KNVB kiest richting EK voor open training in plaats van fandag
ZEIST (ANP) - De KNVB houdt in aanloop naar het Europees kampioenschap van komende zomer geen speciale fandag, zoals in 2021 bij het vorige EK nog wel gebeurde. In plaats daarvan is er in het eerste weekeinde van juni in Zeist een open training waar de Nederlandse supporters welkom zijn en dingen voor ze worden georganiseerd. Oranje speelt in juni ook nog een zogenoemde 'uitzwaaiwedstrijd', tegen wie en in welk stadion is nog niet bekend.
"Het is voor het eerst sinds het EK van 2008 in Zwitserland en Oostenrijk dat het toernooi voor onze supporters weer zo dichtbij is. We willen een nieuwe generatie Oranjefans binden", zei Rosella Passier, manager marketing van de KNVB.
Nederland speelt de drie groepswedstrijden in juni in Hamburg, Leipzig en Berlijn. De KNVB zet in die steden voor de wedstrijddag een fanzone op. Ook is er weer een parade van Oranjefans, zoals sinds het EK van 2004 in Portugal gebruikelijk. "Veel andere landen zijn dat daarna ook gaan doen. We willen het op een wat andere manier neerzetten", aldus Passier.
Pop-up store
De KNVB houdt er rekening mee dat veel Nederlandse supporters met de trein naar het EK gaan, vooral de laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk in Berlijn. Op station Utrecht Centraal komt daarom een speciale 'pop-up store' waar de Oranjefans zich klaar kunnen maken voor vertrek.
Per wedstrijd zijn voor de Oranjevakken 11.000 kaarten beschikbaar, minimaal 70 procent daarvan is bestemd voor de ClubCardhouders. Ook voor de duels later in het toernooi kunnen tickets worden aangevraagd.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
32 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
1 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim hield een dubbel gevoel over aan de 3-2-zege bij Telstar. Zijn team kwam na een 3-0-voorsprong nog in de problemen tegen tien man van de thuisploeg.
3 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajacied Youri Regeer denkt dat hij op tijd fit is voor de bekerwedstrijd bij AZ van komende woensdag. De middenvelder moest zondag tijdens de 3-2-overwinning bij Telstar geblesseerd het veld verlaten.
3 uur geledenPORTSMOUTH (ANP) - Arsenal staat in de vierde ronde van de FA Cup. De koploper uit de Premier League won zondag met 4-1 bij Portsmouth, dat in de competitie een niveau lager speelt dan Arsenal. De Braziliaan Gabriel Martinelli was met drie doelpunten de man van de wedstrijd bij The Gunners.
3 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-aanvoerder Davy Klaassen was na de 3-2-zege bij Telstar niet te spreken over het spel van de Amsterdammers in het laatste halfuur. De bezoekers gaven tegen tien man nog bijna een 3-0-voorsprong weg. "Ik sta hier met een ontevreden gevoel", zei de middenvelder.
3 uur geleden