Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB: liever uitstel dan wedstrijden zonder publiek

KNVB: liever uitstel dan wedstrijden zonder publiek

ZEIST (ANP) - De KNVB wil zo lang mogelijk vasthouden aan het spelen van voetbalwedstrijden met publiek. Dat betekent dat de bond voorlopig wedstrijden gaat uitstellen als de lokale autoriteiten besluiten om grote publieksevenementen te verbieden, zoals nu in Noord-Brabant gebeurt. "We stellen de wedstrijden liever uit dan dat we ze zonder publiek laten spelen", zegt een KNVB-woordvoerder. "Dat is pas onze laatste optie, als het echt niet anders kan en we anders geen ruimte meer hebben op de speeldagenkalender."

Komend weekeinde gaan in de eredivisie de wedstrijden Willem II - sc Heerenveen, PSV - FC Emmen en RKC Waalwijk - FC Groningen niet door. In de eerste divisie worden TOP Oss - FC Den Bosch en Jong PSV - Go Ahead Eagles uitgesteld. Woensdag komen de clubs bij elkaar in Zeist om de mogelijke scenario's voor de rest van het seizoen te bespreken.

De bond wil niet nu al overgaan op wedstrijden spelen zonder publiek, zoals in heel wat andere Europese landen gebeurt. Ook in de Champions League en Europa League gaan bij steeds meer wedstrijden de stadions uit voorzorg op slot voor toeschouwers.

De Italiaanse competitie is zelfs helemaal stilgelegd, in ieder geval tot begin april. De bond gaat proberen de wedstrijden opnieuw in te plannen, maar onduidelijk is of dat ook lukt. Mogelijk komt er daardoor dit seizoen geen kampioen in de Serie A. Het is een van de drie opties die bondsvoorzitter Gabriele Gravina dinsdag, via een conference call, besprak met al zijn competitieleiders. Het is ook mogelijk dat er op basis van de ranglijst zoals die nu is, twee play-offs komen: om de titel en om degradatie. Italiƫ heeft in Europa te maken met het grootste aantal besmettingen en slachtoffers van het coronavirus.

Meer uit Voetbal

FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

5 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

5 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

5 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

5 uur geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

7 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

7 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

7 uur geleden