KNVB kiest richting EK voor open training in plaats van fandag
ZEIST (ANP) - De KNVB houdt in aanloop naar het Europees kampioenschap van komende zomer geen speciale fandag, zoals in 2021 bij het vorige EK nog wel gebeurde. In plaats daarvan is er in het eerste weekeinde van juni in Zeist een open training waar de Nederlandse supporters welkom zijn en dingen voor ze worden georganiseerd. Oranje speelt in juni ook nog een zogenoemde 'uitzwaaiwedstrijd', tegen wie en in welk stadion is nog niet bekend.
"Het is voor het eerst sinds het EK van 2008 in Zwitserland en Oostenrijk dat het toernooi voor onze supporters weer zo dichtbij is. We willen een nieuwe generatie Oranjefans binden", zei Rosella Passier, manager marketing van de KNVB.
Nederland speelt de drie groepswedstrijden in juni in Hamburg, Leipzig en Berlijn. De KNVB zet in die steden voor de wedstrijddag een fanzone op. Ook is er weer een parade van Oranjefans, zoals sinds het EK van 2004 in Portugal gebruikelijk. "Veel andere landen zijn dat daarna ook gaan doen. We willen het op een wat andere manier neerzetten", aldus Passier.
Pop-up store
De KNVB houdt er rekening mee dat veel Nederlandse supporters met de trein naar het EK gaan, vooral de laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk in Berlijn. Op station Utrecht Centraal komt daarom een speciale 'pop-up store' waar de Oranjefans zich klaar kunnen maken voor vertrek.
Per wedstrijd zijn voor de Oranjevakken 11.000 kaarten beschikbaar, minimaal 70 procent daarvan is bestemd voor de ClubCardhouders. Ook voor de duels later in het toernooi kunnen tickets worden aangevraagd.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
8 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
10 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
13 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
14 uur geledenBREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.
14 uur geleden