KNVB: groot fan van de regenboog, voetbal is van iedereen
AMSTERDAM (ANP) - De KNVB is blij met alle acties rond de wedstrijd Nederland - Tsjechië, met betrekking tot diversiteit in de samenleving. "We zijn een groot fan van de regenboog", zegt secretaris-generaal Gijs de Jong, die ook verantwoordelijk was voor de organisatie van de wedstrijden van het Europees kampioenschap voetbal in Amsterdam. "Maar die positie hebben we al ruim voor dit toernooi ingenomen."
"Het voetbal is van en voor iedereen", aldus De Jong. "Dat is een thema dat we al lang geleden hebben opgepikt en waar ook onze voormalig voorzitter Michael van Praag heel veel aandacht aan heeft besteed. Het zijn kernwaarden waar we voor staan. Ik ben er heel trots op dat de aanvoerder van Oranje Georginio Wijnaldum dat ook bij de wedstrijd zondagavond tegen Tsjechië uitdraagt."
Volgens De Jong heeft iedereen dit rond het EK in Nederland uitgedragen. "In het stadion bleek hoe iedereen er over denkt, van supporters tot toernooisponsors. We hebben gezamenlijk onze positie duidelijk gemaakt. Dit is wat we kunnen doen. Maar uiteindelijk zijn wij natuurlijk vooral verantwoordelijk voor het voetbal, daar zijn we voor."
Meer uit Voetbal
ORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.
21 minuten geledenZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."
1 uur geledenPRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische politie heeft in een grootschalig onderzoek naar matchfixing en illegaal gokken in het voetbal tientallen mensen aangehouden. Dat meldde het Openbaar Ministerie in Praag. Op meerdere locaties in Tsjechië werden huiszoekingen verricht.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een voltallige selectie begonnen aan de eerste training voor de oefeninterlands tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 25 internationals op het veld in Zeist.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De medische staf van het Nederlands elftal heeft vastgesteld dat Memphis Depay niet inzetbaar is voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart).
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenorganisatie Euroconsumers en Football Supporters Europe (FSE) hebben een formele klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen wereldvoetbalbond FIFA. De organisaties spreken onder meer van "buitensporige prijzen" en "oneerlijke aankoopvoorwaarden" bij de ticketverkoop voor het WK van komende zomer.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.
6 uur geleden