KNVB kan te weinig doen tegen gokken op eigen wedstrijden
ZEIST (ANP) - Gokken op eigen wedstrijden in het betaald voetbal komt behoorlijk vaak voor. Die conclusie trekt de KNVB uit de enquête van spelersvakbond VVCS, waaruit naar voren komt dat 11 procent van de profvoetballers in Nederland wel eens wedt op wedstrijden uit de eigen competitie. Meer dan de helft van de spelers uit de Eredivisie die meewerkten aan het onderzoek zegt zo nu en dan een weddenschap af te sluiten.
"Als wij hier signalen op ontvangen, dan handelen wij altijd", meldt de voetbalbond in een reactie. "Wedden op wedstrijden in 'eigen' competities is expliciet strafbaar, om de integriteit van het voetbal te bewaken, maar ook om de schijn van beïnvloeding, partijdigheid en vooringenomenheid te voorkomen."
De KNVB krijgt echter maar moeilijk vat op de problematiek. "Helaas is met de komst van de onlinekansspel-wetgeving het delen van informatie over gokken op eigen wedstrijden en/of competities niet makkelijker geworden. Signalen worden, ondanks lobbyen van onder meer de KNVB, de tennisbond KNLTB en sportkoepel NOC*NSF, niet direct door de aanbieders gedeeld met de sport."
Anoniem
Signalen gaan volgens de bond via de Kansspelautoriteit (KSA) naar de Financial Intelligence Unit (FIU), die onderzoek doet naar matchfixing en witwassen. "De sport krijgt alleen anoniem een signaal en weet niet om welke speler het gaat. Ook als er geen sprake is van matchfixing, maar wel van gokken op eigen wedstrijden en competities, deelt de FIU deze gegevens niet met de KNVB. Deze zorg heeft de KNVB recent neergelegd bij het ministerie van Justitie en Veiligheid."
De KNVB heeft onlangs samen met belangenorganisaties en clubs uit het betaald voetbal bij minister Franc Weerwind van Rechtsbescherming aangedrongen op het opstellen van een sectorplan, waarin speler, sport en consument beschermd worden tegen kansspelverslaving. "In dit plan wordt onder andere voorzien in preventie van kansspelverslaving bij spelers en consument, waarvoor onafhankelijke verslavingsdeskundigen zouden moeten worden ingeschakeld", aldus de KNVB.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
6 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
13 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geleden