaray voor derde jaar op rij kampioen van Turkije

ISTANBUL (ANP) - Galatasaray is voor de 25e keer in totaal en derde keer op rij kampioen van Turkije. De club uit Istanbul had genoeg aan een 3-0-zege op Kayserispor om op eigen kracht de titel te veroveren. Aartsrivaal Fenerbahçe versloeg Eyüpspor met 2-1, maar de ploeg van trainer José Mourinho kan de achterstand van 8 punten de komende twee duels niet meer overbruggen.

10 uur geleden
Ihattaren kondigt vertrek aan bij gedegradeerd RKC

WAALWIJK (ANP) - Mohamed Ihattaren gaat na de degradatie met RKC Waalwijk op zoek naar een nieuwe club. De 23-jarige middenvelder wil "zeker niet in de Keuken Kampioen Divisie spelen", zei hij tegen ESPN na de 5-3-zege op Go Ahead Eagles, niet genoeg om de zeventiende plaats nog over te dragen aan Willem II. "Ik hoop een mooie stap te gaan maken, ik denk dat de meeste mensen wel weten dat dit mijn laatste wedstrijd hier was."

11 uur geleden
FC Köln keert na een jaar terug naar de Bundesliga

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln keert na een jaar terug naar de Bundesliga. De ploeg uit Keulen greep op de laatste speeldag met een ruime zege op 1. FC Kaiserslautern (4-0) de titel in de tweede Bundesliga. Hamburger SV, dat al zeker was van promotie, stond de eerste plaats af na een nederlaag bij Greuther Fürth (3-2).

12 uur geleden
Middenvelder Steijn met 24 treffers topscorer in Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Sem Steijn heeft de reguliere competitie in de Eredivisie afgesloten als topscorer. De 23-jarige middenvelder maakte 24 doelpunten voor FC Twente.

13 uur geleden
Voetbalster Kaptein wint ook FA Cup met Chelsea

LONDEN (ANP) - Voetbalster Wieke Kaptein heeft met Chelsea met de FA Cup de derde prijs van het seizoen binnen. De kampioen en League Cup-winnaar versloeg Manchester United, met Oranje-international Dominique Janssen in de basis, op Wembley met 3-0. Kaptein viel in de 75e minuut in.

13 uur geleden