KNVB laat Vitesse en Sparta restant gestaakt duel uitspelen
ZEIST (ANP) - Het restant van het gestaakte duel tussen Vitesse en Sparta Rotterdam in de Eredivisie wordt uitgespeeld. Dat is dinsdag bepaald door het bestuur betaald voetbal van de KNVB, dat afging op de bevindingen van de onafhankelijke aanklager betaald voetbal. De nieuwe speeldatum wordt zo snel als mogelijk vastgesteld, meldt de KNVB.
Het duel in stadion Gelredome in Arnhem werd afgelopen vrijdag met nog ruim zes minuten blessuretijd op de klok gestaakt. Sparta leidde met 1-0 toen er eerst een supporter op het veld kwam. Arbiter Rob Dieperink staakte het duel in de tweede minuut van de blessuretijd aanvankelijk tijdelijk omdat doelman Maduka Okoye een drinkbeker tegen zijn hoofd had gekregen. Vervolgens werd er vanuit de tribune met meest fanatieke fans van de thuisclub een vuurwerkbom gegooid en gingen supporters van Vitesse nog met elkaar op de vuist.
"Bij een gestaakte wedstrijd bekijkt de aanklager betaald voetbal of er schuld is aan het niet uitspelen van de wedstrijd. In dit geval is de aanklager van mening dat dit niet het geval is", meldt de KNVB. "Nadat de scheidsrechter de wedstrijd had stilgelegd vanwege ernstige wanordelijkheden die ook het veld bereikten, gaf Sparta aan zich niet veilig te voelen om verder te voetballen. De scheidsrechter heeft vervolgens de belangen van alle betrokkenen afgewogen en zelfstandig de keuze gemaakt om de wedstrijd definitief te staken."
Eindstand
Het bestuur betaald voetbal had er ook voor kunnen kiezen de wedstrijd in zijn geheel over te laten spelen of om 0-1 aan te houden als eindstand. "Dit past het beste bij een eerlijk verloop van de competitie waarbij wedstrijden zo veel als mogelijk op het veld moeten worden beslist", luidt de redenatie.
Het restant van de wedstrijd wordt gespeeld zonder publiek, laat de KNVB weten. Verder worden de resterende minuten gespeeld onder zoveel mogelijk gelijke omstandigheden als ten tijde van de wedstrijd vrijdag.
De KNVB laat verder weten dat de aanklager betaald voetbal nader onderzoek doet naar de ongeregeldheden van vrijdag.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
2 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
6 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
9 uur geleden