Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB herhaalt standpunten na toewijzing WK 2034 aan Saudi-Arabië

KNVB herhaalt standpunten na toewijzing WK 2034 aan Saudi-Arabië

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft zijn standpunten herhaald met betrekking tot het WK van 2034 in Saudi-Arabië. Oranje zal deelnemen aan het evenement, indien het nationale elftal zich kwalificeert, maar de KNVB is zich ook "bewust van zijn maatschappelijke verantwoordelijkheid". Dat schreef de voetbalbond in reactie op de officiële toewijzing van het WK aan Saudi-Arabië op woensdag.

"Wij zijn een voetbalbond en willen graag meedoen aan grote internationale toernooien, ook in landen die anders zijn dan Nederland", verklaarde de KNVB. "Uiteraard met de uitzondering van landen waar de Nederlandse overheid dat verbiedt, bijvoorbeeld omdat er oorlog is of landen waar UEFA en/of FIFA aangeven dat voetballen niet is toegestaan."

"Wereldwijd is bekend dat wij staan voor progressie en mensenrechten. In de internationale voetbalwereld opereren we als KNVB dan ook altijd vanuit de eigen kernwaarden via verbinding, dialoog en diplomatie. De KNVB zit daarom ook in de UEFA Working Group om de maatschappelijke onderwerpen rond toekomstige WK's te bespreken met FIFA en andere voetbalbonden", voegde de KNVB toe in een verklaring.

Verbinden

"Ons doel blijft om via voetbal, de sport die landen dwars door alle culturele verschillen met elkaar verbindt, bij te dragen aan positieve ontwikkelingen, zowel op als buiten het veld", aldus de KNVB.

De verwachte toewijzing van het WK van 2034 aan Saudi-Arabië kreeg de laatste tijd de nodige kritiek vanwege de mensenrechtensituatie in dat land. Mensenrechtenorganisatie Amnesty International protesteerde vorige maand voor het hoofdkantoor van de KNVB. De voetbalbond kwam toen met een vergelijkbare reactie als nu.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

7 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

7 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

8 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

8 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

8 uur geleden
PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

12 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

16 uur geleden