KNVB: liever uitstel dan wedstrijden zonder publiek
ZEIST (ANP) - De KNVB wil zo lang mogelijk vasthouden aan het spelen van voetbalwedstrijden met publiek. Dat betekent dat de bond voorlopig wedstrijden gaat uitstellen als de lokale autoriteiten besluiten om grote publieksevenementen te verbieden, zoals nu in Noord-Brabant gebeurt. "We stellen de wedstrijden liever uit dan dat we ze zonder publiek laten spelen", zegt een KNVB-woordvoerder. "Dat is pas onze laatste optie, als het echt niet anders kan en we anders geen ruimte meer hebben op de speeldagenkalender."
Komend weekeinde gaan in de eredivisie de wedstrijden Willem II - sc Heerenveen, PSV - FC Emmen en RKC Waalwijk - FC Groningen niet door. In de eerste divisie worden TOP Oss - FC Den Bosch en Jong PSV - Go Ahead Eagles uitgesteld. Woensdag komen de clubs bij elkaar in Zeist om de mogelijke scenario's voor de rest van het seizoen te bespreken.
De bond wil niet nu al overgaan op wedstrijden spelen zonder publiek, zoals in heel wat andere Europese landen gebeurt. Ook in de Champions League en Europa League gaan bij steeds meer wedstrijden de stadions uit voorzorg op slot voor toeschouwers.
De Italiaanse competitie is zelfs helemaal stilgelegd, in ieder geval tot begin april. De bond gaat proberen de wedstrijden opnieuw in te plannen, maar onduidelijk is of dat ook lukt. Mogelijk komt er daardoor dit seizoen geen kampioen in de Serie A. Het is een van de drie opties die bondsvoorzitter Gabriele Gravina dinsdag, via een conference call, besprak met al zijn competitieleiders. Het is ook mogelijk dat er op basis van de ranglijst zoals die nu is, twee play-offs komen: om de titel en om degradatie. Italië heeft in Europa te maken met het grootste aantal besmettingen en slachtoffers van het coronavirus.
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP/DPA) - Bundesligaclub VfL Wolfsburg heeft na enkele maanden trainer Daniel Bauer alweer opzijgeschoven. Hij volgde in november de ontslagen Nederlander Paul Simonis op, maar kon de club niet beter laten voetballen. Wolfsburg verloor zaterdag met 2-1 van HSV en verkeert in degradatiezorgen.
1 uur geledenBALTIMORE (ANP) - Lionel Messi heeft zijn 899e doelpunt gemaakt in zijn illustere voetbalcarrière. De Argentijn scoorde voor Inter Miami in de met 2-1 gewonnen wedstrijd tegen DC United in Baltimore. Ruim 70.000 toeschouwers zagen Messi het doel treffen via een handig lobje.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
10 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
13 uur geleden