KNVB: gestaakt duel om 12.00 uur volgende dag uitgespeeld
ZEIST (ANP) - Wedstrijden in het betaald voetbal die definitief zijn gestaakt worden in principe de volgende dag om 12.00 uur uitgespeeld. De KNVB laat weten dat dit niet anders kan, omdat er de komende weken "weinig tijd is dat op een later moment te doen."
De play-offs voor promotie/degradatie beginnen al drie dagen na de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie, aldus de voetbalbond. "En alle competitiewedstrijden moeten zijn gespeeld voor de interlandwindow die op 12 juni begint." In deze interlandperiode komt het Nederlands elftal in actie in de finaleronde van de Nations League.
Het is zeer waarschijnlijk dat de betreffende duels zonder publiek worden uitgespeeld, laat de KNVB weten. Eigenlijk is dit echter niet aan de KNVB, maar aan de plaatselijke autoriteiten. De kans dat er op zo'n korte termijn ruimte is bijvoorbeeld weer politie in te zetten is uiteraard zeer klein.
Meerdere mogelijkheden
Normaal gesproken beschikt het competitiebestuur betaald voetbal over meerdere mogelijkheden: uitspelen, overspelen of de tussenstand wordt de eindstand.
De KNVB besloot enkele weken geleden de regels aan te scherpen, nadat Ajaxspeler Davy Klaassen in het bekerduel met Feyenoord op zijn hoofd was geraakt door een voorwerp dat vanuit het publiek was gegooid. Sindsdien wordt een wedstrijd stilgelegd als er vanaf de tribunes iets op het veld komt. Gebeurt dat daarna nogmaals, dan wordt de wedstrijd gestaakt. Als een speler of scheidsrechter wordt geraakt, dan volgt direct staking.
Afgelopen weekeinde waren er bij zeven wedstrijden in het betaald voetbal onderbrekingen als gevolg van het gooien van bierbekers, rookbommen en vuurwerk op het veld. De wedstrijd tussen FC Groningen en Ajax werd zondag in de openingsfase tot twee keer toe stilgelegd en daarom definitief gestaakt. Het duel is dinsdag uitgespeeld.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman neemt Jeremie Frimpong niet mee naar het WK. De speler van Liverpool ontbreekt in de woensdag vrijgegeven selectie van 26 spelers. Frimpong heeft een wisselvallig seizoen achter de rug en had geregeld te maken met blessures.
36 minuten geledenZEIST (ANP) - Stefan de Vrij doet niet mee met Nederland aan het wereldkampioenschap voetbal. De 34-jarige verdediger raakte zaterdag geblesseerd tijdens een competitiewedstrijd van zijn club Internazionale en is niet op tijd fit.
40 minuten geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon en Guus Til gaan volgende maand met het Nederlands elftal mee naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De twee middenvelders maken deel uit van de selectie van 26 spelers, die de KNVB zojuist heeft vrijgegeven. Bondscoach Ronald Koeman geeft om 14.45 uur tijdens een persconferentie in Zeist tekst en uitleg.
47 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met Kjetil Haug een nieuwe keeper aangetrokken. De 27-jarige Noor komt transfervrij over van Toulouse. In Deventer heeft hij zijn handtekening gezet onder een verbintenis voor drie seizoenen, meldt de Overijsselse club.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Oranje-international Caitlin Dijkstra maakt na haar transfervrije vertrek bij VfL Wolfsburg de overstap naar Tottenham Hotspur. Bij de nummer 5 van afgelopen seizoen in Engeland heeft de 27-jarige verdedigster een contract getekend voor "de lange termijn".
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys vertrekt voortijdig bij het gedegradeerde FC Volendam. Dat zijn de 41-jarige coach en de club "in goed overleg" overeengekomen. Kruys had nog een contract voor twee seizoenen.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense doelman Kasper Schmeichel beëindigt noodgedwongen zijn carrière. De 39-jarige voormalig keeper van Leicester City liep in februari bij zijn club Celtic een schouderblessure op en kan daar volgens medische experts niet meer voldoende van herstellen.
3 uur geleden