KNVB hoopt op supporters bij afsluitende play-offs
ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB hoopt dat komende week bij de wedstrijden in de play-offs publiek de stadions in mag. De KNVB voert daar gesprekken over met de overheid. Het kabinet neemt maandag een beslissing.
"We zijn nog steeds in overleg met de overheid over de periode na 18 mei en publiek bij de play-offs voor Europees voetbal en promotie/degradatie", aldus een woordvoerder van de KNVB. "Maar nog niets is definitief."
De thuisspelende clubs zijn wel al begonnen met de voorbereiding op de mogelijke kaartverkoop. Zo hoopt FC Utrecht in ieder geval de seizoenkaarthouders die dit seizoen nog geen wedstrijd hebben kunnen bezoeken woensdag te mogen ontvangen bij de wedstrijd tegen FC Groningen. De club heeft de intentie om ongeveer 3000 bezoekers te hebben in stadion Galgenwaard. Zij moeten zich, als het kabinet toestemming geeft voor de terugkeer van publiek in de stadions, binnen 40 uur voor de aftrap via een sneltest laten testen op het coronavirus.
Utrecht - Groningen
De play-offs om Europees voetbal beginnen woensdag met FC Utrecht - FC Groningen (aftrap 18.45 uur) en de Rotterdamse derby tussen Feyenoord en Sparta (21.00 uur). Een dag later zijn de halve finales in de play-offs om promotie/degradatie: NEC - Roda JC en FC Emmen - NAC Breda. De finales van de play-offs zijn zaterdag (Europees voetbal) en zondag (promotie/degradatie).
Het kabinet beslist maandag of de beoogde versoepelingen van de coronamaatregelen woensdag kunnen ingaan.
In de eerste weken van het seizoen mochten de betaaldvoetbalclubs beperkte aantallen toeschouwers ontvangen, maar eind september besloot het kabinet dat te verbieden. Eind vorige maand was in het kader van een landelijke pilot bij één speelronde in de Eredivisie en een gedeelte van een speelronde in de Keuken Kampioen Divisie weer publiek welkom. Het bleef toen echter bij een eenmalige openstelling van de stadions. Tot teleurstelling van de clubs en de KNVB moest het restant van het seizoen in lege stadions worden uitgespeeld.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft in zijn tweede interland als bondscoach van België op maandagavond met 1-0 verloren van Frankrijk. De Rode Duivels moesten voor eigen publiek in het uitverkochte Koning Boudewijnstadion in Brussel in de 88e minuut een doelpunt incasseren van invaller Michael Olise.
6 uur geledenBURSA (ANP) - Het Italiaanse voetbalelftal heeft zijn eerste zege geboekt in de groepsfase van de Nations League. De ploeg die het WK van afgelopen zomer misliep won maandagavond in en tegen Turkije met 4-1. Na de 2-0-thuisnederlaag tegen België van vrijdag heeft Italië nu 3 punten. Turkije verloor vrijdag van Frankrijk en heeft nog geen punten.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Zakaria Boufangacha is per 15 december de nieuwe directeur-bestuurder amateurvoetbal bij de KNVB. De 44-jarige Boufangacha is door de raad van commissarissen (rvc) van de voetbalbond benoemd. Hij volgt Jan Dirk van der Zee op, wiens maximale zittingsperiode van twaalf jaar eind dit jaar afloopt.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool gaat de blessure die vleugelaanvaller Cody Gakpo zondag opliep in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League verder onderzoeken. Het gaat om een enkelblessure, meldt de huidige nummer 6 uit de Premier League op de clubwebsite.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong keert op maandag 5 oktober terug op het trainingsveld van FC Barcelona. Dat meldt de Spaanse sportkrant AS. De Oranje-international en Barcelona-middenvelder raakte in juni tijdens het WK voetbal geblesseerd aan zijn knie na een botsing met Quinten Timber op de training.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal kan geen beroep doen op Cody Gakpo voor de komende wedstrijden in de Nations League tegen Griekenland en Servië. Dat maakte de KNVB maandag bekend. Xavi roept geen vervanger op. De aanvaller van Liverpool viel zondag in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Servië uit en keert terug naar zijn club.
14 uur geledenOSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.
1 dag geleden