KNVB in overleg over 'coronaproof' voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB is druk in overleg met de overheid over hoe het voetbal in de verdere toekomst te organiseren en 'coronaproof' te maken. Dat zegt de voetbalbond in een reactie op de oproep van een deel van de burgemeesters om in elk geval tot september grote evenementen, waaronder wedstrijden in het betaald voetbal, in verband met de coronacrisis te verbieden.
Over de oproep van de burgemeesters zegt de KNVB: "Als de regering deze oproep dinsdag overneemt en dat bij het kabinetsbesluit bekendmaakt, schept dat duidelijkheid. Dan kunnen wij verder aan de slag." Een woordvoerder voegde daaraan toe daar nu nog niet op vooruit te willen lopen.
Verder noemde de KNVB de oproep "een duidelijk signaal voor de hele evenementenbranche in tijden die voor iedereen moeilijk zijn. Nogmaals, dinsdag verwachten we meer duidelijkheid te krijgen, met name ook over het betaald voetbal zonder publiek in de komende tijd."
Onder meer viroloog Ab Osterhaus sprak onlangs de vrees uit dat er in heel 2020 niet meer met publiek zou kunnen worden gevoetbald. Ook internationaal zeiden meerdere deskundigen met betrekking tot grote sportevenementen daar bang voor te zijn.
Meer uit Voetbal
LEVERKUSEN (ANP) - SC Freiburg is er niet in geslaagd de eerste plaats in de Bundesliga over te nemen. Het elftal van trainer Julian Schuster leed bij Bayer Leverkusen de eerste nederlaag van het seizoen: 2-1.
28 minuten geledenLEEDS (ANP) - Manchester United heeft opnieuw niet weten te winnen in de Premier League. De formatie van trainer Michael Carrick bleef bij Leeds United steken op 1-1. United won eind augustus zijn enige competitieduel dit seizoen.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur en AZ hebben zondag in Leeuwarden met 2-2 gelijkgespeeld. AZ staat na negen wedstrijden met 20 punten op de tweede plaats. Cambuur heeft 9 punten uit negen duels.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles gewonnen. De Zwollenaren wonnen in eigen huis met 4-1 van de club uit Deventer. Thijs Oosting scoorde twee keer tegen het elftal waar zijn vader Joseph Oosting de coach is.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea-doelman Emiliano Martínez heeft zaterdag in het Premier League-duel met Everton (0-2) een gebroken kaak opgelopen, meldt zijn club zondag. Dat gebeurde in de tweede helft van de gewonnen uitwedstrijd bij een botsing met Everton-verdediger Jarrad Branthwaite. De 34-jarige Argentijn werd acht minuten behandeld op het veld en vervolgens weggedragen op een brancard.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Feyenoord heeft zijn goede serie voortgezet met een overwinning op Telstar. De formatie van trainer Giovanni van Bronckhorst won na een zeer vermakelijke wedstrijd met 4-3 in Velsen.
20 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft ook zijn negende wedstrijd in La Liga gewonnen. De koploper van Spanje was in Sevilla met 5-2 te sterk voor nummer 3 Real Betis.
21 uur geleden