KNVB heeft tot 3 augustus de tijd om eredivisie af te ronden
ZEIST (ANP) - De UEFA stelt er alles voor in het werk dat de nationale competities voor clubteams alsnog worden afgesloten. De Europese voetbalbond laat de eis los dat alle seizoenen op 30 juni afgelopen moeten zijn. De eredivisie, eerste divisie en alle buitenlandse competities krijgen tot 3 augustus de tijd.
De UEFA heeft de kalender zo veel als mogelijk vrijgemaakt voor alle nationale competities. Resterende duels in de Champions League en Europa League zijn met onbepaalde tijd uitgesteld, net als interlands in de play-offs voor het EK en vele andere internationale wedstrijden. Ook het Nederlands elftal en de nationale vrouwenploeg komen pas in september weer in actie.
De KNVB laat weten dat de competities in de tweede helft van juni weer moeten beginnen. Anders kan de gestelde datum van 3 augustus niet meer worden gehaald. Het kabinet liet dinsdag weten dat het betaalde voetbal in Nederland vanwege het coronavirus zeker niet voor 1 juni hervat mag worden.
Transfermarkt
De UEFA kan nog niet zeggen wat de nieuwe situatie betekent voor spelers die op 1 juli van club wisselen. De Europese bond houdt ook nog in het midden of de transfermarkt wordt opgeschoven. Dergelijke zaken komen aan de orde tijdens een vergadering die voor half april wordt uitgeschreven.
De beslissing van de UEFA is goed nieuws voor de clubs, die nu meer kans hebben dat het seizoen alsnog kan worden beëindigd. De financiële schade zou enorm zijn als dat niet meer lukt, in de Engelse Premier League naar schatting ruim 1 miljard euro.
Scenario 2
De KNVB zet de komende weken vooral in op het zogenoemde scenario 2, de hervatting van de eredivisie en eerste divisie. De nationale voetbalbond blijft de adviezen volgen van het het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en de overheid. In overleg zal worden bepaald of er publiek bij de wedstrijden aanwezig mag zijn, als de eredivisie en eerste divisie tenminste nog worden hervat.
Voorlopig is het nog onduidelijk wanneer de voetballers weer aan de groepstraining mogen beginnen, Pas als dat het geval is kan de KNVB de data van de eerste wedstrijden in de eredivisie en eerste divisie plannen. Spelers hebben naar schatting zeker drie weken nodig om topfit te worden.
De KNVB houdt ook nog rekening met een doemscenario, dat het betaalde voetbal helemaal niet meer wordt hervat. De bond brengt binnenkort alle consequenties, bijvoorbeeld de financiële impact hiervan, in kaart. De KNVB onderzoekt ook hoe het de clubs dan kan helpen.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.
4 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles en Stoke City FC hebben op hoofdlijnen een akkoord bereikt over de transfer van spits Milan Smit. Dat zegt Marc van Hintum, technisch manager van Go Ahead, tegen ESPN. Go Ahead Eagles ontving volgens Van Hintum nog niet eerder zoveel geld voor een vertrekkende speler. Het gaat naar verluidt om 5,5 miljoen euro, maar dat wil Van Hintum niet bevestigen.
4 uur geleden