Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB hoopt op steun van de UEFA

KNVB hoopt op steun van de UEFA

ZEIST (ANP) - De KNVB hoopt woensdag op steun van de UEFA, als de Europese voetbalfederatie met 55 aangesloten landen via een videoverbinding vergadert. Want zonder nieuwe regels lijken de eredivisie en eerste divisie dit seizoen vanwege het coronavirus niet meer te worden uitgespeeld.

Premier Rutte vertelde dinsdagavond dat het betaald voetbal minimaal tot 1 juni stilligt. Volgens de huidige richtlijnen van de UEFA moeten alle competities voor 30 juni zijn afgewerkt. De eredivisie telt nog acht speelronden en enkele inhaalwedstrijden voor de play-offs. Ook moet er nog een bekerfinale worden gespeeld. De eerste divisie telt nog negen speelronden.

Veel Europese competities kunnen misschien alleen nog worden uitgespeeld als de UEFA langer dan 30 juni laat doorspelen. Maar wat gebeurt er dan met de voetballers die op 1 juli onder contract bij een andere club staan? En krijgt de Europese voetbalbond alle clubs en competities wel op één lijn?

De UEFA is ook nog op zoek naar een nieuwe datum voor de resterende duels in de Champions League en Europa League en het EK voor vrouwen, dat voor de zomer van 2021 gepland stond.

Zelfs als de UEFA de regels over het uitspelen van de competities versoepelt, dan blijft het voorlopig onduidelijk of het seizoen in het Nederlandse betaald voetbal een einde krijgt. Want laat het coronavirus het wel toe toe dat er na 1 juni snel weer gevoetbald kan worden, zelfs zonder publiek?

Meer uit Voetbal

Bayern verslaat Dortmund en wint Duitse Supercup

DORTMUND (ANP) - Bayern München heeft de eerste prijs van het seizoen alweer binnen. De club uit Beieren versloeg Borussia Dortmund in de strijd om de Duitse Supercup (2-1).

1 uur geleden
Trainer Mourinho keert met nipte zege terug bij Real Madrid

BARCELONA (ANP) - Trainer José Mourinho is met een zwaarbevochten zege aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van Real Madrid begonnen. Invaller Carlos Espí maakte in blessuretijd van de uitwedstrijd tegen Espanyol het winnende doelpunt voor de bezoekers (1-2).

1 uur geleden
Guardiola was eerste keus van KNVB voor functie bondscoach

ZEIST (ANP) - Pep Guardiola was de eerste keus van de KNVB voor de functie van bondscoach van het Nederlands elftal. "We wisten al vrij snel dat hij een sabbatical wilde houden en Arne Slot was de volgende op de lijst", vertelt directeur topsport Nigel de Jong van de Nederlandse voetbalbond in een gesprek met de NOS.

3 uur geleden
FC Utrecht verspeelt drie keer een voorsprong tegen Sparta

ROTTERDAM (ANP) - FC Utrecht heeft in de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam drie keer een voorsprong verspeeld. Het aantrekkelijke duel eindigde in een gelijkspel (3-3).

3 uur geleden
Titelverdediger Internazionale begint met ruime zege aan Serie A

MILAAN (ANP) - Internazionale is overtuigend aan het nieuwe seizoen in de Serie A begonnen. De titelverdediger won voor eigen publiek van Monza (4-1).

3 uur geleden
Tottenham Hotspur gaat hard onderuit bij Brentford

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is met een grote nederlaag aan het nieuwe seizoen in de Premier League begonnen. De ploeg van trainer Roberto De Zerbi verloor de uitwedstrijd tegen Brentford met 3-0. Keane Lewis-Potter, Vitaly Janelt en Michael Kayode maakten de doelpunten.

3 uur geleden
Voetbalsters AZ verslaan Feyenoord, Ajax wint van PEC Zwolle

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van AZ hebben Feyenoord de eerste nederlaag van het seizoen bezorgd. De ploeg uit Alkmaar was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 3 van het afgelopen seizoen.

5 uur geleden