KNVB heeft nieuw reglement voor stopzetten competities
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft de reglementen aangepast. Vanaf nu is vastgelegd wat er moet gebeuren als competities niet kunnen worden uitgespeeld. De KNVB werd dit voorjaar overvallen door het coronavirus, een onvoorziene omstandigheid waar in de reglementen niets over vermeld stond. Dat had grote gevolgen, met veel boze en teleurgestelde clubs tot gevolg.
In de nieuwe reglementen staat nu dat alle uitslagen worden geschrapt als de competitie nog niet halverwege is. In de eredivisie gaat het om zeventien speelronden en in de eerste divisie om negentien, voor alle teams. "In die situatie is er geen ranglijst op grond waarvan kampioenschappen worden bepaald, Europese tickets worden toegekend en vindt er geen promotie en degradatie plaats", meldt de KNVB.
Als er wel meer dan de helft van het reguliere aantal wedstrijden is gespeeld, wordt er een ranglijst opgemaakt op basis waarvan de Europese tickets worden verdeeld. Er vindt dan alleen promotie en/of degradatie plaats door de teams die op het moment van voortijdig stoppen al onherroepelijk zijn gepromoveerd of gedegradeerd. Ook is alleen sprake van een kampioen als het desbetreffende team op dat moment al onherroepelijk kampioen is. In het geval dat alle teams ten minste 85 procent van de wedstrijden hebben gespeeld, wordt op basis van de ranglijst bepaald wie kampioen is, wie promoveert of degradeert en wie zich kwalificeert voor Europees voetbal, aldus de voetbalbond.
Iedereen verrast door pandemie
"Iedereen was verrast door de impact die de coronapandemie op het voetbal had. Niemand heeft eerder zo’n situatie meegemaakt. Mocht dit nog eens gebeuren, dan wil iedereen graag duidelijkheid hebben. Daarom hebben we in overleg met alle betrokken partijen deze reglementswijziging doorgevoerd. We zullen er altijd alles aan doen om de competities uit te spelen, maar mocht dat onverhoopt niet lukken, dan staat nu in elk geval vast hoe we de competities gaan afronden", zegt Eric Gudde, directeur betaald voetbal van de KNVB.
Afgelopen seizoen werd besloten de huidige ranglijst aan te houden voor het toewijzen van de Europese tickets. Kampioenen wees de KNVB niet aan en ook was er geen sprake van promotie en degradatie, tot woede van onder meer FC Utrecht, SC Cambuur en De Graafschap.
De reglementswijzigingen zijn uitgewerkt door een werkgroep, bestaand uit onder meer twee algemeen directeuren van eredivisieclubs, twee algemeen directeuren van clubs uit de eerste divisie, de directies van de Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie, een spelersafgevaardigde, een trainersafgevaardigde en het bestuur betaald voetbal.
"Het is goed dat er nu vooraf duidelijkheid is. De spelregels zijn helder. Iedere club weet nu exact waar hij aan toe is voordat de competitie begint. Dat voorkomt Poolse landdagen en juridische gevechten waar vooral advocaten beter van worden", zegt Jan de Jong, directeur van de Eredivisie CV.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman, Paul Wanner en Mauro Júnior keren zaterdag tegen FC Utrecht terug in het basiselftal van PSV. Het drietal zat in de vorige competitiewedstrijd tegen Telstar nog op de reservebank, na net hersteld te zijn van blessures.
10 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
16 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
22 uur geleden