Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB: gestaakt duel om 12.00 uur volgende dag uitgespeeld

KNVB: gestaakt duel om 12.00 uur volgende dag uitgespeeld

ZEIST (ANP) - Wedstrijden in het betaald voetbal die definitief zijn gestaakt worden in principe de volgende dag om 12.00 uur uitgespeeld. De KNVB laat weten dat dit niet anders kan, omdat er de komende weken "weinig tijd is dat op een later moment te doen."

De play-offs voor promotie/degradatie beginnen al drie dagen na de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie, aldus de voetbalbond. "En alle competitiewedstrijden moeten zijn gespeeld voor de interlandwindow die op 12 juni begint." In deze interlandperiode komt het Nederlands elftal in actie in de finaleronde van de Nations League.

Het is zeer waarschijnlijk dat de betreffende duels zonder publiek worden uitgespeeld, laat de KNVB weten. Eigenlijk is dit echter niet aan de KNVB, maar aan de plaatselijke autoriteiten. De kans dat er op zo'n korte termijn ruimte is bijvoorbeeld weer politie in te zetten is uiteraard zeer klein.

Meerdere mogelijkheden

Normaal gesproken beschikt het competitiebestuur betaald voetbal over meerdere mogelijkheden: uitspelen, overspelen of de tussenstand wordt de eindstand.

De KNVB besloot enkele weken geleden de regels aan te scherpen, nadat Ajaxspeler Davy Klaassen in het bekerduel met Feyenoord op zijn hoofd was geraakt door een voorwerp dat vanuit het publiek was gegooid. Sindsdien wordt een wedstrijd stilgelegd als er vanaf de tribunes iets op het veld komt. Gebeurt dat daarna nogmaals, dan wordt de wedstrijd gestaakt. Als een speler of scheidsrechter wordt geraakt, dan volgt direct staking.

Afgelopen weekeinde waren er bij zeven wedstrijden in het betaald voetbal onderbrekingen als gevolg van het gooien van bierbekers, rookbommen en vuurwerk op het veld. De wedstrijd tussen FC Groningen en Ajax werd zondag in de openingsfase tot twee keer toe stilgelegd en daarom definitief gestaakt. Het duel is dinsdag uitgespeeld.

Meer uit Voetbal

Ekkelenkamp helpt Udinese met doelpunt langs AS Roma

UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.

45 minuten geleden
Spits Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal

RIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.

50 minuten geleden
Feyenoord laat gehuurde aanvaller Larin terugkeren naar Mallorca

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.

2 uur geleden
Voetbalbaas Infantino wil verbanning Rusland opheffen

ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."

4 uur geleden
FC Utrecht neemt afscheid van Finnsson, Van de Haar en Jenner

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.

5 uur geleden
Feyenoord accepteert schorsing van één duel voor Borges

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.

7 uur geleden
Doelman Paes tekent contract tot medio 2029 bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.

7 uur geleden