Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB kan te weinig doen tegen gokken op eigen wedstrijden

KNVB kan te weinig doen tegen gokken op eigen wedstrijden

ZEIST (ANP) - Gokken op eigen wedstrijden in het betaald voetbal komt behoorlijk vaak voor. Die conclusie trekt de KNVB uit de enquête van spelersvakbond VVCS, waaruit naar voren komt dat 11 procent van de profvoetballers in Nederland wel eens wedt op wedstrijden uit de eigen competitie. Meer dan de helft van de spelers uit de Eredivisie die meewerkten aan het onderzoek zegt zo nu en dan een weddenschap af te sluiten.

"Als wij hier signalen op ontvangen, dan handelen wij altijd", meldt de voetbalbond in een reactie. "Wedden op wedstrijden in 'eigen' competities is expliciet strafbaar, om de integriteit van het voetbal te bewaken, maar ook om de schijn van beïnvloeding, partijdigheid en vooringenomenheid te voorkomen."

De KNVB krijgt echter maar moeilijk vat op de problematiek. "Helaas is met de komst van de onlinekansspel-wetgeving het delen van informatie over gokken op eigen wedstrijden en/of competities niet makkelijker geworden. Signalen worden, ondanks lobbyen van onder meer de KNVB, de tennisbond KNLTB en sportkoepel NOC*NSF, niet direct door de aanbieders gedeeld met de sport."

Anoniem

Signalen gaan volgens de bond via de Kansspelautoriteit (KSA) naar de Financial Intelligence Unit (FIU), die onderzoek doet naar matchfixing en witwassen. "De sport krijgt alleen anoniem een signaal en weet niet om welke speler het gaat. Ook als er geen sprake is van matchfixing, maar wel van gokken op eigen wedstrijden en competities, deelt de FIU deze gegevens niet met de KNVB. Deze zorg heeft de KNVB recent neergelegd bij het ministerie van Justitie en Veiligheid."

De KNVB heeft onlangs samen met belangenorganisaties en clubs uit het betaald voetbal bij minister Franc Weerwind van Rechtsbescherming aangedrongen op het opstellen van een sectorplan, waarin speler, sport en consument beschermd worden tegen kansspelverslaving. "In dit plan wordt onder andere voorzien in preventie van kansspelverslaving bij spelers en consument, waarvoor onafhankelijke verslavingsdeskundigen zouden moeten worden ingeschakeld", aldus de KNVB.

Meer uit Voetbal

PSV ontvangt sc Heerenveen in kwartfinale van de KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.

13 uur geleden
Trainer Glasner verlaat Crystal Palace aan einde van seizoen

LONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.

14 uur geleden
Pjaca keert terug in selectie FC Twente voor uitduel met Heracles

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).

16 uur geleden
Feyenoord verwacht geblesseerde Read pas in maart terug

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.

16 uur geleden
Afgelaste wedstrijd NEC - FC Utrecht op 11 februari ingehaald

ZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.

17 uur geleden
Liverpool-trainer Slot kijkt uit naar terugkeer aanvaller Salah

LIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.

19 uur geleden
Musiala staat na halfjaar voor rentree bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.

19 uur geleden