KNVB kijkt naar profvoetballers die meedoen aan cryptospel
ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalbond KNVB houdt de profvoetballers in de gaten die meedoen aan een zogenoemde 'fantasy voetbalgame', een spel waarin met cryptovaluta wordt gehandeld in digitale spelerskaarten. Volgens BNR verdienen spelers uit de Eredivisie geld met dit spel omdat ze soms voorkennis hebben en zelf invloed hebben op de waarde van de kaartjes.
In de reglementen van de KNVB is hier niets over opgenomen. Gokken op wedstrijden uit de eigen competitie is wel al geruime tijd verboden.
"Gokken mag niet, maar dit is een nieuw fenomeen. Hierover staat niets in ons tuchtrecht", aldus een woordvoerder van de KNVB. "We volgen zulke ontwikkelingen wel op de voet. Het is iets nieuws, maar het staat op onze agenda."
Maarten Stekelenburg
Enkele spelers van Ajax die het betreffende spel (Sorare) spelen, onder wie Daley Blind en Davy Klaassen, zouden deze week kaartjes hebben gekocht van hun teamgenoot Maarten Stekelenburg. De doelman, die maandenlang afwezig was vanwege een blessure, krijgt volgens onbevestigde berichten zondag in de bekerfinale tegen PSV de voorkeur boven André Onana. Zijn teamgenoten zouden dat al weten en daarmee hun voordeel hebben gedaan in het spel.
Trainer Erik ten Hag van Ajax kreeg op de persconferentie voor de bekerfinale vragen over het verhaal van BNR. "Ik weet van niks", aldus Ten Hag. "De opstelling maak ik zondagochtend pas bekend. Kunnen de spelers hier geld mee verdienen? Zondag kunnen we ook wat verdienen: de KNVB-beker."
De Nederlandse Kansspelautoriteit zegt net als de KNVB zulke spellen met cryptovaluta in de gaten te houden. "We bekijken alle trends, waaronder dit mogelijk ook." De Eredivisie CV, de overkoepelende organisatie van clubs uit de hoogste divisie, ging vorig jaar een samenwerking aan met Sorare. Daardoor kwamen ook spelerskaarten van clubs uit de Eredivisie in het spel.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville staat op het punt om een contract te ondertekenen bij Al-Hilal. Sportwebsite The Athletic meldt dat de Saudische voetbalclub een akkoord heeft bereikt met West Ham United, de huidige werkgever van de buitenspeler. Al-Hilal zou 80 miljoen euro willen betalen voor Summerville, die op het WK doorbrak bij Oranje en twee doelpunten maakte.
6 uur geledenLYON (ANP/BELGA) - Belgisch international Amadou Onana staat na een knieoperatie ongeveer negen maanden aan de kant. De 24-jarige middenvelder van Aston Villa is dinsdag in Lyon succesvol geopereerd aan zijn linkerknie. In de achtste finale van het WK tegen de Verenigde Staten scheurde Onana al vroeg in de eerste helft zijn voorste kruisband.
9 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Voorzitter Javier Tebas van de Spaanse voetbalcompetitie heeft andermaal hard uitgehaald naar FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Tebas is onder meer kritisch op de mogelijke uitbreiding van het WK naar 64 landen. "Dat slaat echt nergens op. Het WK is het grootste evenement, maar het zijn wel de nationale competities die de sport levend houden en tienduizenden banen creëren. De FIFA vernietigt die hele industrie", zei de baas van La Liga in een interview met Gazzetta dello Sport.
10 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het Argentijnse voetbalelftal is na het verliezen van de WK-finale tegen Spanje feestelijk onthaald bij terugkomst in eigen land. Duizenden fans trotseerden de kou en regen in hoofdstad Buenos Aires om de onttroonde wereldkampioen te verwelkomen en bedanken. Lionel Messi zat niet in het vliegtuig. Hij reisde vanuit New Jersey naar Miami, waar hij woont.
14 uur geledenMADRID (ANP/AFP/DPA) - Meer dan een miljoen mensen hebben maandag wereldkampioen Spanje toegejuicht tijdens een parade in een open bus door Madrid. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente, die zondag de WK-finale van Argentinië won, wordt gehuldigd bij het Plaza de Cibeles, waar naar schatting 120.000 mensen op af zijn gekomen.
1 dag geledenZURICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar het opstootje na afloop van de door Spanje gewonnen WK-finale tegen Argentinië. Spanje won de finale na een verlenging met 1-0.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van middenvelder Hwang In-beom. De 29-jarige Zuid-Koreaanse international vertrekt per direct naar de Portugese landskampioen FC Porto. Hij had nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.
1 dag geleden