Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB geeft geopereerde Koeman alle tijd

KNVB geeft geopereerde Koeman alle tijd

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB geeft Ronald Koeman alle tijd en ruimte om te herstellen van de ingreep aan zijn hart. De bondscoach van het Nederlands elftal moest zondag met spoed worden opgenomen in het ziekenhuis. Daar onderging hij een hartkatheterisatie.

"Ik ben nu, een dag later, vooral blij dat de situatie stabiel is en hoop dat Ronald weer de oude wordt", zegt Eric Gudde, directeur betaald voetbal van de KNVB. "Daar moet hij alle tijd voor nemen die hij nodig heeft. We zeggen hier bij de KNVB altijd dat gezondheid voorop staat, juist in deze tijd hoor je dat vaak. Nu met Ronald wordt het ineens op een andere manier concreet. Het gaat om de gezondheid van onze bondscoach, over zijn werk hebben we het later wel weer."

Het is de bedoeling dat Koeman maandag weer naar huis gaat, al kan het volgens zijn zaakwaarnemer Rob Jansen ook een dag later worden. "Hij zal gauw thuiskomen. Misschien blijft hij nog een dag langer in het ziekenhuis ter controle", aldus Jansen, die benadrukt dat dit gebruikelijk is bij een lichte infarct. "Alles is oké." Koeman zal de komende dagen rust nemen.

Borstpijn

De 57-jarige bondscoach kreeg zondag na een rondje fietsen pijn op z'n borst. Hij werd per ambulance naar het ziekenhuis in Amsterdam vervoerd, waar hij werd gedotterd. Gudde: "Rob Jansen belde me op, hij vertelde me over de ziekenhuisopname van Ronald. Dan schiet er van alles door je heen."

Koeman fungeert sinds februari 2018 als bondscoach van Oranje. De laatste interland was op 19 november vorig jaar, de afsluitende EK-kwalificatiewedstrijd tegen Estland (5-0). De oefeninterlands die eind maart op het programma stonden, gingen niet door vanwege de coronacrisis en het EK is uitgesteld van komende zomer naar de zomer van 2021.

De eerstvolgende duels van het Nederlands elftal staan voor begin september op het programma, thuiswedstrijden tegen Polen en Italië in de Nations League. Ook het doorgaan van deze duels is door de coronapandemie onzeker geworden.

Meer uit Voetbal

Feyenoord verslaat Telstar in spectaculair duel: 3-4

VELSEN (ANP) - Feyenoord heeft zijn goede serie voortgezet met een overwinning op Telstar. De formatie van trainer Giovanni van Bronckhorst won na een zeer vermakelijke wedstrijd met 4-3 in Velsen.

9 uur geleden
Koploper FC Barcelona boekt ruime zege bij Real Betis

SEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft ook zijn negende wedstrijd in La Liga gewonnen. De koploper van Spanje was in Sevilla met 5-2 te sterk voor nummer 3 Real Betis.

10 uur geleden
RB Leipzig gaat na zege op PSV hard onderuit bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor eigen publiek met grote cijfers gewonnen van RB Leipzig: 6-1. Luis Díaz was belangrijk voor de thuisploeg met een hattrick. Leipzig won dinsdag nog met 1-0 van PSV in de Champions League.

10 uur geleden
Koploper Internazionale herpakt zich met zege bij Bologna

BOLOGNA (ANP) - Internazionale heeft zich herpakt na de thuisnederlaag in de Champions League tegen Club Brugge (3-4). De koploper van de Serie A won het uitduel met Bologna met 3-1.

10 uur geleden
PSG laat langs Strasbourg in aanloop naar CL-duel met Barcelona

STRAATSBURG (ANP) - Tussen de Champions League-wedstrijden tegen Manchester City en FC Barcelona door heeft Paris Saint-Germain een zwaarbevochten 3-1-zege geboekt bij RC Strasbourg. Na een vroege achterstand maakte PSG drie treffers in de slotfase.

11 uur geleden
PSV-trainer Bosz maakt zich na nederlaag tegen ADO 'geen zorgen'

DEN HAAG (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kent in aanloop naar de Champions League-wedstrijd van komende week tegen FC Porto geen zorgen over zijn ploeg. Dat zei de 62-jarige coach na de 2-1-nederlaag in de Eredivisie bij ADO Den Haag, voor de camera van ESPN.

11 uur geleden
PSV verspeelt met tien man voorsprong bij ADO en verliest met 2-1

DEN HAAG (ANP) - PSV heeft met een 2-1-nederlaag bij ADO Den Haag punten verspeeld in de Eredivisie. De ploeg van trainer Peter Bosz speelde ruim een helft met een man minder. Sven Mijnans, maker van de openingstreffer, werd bij een Eindhovense voorsprong met twee keer geel weggestuurd. Juho Kilo zorgde voor de gelijkmaker. Matěj Šín maakte vlak voor het laatste fluitsignaal de winnende treffer voor ADO.

12 uur geleden