KNVB krijgt FIFA-prijs voor innovatieve jeugdcompetities
PARIJS (ANP) - De KNVB heeft bij de FIFA Forward Awards de eerste prijs gewonnen voor ontwikkelingsprojecten in het voetbal. Deze erkenning kreeg de bond voor de nieuwe competitievormen die de KNVB heeft geïntroduceerd voor jeugdspelers van 6 tot 12 jaar.
Voorzitter Frank Paauw van de KNVB nam de prijs in Parijs in ontvangst van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "We zijn ontzettend vereerd met deze erkenning van de FIFA", zei hij. "Het bevestigt wat we al weten: Nederland mag dan klein zijn in oppervlak, maar we zijn toonaangevend in het voetbal. We strijden mee om de hoogste prijzen, leveren buitengewone talenten af en genieten wereldwijd respect. Onze kracht zit in onze gezamenlijke inzet - van professionals tot vrijwilligers, van topclubs tot amateurverenigingen. Deze FIFA-erkenning is een prachtige bekroning van de toewijding en passie van iedereen die aan het project heeft gewerkt."
De nieuwe competitievormen zijn ontworpen om de ontwikkeling van jonge voetballers te bevorderen. In plaats van traditionele wedstrijden, spelen kinderen in kleinere teams op kleinere velden, waardoor elke speler meer aan de bal komt, meer betrokken is bij het spel en zich daardoor sneller en beter ontwikkelt.
Deze prijs motiveert ons om te blijven innoveren in het jeugdvoetbal en een omgeving te creëren waarin spelers op een natuurlijke manier beter worden en langer betrokken blijven bij de sport, laat de KNVB weten.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben PSV in de Johan Cruijff ArenA verslagen. De wedstrijd leek in een gelijkspel te eindigen totdat verdedigster Myrthe Kemper-Moorrees van de bezoekers uit Eindhoven de bal diep in blessuretijd knullig in eigen doel werkte (2-1).
1 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse voetbalbond legt binnenkort een verzoek bij de UEFA neer om de nationale ploeg en alle clubteams van Israël per direct te schorsen. Dat is het resultaat van een stemming van leden van de FAI.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Matthijs de Ligt heeft Manchester United aan een punt geholpen in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur. Hij tekende diep in blessuretijd voor de gelijkmaker (2-2).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
19 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
1 dag geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
1 dag geleden