KNVB laat voetbalclubs vrij om 'support' aan Oekraïne te geven
ZEIST (ANP) - De KNVB laat het de clubs vrij om zelf te bepalen of het met acties "support" wil geven aan Oekraïne. De overkoepelende organisatie van het Nederlandse voetbal reageert daarmee op het verzoek van meerdere geledingen uit het amateurvoetbal, die hadden opgeroepen tot een minuut stilte bij elke wedstrijd die het komende weekeinde wordt gespeeld.
"Bij een crisis op wereldtoneel spelen wij als voetbal slechts een beperkte rol, maar het is onmiskenbaar dat het voetbal een groot deel van de mensheid verbindt", zegt de KNVB in een reactie tegen het ANP. "We laten vanuit de KNVB de clubs vrij om zelf uiting te geven aan support voor Oekraïne."
De belangenorganisaties van het amateurvoetbal riepen de KNVB eerder op vanwege de oorlog in Oekraïne bij alle wedstrijden een minuut stilte in acht te nemen. Het gaat om een verzoek namens ruim 2500 clubs. Dit "ter bewustwording van het belang van vrede". Het initiatief kwam van de Belangenorganisatie Amateurvoetbal Verenigingen (BAV), de Centrale Organisatie van Hoofdklasseverenigingen (COH) en de Coöperatieve Vereniging Tweede en Derde divisies (CVTD).
"We willen een krachtig signaal afgeven", zegt Ben van Olffen, voorzitter van de BAV. "Over de hele wereld wordt met afschuw gekeken naar de beelden uit Oekraïne. Met een minuut stilte kunnen we in de voetbalwereld laten zien dat we tegen geweld en voor vrede zijn."
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
4 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
6 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
6 uur geleden