KNVB: liever uitstel dan wedstrijden zonder publiek
ZEIST (ANP) - De KNVB wil zo lang mogelijk vasthouden aan het spelen van voetbalwedstrijden met publiek. Dat betekent dat de bond voorlopig wedstrijden gaat uitstellen als de lokale autoriteiten besluiten om grote publieksevenementen te verbieden, zoals nu in Noord-Brabant gebeurt. "We stellen de wedstrijden liever uit dan dat we ze zonder publiek laten spelen", zegt een KNVB-woordvoerder. "Dat is pas onze laatste optie, als het echt niet anders kan en we anders geen ruimte meer hebben op de speeldagenkalender."
Komend weekeinde gaan in de eredivisie de wedstrijden Willem II - sc Heerenveen, PSV - FC Emmen en RKC Waalwijk - FC Groningen niet door. In de eerste divisie worden TOP Oss - FC Den Bosch en Jong PSV - Go Ahead Eagles uitgesteld. Woensdag komen de clubs bij elkaar in Zeist om de mogelijke scenario's voor de rest van het seizoen te bespreken.
De bond wil niet nu al overgaan op wedstrijden spelen zonder publiek, zoals in heel wat andere Europese landen gebeurt. Ook in de Champions League en Europa League gaan bij steeds meer wedstrijden de stadions uit voorzorg op slot voor toeschouwers.
De Italiaanse competitie is zelfs helemaal stilgelegd, in ieder geval tot begin april. De bond gaat proberen de wedstrijden opnieuw in te plannen, maar onduidelijk is of dat ook lukt. Mogelijk komt er daardoor dit seizoen geen kampioen in de Serie A. Het is een van de drie opties die bondsvoorzitter Gabriele Gravina dinsdag, via een conference call, besprak met al zijn competitieleiders. Het is ook mogelijk dat er op basis van de ranglijst zoals die nu is, twee play-offs komen: om de titel en om degradatie. Italië heeft in Europa te maken met het grootste aantal besmettingen en slachtoffers van het coronavirus.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
8 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
22 uur geleden