KNVB kiest richting EK voor open training in plaats van fandag
ZEIST (ANP) - De KNVB houdt in aanloop naar het Europees kampioenschap van komende zomer geen speciale fandag, zoals in 2021 bij het vorige EK nog wel gebeurde. In plaats daarvan is er in het eerste weekeinde van juni in Zeist een open training waar de Nederlandse supporters welkom zijn en dingen voor ze worden georganiseerd. Oranje speelt in juni ook nog een zogenoemde 'uitzwaaiwedstrijd', tegen wie en in welk stadion is nog niet bekend.
"Het is voor het eerst sinds het EK van 2008 in Zwitserland en Oostenrijk dat het toernooi voor onze supporters weer zo dichtbij is. We willen een nieuwe generatie Oranjefans binden", zei Rosella Passier, manager marketing van de KNVB.
Nederland speelt de drie groepswedstrijden in juni in Hamburg, Leipzig en Berlijn. De KNVB zet in die steden voor de wedstrijddag een fanzone op. Ook is er weer een parade van Oranjefans, zoals sinds het EK van 2004 in Portugal gebruikelijk. "Veel andere landen zijn dat daarna ook gaan doen. We willen het op een wat andere manier neerzetten", aldus Passier.
Pop-up store
De KNVB houdt er rekening mee dat veel Nederlandse supporters met de trein naar het EK gaan, vooral de laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk in Berlijn. Op station Utrecht Centraal komt daarom een speciale 'pop-up store' waar de Oranjefans zich klaar kunnen maken voor vertrek.
Per wedstrijd zijn voor de Oranjevakken 11.000 kaarten beschikbaar, minimaal 70 procent daarvan is bestemd voor de ClubCardhouders. Ook voor de duels later in het toernooi kunnen tickets worden aangevraagd.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
10 minuten geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
31 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
23 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
23 uur geleden