KNVB legt uitspraken Van Gaal uit aan voetbalbobo's van Qatar
DOHA (ANP) - Just Spee en Gijs de Jong, de bondsvoorzitter en secretaris-generaal van de KNVB, hebben direct na het congres van de FIFA in Doha de uitspraken van bondscoach Louis van Gaal over het WK in Qatar uitgelegd. "Dat was niet zo lastig", zei Spee. "Zij wisten al hoe we er in stonden en dat hebben we uitgelegd."
Spee en De Jong zochten contact met Hamad bin Khalifa Al Thani en Hassan Al Thawadi, de voorzitters van de voetbalbond van Qatar en het organisatiecomité voor het WK. Zij hadden net als de FIFA om opheldering gevraagd toen ze hoorden dat Van Gaal het belachelijk vond dat het WK eind dit jaar in de rijke oliestaat wordt gehouden. "We gaan in een land spelen om, hoe zegt de FIFA dat, het voetbal daar te laten ontwikkelen", zei de bondscoach van Oranje. "En dat doe je door een toernooi te organiseren in dat land. Dat is al bullshit. Het gaat om geld, commerciële belangen. Dat doet er toe bij de FIFA."
"Zij zijn vaak in Europa en in de Verenigde Staten geweest en hebben er volgens mij gestudeerd en gewerkt", zei De Jong. "Ze weten dat wij directer zijn. Maar de uitspraken kunnen ook verkeerd worden begrepen. Dus daarom hebben we ze nog een keer uitgelegd. Of de kou uit de lucht is? Dat weet je natuurlijk nooit, maar volgens mij wel. Het was een goed gesprek."
Van Gaal niet in Doha
"Met praten kan je iets bereiken", zei Spee die tijdens het congres Lise Klaveness, de nieuwe voorzitter van de Noorse voetbalbond, hard in botsing zag komen met het organisatiecomité van het WK. Noorwegen heeft zich niet geplaatst maar heeft serieus overwogen om het WK in Qatar te boycotten.
"De bond van Honduras was niet gediend van de Noorse kritiek om onder meer de mensenrechten in Qatar", zei Spee. "Zij wilden het bij het voetbal houden. We zijn niet voor een boycot want zo bereik je volgens mij het doel niet. Maar we willen ons wel inzetten voor maatschappelijke veranderingen en verbeteringen op de lange termijn. Zo staan we er al jaren in."
Van Gaal ontbreekt in Doha, waar vrijdag wordt geloot voor het WK. Hij kon na een recente coronabesmetting nog geen negatieve test overleggen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville staat op het punt om een contract te ondertekenen bij Al-Hilal. Sportwebsite The Athletic meldt dat de Saudische voetbalclub een akkoord heeft bereikt met West Ham United, de huidige werkgever van de buitenspeler. Al-Hilal zou 80 miljoen euro willen betalen voor Summerville, die op het WK doorbrak bij Oranje en twee doelpunten maakte.
11 uur geledenLYON (ANP/BELGA) - Belgisch international Amadou Onana staat na een knieoperatie ongeveer negen maanden aan de kant. De 24-jarige middenvelder van Aston Villa is dinsdag in Lyon succesvol geopereerd aan zijn linkerknie. In de achtste finale van het WK tegen de Verenigde Staten scheurde Onana al vroeg in de eerste helft zijn voorste kruisband.
14 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Voorzitter Javier Tebas van de Spaanse voetbalcompetitie heeft andermaal hard uitgehaald naar FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Tebas is onder meer kritisch op de mogelijke uitbreiding van het WK naar 64 landen. "Dat slaat echt nergens op. Het WK is het grootste evenement, maar het zijn wel de nationale competities die de sport levend houden en tienduizenden banen creëren. De FIFA vernietigt die hele industrie", zei de baas van La Liga in een interview met Gazzetta dello Sport.
14 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het Argentijnse voetbalelftal is na het verliezen van de WK-finale tegen Spanje feestelijk onthaald bij terugkomst in eigen land. Duizenden fans trotseerden de kou en regen in hoofdstad Buenos Aires om de onttroonde wereldkampioen te verwelkomen en bedanken. Lionel Messi zat niet in het vliegtuig. Hij reisde vanuit New Jersey naar Miami, waar hij woont.
19 uur geledenMADRID (ANP/AFP/DPA) - Meer dan een miljoen mensen hebben maandag wereldkampioen Spanje toegejuicht tijdens een parade in een open bus door Madrid. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente, die zondag de WK-finale van Argentinië won, wordt gehuldigd bij het Plaza de Cibeles, waar naar schatting 120.000 mensen op af zijn gekomen.
1 dag geledenZURICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar het opstootje na afloop van de door Spanje gewonnen WK-finale tegen Argentinië. Spanje won de finale na een verlenging met 1-0.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van middenvelder Hwang In-beom. De 29-jarige Zuid-Koreaanse international vertrekt per direct naar de Portugese landskampioen FC Porto. Hij had nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.
1 dag geleden