Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB herhaalt standpunten na toewijzing WK 2034 aan Saudi-Arabië

KNVB herhaalt standpunten na toewijzing WK 2034 aan Saudi-Arabië

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft zijn standpunten herhaald met betrekking tot het WK van 2034 in Saudi-Arabië. Oranje zal deelnemen aan het evenement, indien het nationale elftal zich kwalificeert, maar de KNVB is zich ook "bewust van zijn maatschappelijke verantwoordelijkheid". Dat schreef de voetbalbond in reactie op de officiële toewijzing van het WK aan Saudi-Arabië op woensdag.

"Wij zijn een voetbalbond en willen graag meedoen aan grote internationale toernooien, ook in landen die anders zijn dan Nederland", verklaarde de KNVB. "Uiteraard met de uitzondering van landen waar de Nederlandse overheid dat verbiedt, bijvoorbeeld omdat er oorlog is of landen waar UEFA en/of FIFA aangeven dat voetballen niet is toegestaan."

"Wereldwijd is bekend dat wij staan voor progressie en mensenrechten. In de internationale voetbalwereld opereren we als KNVB dan ook altijd vanuit de eigen kernwaarden via verbinding, dialoog en diplomatie. De KNVB zit daarom ook in de UEFA Working Group om de maatschappelijke onderwerpen rond toekomstige WK's te bespreken met FIFA en andere voetbalbonden", voegde de KNVB toe in een verklaring.

Verbinden

"Ons doel blijft om via voetbal, de sport die landen dwars door alle culturele verschillen met elkaar verbindt, bij te dragen aan positieve ontwikkelingen, zowel op als buiten het veld", aldus de KNVB.

De verwachte toewijzing van het WK van 2034 aan Saudi-Arabië kreeg de laatste tijd de nodige kritiek vanwege de mensenrechtensituatie in dat land. Mensenrechtenorganisatie Amnesty International protesteerde vorige maand voor het hoofdkantoor van de KNVB. De voetbalbond kwam toen met een vergelijkbare reactie als nu.

Meer uit Voetbal

Infantino: Iran mag van Trump meedoen aan WK voetbal

MIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.

7 minuten geleden
Bayern München laat Atalanta kansloos en is dicht bij kwartfinale

BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.

10 uur geleden
Slot na nederlaag bij Galatasaray ontevreden over arbitrage

ISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.

10 uur geleden
Tudor wisselt Tottenham-doelman Kinsky na twee blunders

MADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.

11 uur geleden
Galatasaray klopt Liverpool in eerste duel achtste finales CL

ISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.

12 uur geleden
García denkt bij Ajax snel voor verandering te kunnen zorgen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.

13 uur geleden
Liverpool-trainer Slot begint bij Galatasaray met Gakpo op bank

ISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.

15 uur geleden