Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB laat aanklager kijken naar 'puur wangedrag' bij ADO Den Haag

KNVB laat aanklager kijken naar 'puur wangedrag' bij ADO Den Haag

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB laat de onafhankelijke aanklager onderzoek doen naar de ongeregeldheden van zondag bij ADO Den Haag. De aanklager opent een vooronderzoek om een volledig beeld te krijgen van wat er voor, tijdens en na de wedstrijd tegen Excelsior is gebeurd in Den Haag. In en om het stadion liep het uit de hand nadat ADO via strafschoppen promotie naar de Eredivisie was misgelopen.

Aanhangers van de thuisclub kwamen het veld op en gooiden onder meer vuurwerk in het vak met Excelsior-fans. Buiten het stadion ontstonden ook rellen. De aanklager moet onderzoeken of ADO Den Haag iets te verwijten valt. Zo ja, dan volgt een straf voor de club uit de Keuken Kampioen Divisie.

"Dit is een verschrikkelijke manier om het seizoen af te sluiten en het werpt een donkere schaduw over een spannende ontknoping", aldus de KNVB over de rellen in Den Haag. "Het is puur wangedrag. Dit zijn geen supporters, maar mensen die de club en het voetbal schaden."

Straffen

Volgens een woordvoerder heeft de KNVB al contact gehad met ADO over het opsporen en straffen van de relschoppers. Voor het betreden van het veld kunnen ze een landelijk stadionverbod van zestig maanden krijgen en een geldboete van 450 euro. De hoogte van het stadionverbod loopt op als een veldbetreder zich ook schuldig heeft gemaakt aan vernielingen, openlijke geweldpleging en het in gevaar brengen van anderen.

De clubleiding van ADO Den Haag zegt zich te schamen voor hetgeen zondagavond allemaal gebeurde in en om het stadion. ADO wil de supporters die zich hebben misdragen "zwaar bestraffen". Met hulp van camerabeelden hoopt ADO zoveel mogelijk relschoppers te kunnen identificeren. "We willen niet op de maatregelen vooruitlopen, maar langdurige stadionverboden zullen deel uitmaken van de maatregelen."

Meer uit Voetbal

Aanvalster Miedema gaat na twijfel nog twee jaar door bij Oranje

NIJMEGEN (ANP) - Voetbalster Vivianne Miedema wil in ieder geval nog twee jaar voor het Nederlands elftal uitkomen. Dat schrijft ze in haar column op de site van het Algemeen Dagblad. De topscorer aller tijden van Oranje heeft wel even moeten nadenken over haar besluit.

1 uur geleden
Real Madrid eist compensatie van UEFA om machtsmisbruik

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid eist compensatie van de UEFA nu een rechtbank in de Spaanse hoofdstad een beroep van de Europese voetbalunie, de Spaanse voetbalbond en La Liga heeft afgewezen. Dat gebeurde in een zaak die draait om de oprichting van de Super League, een nieuwe Europese voetbalcompetitie waarvoor onder andere Real Madrid en FC Barcelona grote voorstanders zijn.

1 uur geleden
Vinícius biedt excuses aan voor wangedrag bij wissel in Clásico

MADRID (ANP) - Aanvaller Vinícius Júnior van Real Madrid heeft zijn excuses aangeboden voor zijn gedrag bij zijn wissel tijdens de gewonnen wedstrijd tegen FC Barcelona (2-1) afgelopen zondag. De 25-jarige Braziliaan werd in de 72e minuut door trainer Xabi Alonso naar de kant gehaald en liet duidelijk blijken het hier niet mee eens te zijn.

1 uur geleden
Feyenoord moet tegen Celtic deel stadion leeg laten na straf UEFA

NYON (ANP) - Feyenoord moet op last van de UEFA een deel van de tribunes leeg laten tijdens de eerstvolgende thuiswedstrijd in de Europa League, op 27 november tegen het Schotse Celtic. De Europese voetbalunie bestraft de Rotterdamse club daarmee, omdat fans tijdens het duel met het Griekse Panathinaikos vuurwerk hebben afgestoken en gangpaden blokkeerden.

2 uur geleden
Spitse genoot van spel en eerbetonen bij afscheid van Oranje

NIJMEGEN (ANP) - Aanvoerster Sherida Spitse heeft in haar afscheidswedstrijd tegen Canada (1-0-winst) nog een laatste keer genoten in het shirt van Oranje. "Ik heb echt genoten van het spel. We stuurden ze van het kastje naar de muur en ik was daar onderdeel van. Dat is wel heel lekker. En ik heb ook genoten van wat er allemaal voor me is geregeld. Dat doet de mens wel goed", zei de recordinternational in Nijmegen over onder meer de erehaag en staande ovatie die ze kreeg.

15 uur geleden
Veurink ziet veel progressie in tweede duel als bondscoach

NIJMEGEN (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink zag in het oefenduel met Canada al een veel beter Oranje dan afgelopen vrijdag bij zijn debuutwedstrijd tegen Polen (0-0). "Ik heb een Oranje gezien waarvan ik denk: dit is waar we naartoe willen. De kunst is om dat nu uit te bouwen en structureel goed te voetballen", zei de 39-jarige trainer na de 1-0-zege van de voetbalsters in Nijmegen.

15 uur geleden
Zuinige zege koploper Napoli bij Lecce

LECCE (ANP) - Napoli heeft de uitwedstrijd tegen Lecce met 1-0 gewonnen. De koploper van de Italiaanse Serie A dankte die zege in de negende speelronde aan een doelpunt van André-Frank Zambo Anguissa, die in de 69e minuut raak kopte. Bij Napoli had Noa Lang voor het eerst een basisplaats. De Nederlandse aanvaller verdween kort na rust met een blessure naar de kant.

17 uur geleden