KNVB kan te weinig doen tegen gokken op eigen wedstrijden
ZEIST (ANP) - Gokken op eigen wedstrijden in het betaald voetbal komt behoorlijk vaak voor. Die conclusie trekt de KNVB uit de enquête van spelersvakbond VVCS, waaruit naar voren komt dat 11 procent van de profvoetballers in Nederland wel eens wedt op wedstrijden uit de eigen competitie. Meer dan de helft van de spelers uit de Eredivisie die meewerkten aan het onderzoek zegt zo nu en dan een weddenschap af te sluiten.
"Als wij hier signalen op ontvangen, dan handelen wij altijd", meldt de voetbalbond in een reactie. "Wedden op wedstrijden in 'eigen' competities is expliciet strafbaar, om de integriteit van het voetbal te bewaken, maar ook om de schijn van beïnvloeding, partijdigheid en vooringenomenheid te voorkomen."
De KNVB krijgt echter maar moeilijk vat op de problematiek. "Helaas is met de komst van de onlinekansspel-wetgeving het delen van informatie over gokken op eigen wedstrijden en/of competities niet makkelijker geworden. Signalen worden, ondanks lobbyen van onder meer de KNVB, de tennisbond KNLTB en sportkoepel NOC*NSF, niet direct door de aanbieders gedeeld met de sport."
Anoniem
Signalen gaan volgens de bond via de Kansspelautoriteit (KSA) naar de Financial Intelligence Unit (FIU), die onderzoek doet naar matchfixing en witwassen. "De sport krijgt alleen anoniem een signaal en weet niet om welke speler het gaat. Ook als er geen sprake is van matchfixing, maar wel van gokken op eigen wedstrijden en competities, deelt de FIU deze gegevens niet met de KNVB. Deze zorg heeft de KNVB recent neergelegd bij het ministerie van Justitie en Veiligheid."
De KNVB heeft onlangs samen met belangenorganisaties en clubs uit het betaald voetbal bij minister Franc Weerwind van Rechtsbescherming aangedrongen op het opstellen van een sectorplan, waarin speler, sport en consument beschermd worden tegen kansspelverslaving. "In dit plan wordt onder andere voorzien in preventie van kansspelverslaving bij spelers en consument, waarvoor onafhankelijke verslavingsdeskundigen zouden moeten worden ingeschakeld", aldus de KNVB.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
10 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
19 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
22 uur geleden