KNVB hoopt op supporters bij afsluitende play-offs
ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB hoopt dat komende week bij de wedstrijden in de play-offs publiek de stadions in mag. De KNVB voert daar gesprekken over met de overheid. Het kabinet neemt maandag een beslissing.
"We zijn nog steeds in overleg met de overheid over de periode na 18 mei en publiek bij de play-offs voor Europees voetbal en promotie/degradatie", aldus een woordvoerder van de KNVB. "Maar nog niets is definitief."
De thuisspelende clubs zijn wel al begonnen met de voorbereiding op de mogelijke kaartverkoop. Zo hoopt FC Utrecht in ieder geval de seizoenkaarthouders die dit seizoen nog geen wedstrijd hebben kunnen bezoeken woensdag te mogen ontvangen bij de wedstrijd tegen FC Groningen. De club heeft de intentie om ongeveer 3000 bezoekers te hebben in stadion Galgenwaard. Zij moeten zich, als het kabinet toestemming geeft voor de terugkeer van publiek in de stadions, binnen 40 uur voor de aftrap via een sneltest laten testen op het coronavirus.
Utrecht - Groningen
De play-offs om Europees voetbal beginnen woensdag met FC Utrecht - FC Groningen (aftrap 18.45 uur) en de Rotterdamse derby tussen Feyenoord en Sparta (21.00 uur). Een dag later zijn de halve finales in de play-offs om promotie/degradatie: NEC - Roda JC en FC Emmen - NAC Breda. De finales van de play-offs zijn zaterdag (Europees voetbal) en zondag (promotie/degradatie).
Het kabinet beslist maandag of de beoogde versoepelingen van de coronamaatregelen woensdag kunnen ingaan.
In de eerste weken van het seizoen mochten de betaaldvoetbalclubs beperkte aantallen toeschouwers ontvangen, maar eind september besloot het kabinet dat te verbieden. Eind vorige maand was in het kader van een landelijke pilot bij één speelronde in de Eredivisie en een gedeelte van een speelronde in de Keuken Kampioen Divisie weer publiek welkom. Het bleef toen echter bij een eenmalige openstelling van de stadions. Tot teleurstelling van de clubs en de KNVB moest het restant van het seizoen in lege stadions worden uitgespeeld.
Meer uit Voetbal
ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
7 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
20 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
21 uur geleden