KNVB: groot fan van de regenboog, voetbal is van iedereen
AMSTERDAM (ANP) - De KNVB is blij met alle acties rond de wedstrijd Nederland - Tsjechië, met betrekking tot diversiteit in de samenleving. "We zijn een groot fan van de regenboog", zegt secretaris-generaal Gijs de Jong, die ook verantwoordelijk was voor de organisatie van de wedstrijden van het Europees kampioenschap voetbal in Amsterdam. "Maar die positie hebben we al ruim voor dit toernooi ingenomen."
"Het voetbal is van en voor iedereen", aldus De Jong. "Dat is een thema dat we al lang geleden hebben opgepikt en waar ook onze voormalig voorzitter Michael van Praag heel veel aandacht aan heeft besteed. Het zijn kernwaarden waar we voor staan. Ik ben er heel trots op dat de aanvoerder van Oranje Georginio Wijnaldum dat ook bij de wedstrijd zondagavond tegen Tsjechië uitdraagt."
Volgens De Jong heeft iedereen dit rond het EK in Nederland uitgedragen. "In het stadion bleek hoe iedereen er over denkt, van supporters tot toernooisponsors. We hebben gezamenlijk onze positie duidelijk gemaakt. Dit is wat we kunnen doen. Maar uiteindelijk zijn wij natuurlijk vooral verantwoordelijk voor het voetbal, daar zijn we voor."
Meer uit Voetbal
PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
3 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
4 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
7 uur geleden