Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB herhaalt standpunten na toewijzing WK 2034 aan Saudi-Arabië

KNVB herhaalt standpunten na toewijzing WK 2034 aan Saudi-Arabië

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft zijn standpunten herhaald met betrekking tot het WK van 2034 in Saudi-Arabië. Oranje zal deelnemen aan het evenement, indien het nationale elftal zich kwalificeert, maar de KNVB is zich ook "bewust van zijn maatschappelijke verantwoordelijkheid". Dat schreef de voetbalbond in reactie op de officiële toewijzing van het WK aan Saudi-Arabië op woensdag.

"Wij zijn een voetbalbond en willen graag meedoen aan grote internationale toernooien, ook in landen die anders zijn dan Nederland", verklaarde de KNVB. "Uiteraard met de uitzondering van landen waar de Nederlandse overheid dat verbiedt, bijvoorbeeld omdat er oorlog is of landen waar UEFA en/of FIFA aangeven dat voetballen niet is toegestaan."

"Wereldwijd is bekend dat wij staan voor progressie en mensenrechten. In de internationale voetbalwereld opereren we als KNVB dan ook altijd vanuit de eigen kernwaarden via verbinding, dialoog en diplomatie. De KNVB zit daarom ook in de UEFA Working Group om de maatschappelijke onderwerpen rond toekomstige WK's te bespreken met FIFA en andere voetbalbonden", voegde de KNVB toe in een verklaring.

Verbinden

"Ons doel blijft om via voetbal, de sport die landen dwars door alle culturele verschillen met elkaar verbindt, bij te dragen aan positieve ontwikkelingen, zowel op als buiten het veld", aldus de KNVB.

De verwachte toewijzing van het WK van 2034 aan Saudi-Arabië kreeg de laatste tijd de nodige kritiek vanwege de mensenrechtensituatie in dat land. Mensenrechtenorganisatie Amnesty International protesteerde vorige maand voor het hoofdkantoor van de KNVB. De voetbalbond kwam toen met een vergelijkbare reactie als nu.

Meer uit Voetbal

Ajax: mensen zonder kaart in stadion door geforceerde nooduitgang

AMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.

31 minuten geleden
Ajax vergoedt supporters na gestaakte wedstrijd tegen Groningen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.

41 minuten geleden
Nijhuis leidt ook restant gestaakt duel tussen Ajax en Groningen

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.

51 minuten geleden
Bonmatí breekt kuitbeen en staat maanden aan de kant

MADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.

3 uur geleden
Real Madrid verliest koppositie in La Liga aan Barcelona

GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.

12 uur geleden
Neres helpt Napoli aan zege op AS Roma

ROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.

12 uur geleden
Menzo stapt op als bondscoach van Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.

12 uur geleden