KNVB hoopt op steun van de UEFA
ZEIST (ANP) - De KNVB hoopt woensdag op steun van de UEFA, als de Europese voetbalfederatie met 55 aangesloten landen via een videoverbinding vergadert. Want zonder nieuwe regels lijken de eredivisie en eerste divisie dit seizoen vanwege het coronavirus niet meer te worden uitgespeeld.
Premier Rutte vertelde dinsdagavond dat het betaald voetbal minimaal tot 1 juni stilligt. Volgens de huidige richtlijnen van de UEFA moeten alle competities voor 30 juni zijn afgewerkt. De eredivisie telt nog acht speelronden en enkele inhaalwedstrijden voor de play-offs. Ook moet er nog een bekerfinale worden gespeeld. De eerste divisie telt nog negen speelronden.
Veel Europese competities kunnen misschien alleen nog worden uitgespeeld als de UEFA langer dan 30 juni laat doorspelen. Maar wat gebeurt er dan met de voetballers die op 1 juli onder contract bij een andere club staan? En krijgt de Europese voetbalbond alle clubs en competities wel op één lijn?
De UEFA is ook nog op zoek naar een nieuwe datum voor de resterende duels in de Champions League en Europa League en het EK voor vrouwen, dat voor de zomer van 2021 gepland stond.
Zelfs als de UEFA de regels over het uitspelen van de competities versoepelt, dan blijft het voorlopig onduidelijk of het seizoen in het Nederlandse betaald voetbal een einde krijgt. Want laat het coronavirus het wel toe toe dat er na 1 juni snel weer gevoetbald kan worden, zelfs zonder publiek?
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is zeker van de tweede plaats in de Eredivisie, wat betekent dat de club komend seizoen aan mag treden in de competitiefase van de Champions League. De Rotterdammers speelden in De Kuip met 1-1 gelijk tegen AZ. Door een nederlaag van NEC in Groningen is de ploeg van trainer Robin van Persie zeker van plek 2.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - NEC heeft in de strijd om de plekken die recht geven op Europees voetbal met 2-1 verloren bij FC Groningen. Door de uitnederlaag zakt de ploeg uit Nijmegen naar de vierde plaats. Met nog een speelronde te gaan heeft NEC 56 punten, 2 minder dan FC Twente, 1 meer dan Ajax. De vierde plek geeft aan het eind van het seizoen recht op de voorrondes van de Europa League.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft in eigen huis met 3-2 gewonnen van PEC Zwolle. Voor de ploeg uit Sittard is het de eerste thuiszege sinds 20 februari. Door de overwinning staat Fortuna nu elfde in de Eredivisie.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is gestegen naar de derde plaats in de Eredivisie na een 4-0-overwinning op Sparta Rotterdam. Met nog één speelronde te gaan heeft Twente 58 punten, 2 punten meer dan nummer 4 NEC en 3 meer dan Ajax, dat vijfde staat. De derde plaats geeft aan het eind van het seizoen recht op een plek in de voorrondes van de Champions League.
2 uur geleden