KNVB: groot fan van de regenboog, voetbal is van iedereen
AMSTERDAM (ANP) - De KNVB is blij met alle acties rond de wedstrijd Nederland - Tsjechië, met betrekking tot diversiteit in de samenleving. "We zijn een groot fan van de regenboog", zegt secretaris-generaal Gijs de Jong, die ook verantwoordelijk was voor de organisatie van de wedstrijden van het Europees kampioenschap voetbal in Amsterdam. "Maar die positie hebben we al ruim voor dit toernooi ingenomen."
"Het voetbal is van en voor iedereen", aldus De Jong. "Dat is een thema dat we al lang geleden hebben opgepikt en waar ook onze voormalig voorzitter Michael van Praag heel veel aandacht aan heeft besteed. Het zijn kernwaarden waar we voor staan. Ik ben er heel trots op dat de aanvoerder van Oranje Georginio Wijnaldum dat ook bij de wedstrijd zondagavond tegen Tsjechië uitdraagt."
Volgens De Jong heeft iedereen dit rond het EK in Nederland uitgedragen. "In het stadion bleek hoe iedereen er over denkt, van supporters tot toernooisponsors. We hebben gezamenlijk onze positie duidelijk gemaakt. Dit is wat we kunnen doen. Maar uiteindelijk zijn wij natuurlijk vooral verantwoordelijk voor het voetbal, daar zijn we voor."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.
52 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft aanvoerder Virgil van Dijk geprezen voor zijn fitheid en zijn toewijding. "Hij is van levensbelang", zei de coach bij de persconferentie voor het duel in de FA Cup met Brighton & Hove Albion van zaterdag. De 34-jarige Oranje-international heeft dit seizoen de meeste minuten gespeeld in de selectie van de nummer 6 van de Premier League.
1 uur geledenNYON (ANP) - Het Nederlands elftal begint de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League met een thuiswedstrijd tegen Duitsland. Dat maakte de UEFA vrijdag bekend. Het duel staat op 24 september op het programma. Oranje sluit op 16 november de groepsfase af met het uitduel in Duitsland. Servië en Griekenland zijn de andere landen in de poule.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax treedt toe tot de Club Competitions Committee van de UEFA. Dat maakte de Amsterdamse club bekend in een persbericht. De kandidatuur van Geelen (44) namens de European Football Clubs (EFC) is bekrachtigd door het uitvoerend comité van de Europese voetbalbond.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.
19 uur geleden