KNVB laat aanklager kijken naar 'puur wangedrag' bij ADO Den Haag
ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB laat de onafhankelijke aanklager onderzoek doen naar de ongeregeldheden van zondag bij ADO Den Haag. De aanklager opent een vooronderzoek om een volledig beeld te krijgen van wat er voor, tijdens en na de wedstrijd tegen Excelsior is gebeurd in Den Haag. In en om het stadion liep het uit de hand nadat ADO via strafschoppen promotie naar de Eredivisie was misgelopen.
Aanhangers van de thuisclub kwamen het veld op en gooiden onder meer vuurwerk in het vak met Excelsior-fans. Buiten het stadion ontstonden ook rellen. De aanklager moet onderzoeken of ADO Den Haag iets te verwijten valt. Zo ja, dan volgt een straf voor de club uit de Keuken Kampioen Divisie.
"Dit is een verschrikkelijke manier om het seizoen af te sluiten en het werpt een donkere schaduw over een spannende ontknoping", aldus de KNVB over de rellen in Den Haag. "Het is puur wangedrag. Dit zijn geen supporters, maar mensen die de club en het voetbal schaden."
Straffen
Volgens een woordvoerder heeft de KNVB al contact gehad met ADO over het opsporen en straffen van de relschoppers. Voor het betreden van het veld kunnen ze een landelijk stadionverbod van zestig maanden krijgen en een geldboete van 450 euro. De hoogte van het stadionverbod loopt op als een veldbetreder zich ook schuldig heeft gemaakt aan vernielingen, openlijke geweldpleging en het in gevaar brengen van anderen.
De clubleiding van ADO Den Haag zegt zich te schamen voor hetgeen zondagavond allemaal gebeurde in en om het stadion. ADO wil de supporters die zich hebben misdragen "zwaar bestraffen". Met hulp van camerabeelden hoopt ADO zoveel mogelijk relschoppers te kunnen identificeren. "We willen niet op de maatregelen vooruitlopen, maar langdurige stadionverboden zullen deel uitmaken van de maatregelen."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
11 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
12 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
12 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
13 uur geleden