KNVB geeft geopereerde Koeman alle tijd
ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB geeft Ronald Koeman alle tijd en ruimte om te herstellen van de ingreep aan zijn hart. De bondscoach van het Nederlands elftal moest zondag met spoed worden opgenomen in het ziekenhuis. Daar onderging hij een hartkatheterisatie.
"Ik ben nu, een dag later, vooral blij dat de situatie stabiel is en hoop dat Ronald weer de oude wordt", zegt Eric Gudde, directeur betaald voetbal van de KNVB. "Daar moet hij alle tijd voor nemen die hij nodig heeft. We zeggen hier bij de KNVB altijd dat gezondheid voorop staat, juist in deze tijd hoor je dat vaak. Nu met Ronald wordt het ineens op een andere manier concreet. Het gaat om de gezondheid van onze bondscoach, over zijn werk hebben we het later wel weer."
Het is de bedoeling dat Koeman maandag weer naar huis gaat, al kan het volgens zijn zaakwaarnemer Rob Jansen ook een dag later worden. "Hij zal gauw thuiskomen. Misschien blijft hij nog een dag langer in het ziekenhuis ter controle", aldus Jansen, die benadrukt dat dit gebruikelijk is bij een lichte infarct. "Alles is oké." Koeman zal de komende dagen rust nemen.
Borstpijn
De 57-jarige bondscoach kreeg zondag na een rondje fietsen pijn op z'n borst. Hij werd per ambulance naar het ziekenhuis in Amsterdam vervoerd, waar hij werd gedotterd. Gudde: "Rob Jansen belde me op, hij vertelde me over de ziekenhuisopname van Ronald. Dan schiet er van alles door je heen."
Koeman fungeert sinds februari 2018 als bondscoach van Oranje. De laatste interland was op 19 november vorig jaar, de afsluitende EK-kwalificatiewedstrijd tegen Estland (5-0). De oefeninterlands die eind maart op het programma stonden, gingen niet door vanwege de coronacrisis en het EK is uitgesteld van komende zomer naar de zomer van 2021.
De eerstvolgende duels van het Nederlands elftal staan voor begin september op het programma, thuiswedstrijden tegen Polen en Italië in de Nations League. Ook het doorgaan van deze duels is door de coronapandemie onzeker geworden.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie met 3-0 gewonnen op bezoek bij Valencia. Daarmee komt Real op 30 punten, evenveel als koploper FC Barcelona, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Atlético Madrid.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond de zevende wedstrijd op rij gewonnen in de Franse competitie. In het eigen Parc des Princes werd ES Troyes met 1-0 verslagen door de regerend landskampioen. Illja Zabarny maakte in de 39e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zaterdagavond in Rotterdam met 1-0 gewonnen van Excelsior. Het enige doelpunt in de wedstrijd, die weinig hoogtepunten kende, kwam van de voet van Eredivisietopscorer Søren Tengstedt. Door de overwinning komt Go Ahead op 17 punten en staat het voorlopig achtste. Excelsior blijft vijftiende met 11 punten.
9 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft zaterdagavond in het Stadio Olimpico met 3-0 gewonnen van Sassuolo in de Serie A. Daarmee komt de club van Donyell Malen, Marten de Roon en Devyne Rensch op 27 punten, 1 punt minder dan koploper en stadsgenoot Lazio, dat zondag op bezoek gaat bij Napoli.
9 uur geledenCAÏRO (ANP) - De Egyptische voetbalbond (EFA) heeft bondscoach Hossam Hassan (60) ontslagen. Dat heeft de EFA zaterdag bekendgemaakt in een verklaring op de eigen site. Hassan leidde het Egyptische nationale voetbalelftal afgelopen zomer op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico naar een plek bij de laatste zestien. Daar verloor het land na een tumultueuze slotfase van de latere verliezend finalist Argentinië.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft vijf dagen na het ontslag van trainer Robin Peter de tweede overwinning van dit Eredivisieseizoen geboekt. In eigen huis won de ploeg zaterdag, onder leiding van interim-trainer Levi Schwiebbe, met 3-1 van Sparta Rotterdam. Door de overwinning komt ADO op 9 punten en staat de club nog altijd zeventiende. Sparta blijft met 12 punten op de elfde plaats.
10 uur geledenWEST BRIDGFORD (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League op bezoek bij Nottingham Forest met 3-1 verloren en ziet koploper Arsenal daarmee uitlopen naar een voorsprong van 6 punten. Het was de derde competitienederlaag op rij voor City, dat de eerste zeven wedstrijden van het seizoen allemaal won.
10 uur geleden