KNVB hoopt eind april op test met publiek in voetbalstadions
ZEIST (ANP) - De KNVB hoopt dat eind april weer gevoetbald kan worden met publiek in de stadions. Het is de bedoeling dat alle wedstrijden uit een bepaalde speelronde in het betaalde voetbal (Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie) onderdeel worden van een grootschalige pilot van de overheid. Het ministerie van VWS bepaalt welke evenementen daarvoor in aanmerking komen, waarna de lokale autoriteiten toestemming moeten geven om daar publiek bij toe te staan.
Na de laatste persconferentie van het demissionaire kabinet over de coronamaatregelen, op 23 maart, sprak de KNVB al de hoop uit dat de laatste vier speelrondes in de Eredivisie en de laatste drie in de Keuken Kampioen Divisie met (beperkt) publiek gespeeld kunnen worden. "De weg naar publiek in de stadions ligt dus open en we zijn hier klaar voor", meldde de KNVB bijna twee weken geleden.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
16 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
6 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.
7 uur geleden