KNVB laat aanklager kijken naar 'puur wangedrag' bij ADO Den Haag
ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB laat de onafhankelijke aanklager onderzoek doen naar de ongeregeldheden van zondag bij ADO Den Haag. De aanklager opent een vooronderzoek om een volledig beeld te krijgen van wat er voor, tijdens en na de wedstrijd tegen Excelsior is gebeurd in Den Haag. In en om het stadion liep het uit de hand nadat ADO via strafschoppen promotie naar de Eredivisie was misgelopen.
Aanhangers van de thuisclub kwamen het veld op en gooiden onder meer vuurwerk in het vak met Excelsior-fans. Buiten het stadion ontstonden ook rellen. De aanklager moet onderzoeken of ADO Den Haag iets te verwijten valt. Zo ja, dan volgt een straf voor de club uit de Keuken Kampioen Divisie.
"Dit is een verschrikkelijke manier om het seizoen af te sluiten en het werpt een donkere schaduw over een spannende ontknoping", aldus de KNVB over de rellen in Den Haag. "Het is puur wangedrag. Dit zijn geen supporters, maar mensen die de club en het voetbal schaden."
Straffen
Volgens een woordvoerder heeft de KNVB al contact gehad met ADO over het opsporen en straffen van de relschoppers. Voor het betreden van het veld kunnen ze een landelijk stadionverbod van zestig maanden krijgen en een geldboete van 450 euro. De hoogte van het stadionverbod loopt op als een veldbetreder zich ook schuldig heeft gemaakt aan vernielingen, openlijke geweldpleging en het in gevaar brengen van anderen.
De clubleiding van ADO Den Haag zegt zich te schamen voor hetgeen zondagavond allemaal gebeurde in en om het stadion. ADO wil de supporters die zich hebben misdragen "zwaar bestraffen". Met hulp van camerabeelden hoopt ADO zoveel mogelijk relschoppers te kunnen identificeren. "We willen niet op de maatregelen vooruitlopen, maar langdurige stadionverboden zullen deel uitmaken van de maatregelen."
Meer uit Voetbal
CANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
8 uur geledenATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
20 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
21 uur geleden