Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB kiest richting EK voor open training in plaats van fandag

KNVB kiest richting EK voor open training in plaats van fandag

ZEIST (ANP) - De KNVB houdt in aanloop naar het Europees kampioenschap van komende zomer geen speciale fandag, zoals in 2021 bij het vorige EK nog wel gebeurde. In plaats daarvan is er in het eerste weekeinde van juni in Zeist een open training waar de Nederlandse supporters welkom zijn en dingen voor ze worden georganiseerd. Oranje speelt in juni ook nog een zogenoemde 'uitzwaaiwedstrijd', tegen wie en in welk stadion is nog niet bekend.

"Het is voor het eerst sinds het EK van 2008 in Zwitserland en Oostenrijk dat het toernooi voor onze supporters weer zo dichtbij is. We willen een nieuwe generatie Oranjefans binden", zei Rosella Passier, manager marketing van de KNVB.

Nederland speelt de drie groepswedstrijden in juni in Hamburg, Leipzig en Berlijn. De KNVB zet in die steden voor de wedstrijddag een fanzone op. Ook is er weer een parade van Oranjefans, zoals sinds het EK van 2004 in Portugal gebruikelijk. "Veel andere landen zijn dat daarna ook gaan doen. We willen het op een wat andere manier neerzetten", aldus Passier.

Pop-up store

De KNVB houdt er rekening mee dat veel Nederlandse supporters met de trein naar het EK gaan, vooral de laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk in Berlijn. Op station Utrecht Centraal komt daarom een speciale 'pop-up store' waar de Oranjefans zich klaar kunnen maken voor vertrek.

Per wedstrijd zijn voor de Oranjevakken 11.000 kaarten beschikbaar, minimaal 70 procent daarvan is bestemd voor de ClubCardhouders. Ook voor de duels later in het toernooi kunnen tickets worden aangevraagd.

Meer uit Voetbal

Real Madrid-aanvoerder Valverde loopt enkelblessure op

MADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).

10 minuten geleden
Brobbey hoopt topvorm bij Sunderland mee te nemen naar Oranje

ZEIST (ANP) - Brian Brobbey wil zich de komende weken manifesteren als de eerste spits van Oranje. Met zijn drie doelpunten in de uitwedstrijd tegen Manchester City van zondag lijkt bondscoach Xavi Hernández nauwelijks nog om de aanvaller van Sunderland heen te kunnen.

38 minuten geleden
Duitse voetbalbond: voorstel Infantino doorzichtige manoeuvre

FRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Voorzitter Bernd Neuendorf van de Duitse voetbalbond (DFB) heeft het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino een "doorzichtige manoeuvre" genoemd. Volgens Neuendorf wil Infantino zo zijn herverkiezing veiligstellen, zei hij in reactie op een vraag van het Duitse persbureau dpa.

1 uur geleden
Verdediger Timber slaat ook tweede training Oranje over

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber doet donderdag naar alle waarschijnlijkheid niet mee in de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Duitsland in de Nations League. De verdediger ontbrak dinsdag op het trainingsveld in Zeist. Maandag deed Timber ook al niet mee aan de eerste oefensessie onder leiding van de nieuwe bondscoach Xavi Hérnandez. Toen zat hij aan de rand van het trainingsveld op een hometrainer.

1 uur geleden
Veerman wil na terugkeer bij Oranje verleden achter zich laten

ZEIST (ANP) - Joey Veerman wil na zijn terugkeer bij Oranje niet meer terugkijken op het verleden. De middenvelder werd na het Europees kampioenschap van 2024 in Duitsland niet meer opgeroepen door Ronald Koeman en maakt nu ruim twee jaar later, onder de nieuwe bondscoach Xavi Hernández, voor het eerst weer deel uit van de selectie van het Nederlands elftal.

2 uur geleden
Advocaat reageert laconiek op afzeggen Hansen bij Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat van Curaçao heeft laconiek gereageerd op de beslissing van Sontje Hansen om niet meer voor het land uit te komen. De oud-speler van Ajax en NEC zou teleurgesteld zijn over zijn beperkte speeltijd tijdens het afgelopen WK.

5 uur geleden
Infantino wil met alle bonden praten over hervormingen FIFA

ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.

16 uur geleden