KNVB kijkt naar profvoetballers die meedoen aan cryptospel
ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalbond KNVB houdt de profvoetballers in de gaten die meedoen aan een zogenoemde 'fantasy voetbalgame', een spel waarin met cryptovaluta wordt gehandeld in digitale spelerskaarten. Volgens BNR verdienen spelers uit de Eredivisie geld met dit spel omdat ze soms voorkennis hebben en zelf invloed hebben op de waarde van de kaartjes.
In de reglementen van de KNVB is hier niets over opgenomen. Gokken op wedstrijden uit de eigen competitie is wel al geruime tijd verboden.
"Gokken mag niet, maar dit is een nieuw fenomeen. Hierover staat niets in ons tuchtrecht", aldus een woordvoerder van de KNVB. "We volgen zulke ontwikkelingen wel op de voet. Het is iets nieuws, maar het staat op onze agenda."
Maarten Stekelenburg
Enkele spelers van Ajax die het betreffende spel (Sorare) spelen, onder wie Daley Blind en Davy Klaassen, zouden deze week kaartjes hebben gekocht van hun teamgenoot Maarten Stekelenburg. De doelman, die maandenlang afwezig was vanwege een blessure, krijgt volgens onbevestigde berichten zondag in de bekerfinale tegen PSV de voorkeur boven André Onana. Zijn teamgenoten zouden dat al weten en daarmee hun voordeel hebben gedaan in het spel.
Trainer Erik ten Hag van Ajax kreeg op de persconferentie voor de bekerfinale vragen over het verhaal van BNR. "Ik weet van niks", aldus Ten Hag. "De opstelling maak ik zondagochtend pas bekend. Kunnen de spelers hier geld mee verdienen? Zondag kunnen we ook wat verdienen: de KNVB-beker."
De Nederlandse Kansspelautoriteit zegt net als de KNVB zulke spellen met cryptovaluta in de gaten te houden. "We bekijken alle trends, waaronder dit mogelijk ook." De Eredivisie CV, de overkoepelende organisatie van clubs uit de hoogste divisie, ging vorig jaar een samenwerking aan met Sorare. Daardoor kwamen ook spelerskaarten van clubs uit de Eredivisie in het spel.
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - Jan Paul van Hecke kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van Nederland tegen Litouwen. De verdediger kreeg vrijdag in het uitduel met Polen (1-1) in de blessuretijd van de tweede helft een gele kaart.
3 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal mag de tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico bijna boeken. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman speelde in Warschau in een tegenvallende wedstrijd met 1-1 gelijk bij Polen en kan de eerste plaats in groep G alleen in theorie nog ontgaan.
7 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal is nagenoeg zeker van deelname aan het wereldkampioenschap voetbal van volgend jaar. De uitwedstrijd tegen Polen in Warschau eindigde in 1-1. Twee maanden geleden speelden Nederland en Polen in Rotterdam ook al met 1-1 gelijk.
11 minuten geledenRIJEKA (ANP) - Kroatië heeft zich verzekerd van het WK voetbal in 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De Kroaten hadden op vrijdagavond aan een 3-1-overwinning op de Faeröer genoeg om winnaar van groep L te worden. Kroatië kan niet meer worden achterhaald door nummer twee Tsjechië.
12 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Emmanuel Emegha heeft vrijdag zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van RC Strasbourg mocht in de uitwedstrijd tegen Polen in de WK-kwalificatie in Warschau in de 88e minuut invallen voor Memphis Depay.
14 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De WK-kwalificatiewedstrijd tussen Polen en Nederland is vrijdag na een klein uur spelen even onderbroken. Van achter een van beide doelen gooiden fans van Polen vele vuurwerkfakkels het veld op.
44 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal begint de uitwedstrijd tegen Polen in de WK-kwalificatie met Justin Kluivert in het basiselftal. De speler van Bournemouth krijgt als meest aanvallende middenvelder de voorkeur boven Tijjani Reijnders, net als in oktober tijdens het vorige duel met Finland. Frenkie de Jong en Ryan Gravenberch zijn de andere twee middenvelders.
3 uur geleden