KNVB geeft na debacle uit 2017 nu wel snel duidelijkheid
ZEIST (ANP) - Toen manager competitiezaken Jan Bluyssen van de KNVB zaterdagmiddag rond 16 uur de nieuwste weersvoorspellingen binnen kreeg, wist hij genoeg. "De informatie was klip en klaar. We hadden genoeg gegevens om te zeggen: het gaat niet anders worden, we nemen nu al een beslissing." Even later bracht de KNVB naar buiten dat alle voetbalwedstrijden voor zondag in de eredivisie en bij de amateurs zijn afgelast.
Hoe anders was dat ruim twee jaar geleden, toen Nederland in de ban was van winterweer. Heftige sneeuwval maakte vele wegen op 10 december 2017 onbegaanbaar. Toch wachtte de KNVB toen heel lang met het nemen van een beslissing over de wedstrijden op die zondag. Op het laatste moment werden FC Utrecht - Feyenoord en Sparta Rotterdam - Vitesse afgelast. Heel wat supporters waren toen al naar de stadions geglibberd. De topper tussen Ajax en PSV in Amsterdam ging wel door, maar vele voetbalfans wisten de ArenA die dag niet te bereiken. Het kwam de KNVB op heel wat kritiek te staan.
"We willen altijd het liefste op tijd een beslissing nemen. Alleen destijds was de informatie die we hadden dat de weersomstandigheden minder slecht zouden zijn dan ze uiteindelijk echt waren", aldus Bluyssen. "We hebben toen wel met alle betrokkenen afgesproken dat we dit soort beslissingen voortaan sneller willen nemen, want we waren allemaal ontzettend teleurgesteld over hoe het was gegaan. Nu was de informatie veel duidelijker. We hebben ons laten informeren door diverse experts op het gebied van weer. Het was voor de komende 24 uur heel duidelijk. We kunnen de veiligheid van de supporters en spelers niet 100 procent garanderen, daarom hebben we alles voor zondag afgelast."
Tientallen telefoontjes
Aan die beslissing gingen tientallen telefoontjes en conferencecalls vooraf. "Per wedstrijd hebben we zo'n conferencecall gedaan met alle betrokkenen: de twee clubs, de veiligheidscoördinatoren, de gemeente, de politie. Wedstrijden verplaatsen is altijd heel vervelend, omdat het veel impact heeft op persoonlijke agenda's", aldus Bluyssen. "Het was ook een soort 'Super Sunday' met FC Utrecht - Ajax en AZ - Feyenoord. Maar iedereen was het er over eens dat de veiligheid van supporters en spelers voorop staat, daar willen we niet aan tornen."
In het seizoen 2013-2014 werden vijf wedstrijden uit de 29e speelronde verplaatst vanwege de nucleaire top in Den Haag. Die eiste zoveel politie-inzet dat het eredivisieprogramma overhoop werd gegooid. De beslissing om vijf van de negen duels uit die speelronde te verplaatsen, werd toen wel al ruim van tevoren genomen.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de koppositie in de Eredivisie veroverd na een thuisoverwinning tegen Sparta Rotterdam. In het Philips Stadion werd het 4-1 voor de landskampioen, mede dankzij een hattrick van Sven Mijnans (ex-Sparta). PSV heeft nu net als AZ, dat vrijdag gelijkspeelde tegen Willem II, 16 punten. Maar de Eindhovenaren hebben een beter doelsaldo. Sparta staat na de zesde speelronde twaalfde met 5 punten.
19 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond de eerste helft van de uitwedstrijd tegen PEC, die de Rotterdammers met 7-0 wonnen, de beste die hij heeft gezien van zijn ploeg. Dat zei hij na afloop van de wedstrijd in Zwolle tegen ESPN.
50 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 1-0 gewonnen. Erling Haaland maakte op Old Trafford in de 60e minuut de winnende goal. Manchester City speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Phil Foden werd al in de 23e minuut van het veld gestuurd met een rode kaart na een trap in de buik van Bruno Fernandes.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de bittere smaak van de grote nederlaag tegen FC Barcelona in de Champions League (1-5) weggespoeld met een ruime uitzege op PEC Zwolle. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst speelde het zwakke PEC zoek en won met 7-0. Een evenaring van de grootste uitzege ooit van de club (0-8) was zelfs in beeld. Voor PEC Zwolle was het de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie.
3 uur geledenVALENCIA (ANP) - FC Barcelona heeft zondag de uitwedstrijd tegen Levante met 4-2 gewonnen. Daarmee is de ploeg van trainer Hansi Flick nog altijd foutloos in de competitie. Uit de eerste vijf wedstrijden haalde de Catalaanse club de maximale 15 punten, met een doelsaldo van +17.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is er in de Eredivisie opnieuw niet in geslaagd te winnen. De Friezen speelden voor eigen publiek gelijk tegen Telstar: 0-0. Heerenveen won dit seizoen pas één keer, ruim een maand geleden op de eerste speeldag tegen FC Twente (1-0).
5 uur geledenMADRID (ANP) - Denzel Dumfries (30) verwacht dat Nederland onder de Spaanse bondscoach Xavi Hernández aantrekkelijk voetbal gaat spelen dat gekoppeld is aan resultaat. "Dat is wel waar we bij Oranje voor gaan", zei de verdediger van Real Madrid zondag tegen het ANP op de Madring, waar hij een bezoek bracht aan Formule 1-coureur Max Verstappen.
8 uur geleden