Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB legt verboden aandelenhandel Kroes voor aan licentiecommissie

KNVB legt verboden aandelenhandel Kroes voor aan licentiecommissie

ZEIST (ANP) - Alex Kroes heeft de regels van de KNVB overtreden door aandelen van Ajax te kopen, terwijl hij in dienst was van AZ. De voetbalbond bevestigt berichtgeving hierover in de Volkskrant en gaat de zaak voorleggen aan de licentiecommissie. De raad van commissarissen van Ajax heeft Kroes dinsdag geschorst, amper drie weken nadat hij was begonnen in zijn functie van algemeen directeur bij de Amsterdamse club.

De raad van commissarissen verwijt Kroes aandelenhandel met voorkennis, een strafbaar feit. Kort voordat bekend werd dat hij een directiefunctie bij AZ zou verruilen voor het algemeen directeurschap in Amsterdam kocht hij nog eens 17.000 aandelen Ajax, ter waarde van zo'n 190.000 euro. Hiermee heeft hij ook de regels van de voetbalbond overtreden.

"Op de vraag van de Volkskrant of iemand die op enig moment directeur is van voetbalclub A ook aandelen mag hebben van voetbalclub B, hebben wij laten weten dat dit niet mag op grond van kwaliteitseisen uit de richtlijn waarborgen onafhankelijkheid en continuïteit licentiehouder", meldt de KNVB. "De casus zal worden voorgelegd aan de licentiecommissie betaald voetbal. Die commissie houdt toezicht op de naleving van de licentieregelgeving."

Mogelijke sancties

De KNVB probeert met het licentiesysteem de integriteit en continuïteit van de voetbalcompetities zo goed mogelijk te waarborgen. De commissie richt zich vooral op de financiën van clubs. Zo keurde ze onlangs een overname van Vitesse door een Amerikaanse investeerder af en legde ze eerder clubs de verplichting op een plan van aanpak op te stellen bij hoog opgelopen schulden. Ook puntenaftrek behoort in dat geval tot de mogelijke sancties.

Een woordvoerder verklaarde dat het in het geval-Kroes te vroeg is om iets te zeggen over de mogelijke conclusies van de licentiecommissie. AZ, de club waar Kroes de regels heeft overtreden, zou volgens de Volkskrant gevraagd zijn opheldering te verschaffen. De club meldt via een woordvoerder nog geen vragen daarover te hebben ontvangen.

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

4 uur geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

4 uur geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

5 uur geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

8 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

8 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

11 uur geleden
FC Utrecht stijgt na winst tegen Go Ahead naar de zevende plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.

11 uur geleden