Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB geeft deelnemers trainerscursus dispensatie

KNVB geeft deelnemers trainerscursus dispensatie

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat dispensatie verlenen aan de trainers die vanwege de coronacrisis hun cursus nu niet kunnen afmaken. Oud-internationals als Dirk Kuijt, Kevin Hofland en John Heitinga hoopten in deze periode de hoogste trainersopleiding, UEFA Pro, af te ronden.

De praktijkonderdelen van de cursus kunnen als gevolg van de crisis echter niet nu worden uitgevoerd. Ze mogen met dispensatie als hoofdcoach in het betaald voetbal aan de slag en kunnen dan op een later moment alsnog de cursus afronden om zo het vereiste diploma te behalen.

In overleg met de Vakbond Voetbal Oefenmeesters Nederland (VVON) heeft de KNVB besloten om zo'n dispensatieregeling te treffen. "Voor cursisten die de cursus van het voorjaar 2020 niet konden afronden vanwege de coronacrisis, kan voor het gehele seizoen 2020-2021 dispensatie worden aangevraagd om een licentie te krijgen voor het niveau waarvoor ze worden opgeleid. De aanvraag moet worden ingediend bij de KNVB door de club waar de betreffende trainer aan de slag gaat in het seizoen 2020-2021."

Fortuna Sittard

Zo is Hofland naar verluidt in beeld om als hoofdtrainer aan de slag te gaan bij Fortuna Sittard, de club waarbij hij nu officieel nog assistent is van Sjors Ultee. Het contract van Ultee loopt aan het einde van dit seizoen af. Fortuna Sittard is wel met hem in gesprek.

Kuijt heeft de Onder 19 van Feyenoord onder zijn hoede, Heitinga is trainer van het hoogste jeugdteam van Ajax. Om zelfstandig als hoofdtrainer aan de slag te kunnen in het nationale en internationale voetbal, is het diploma UEFA Pro vereist. Voorheen heette dit de cursus Coach Betaald Voetbal.

Meer uit Voetbal

Xavi heeft tegen Servië beschikking over alle 24 internationals

BELGRADO (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft zondag in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League de beschikking over al zijn 24 geselecteerde spelers. Ook verdediger Jurriën Timber, die onlangs terugkeerde na een liesblessure, is inzetbaar. Dat zei de Spaanse trainer zaterdag in Belgrado.

23 minuten geleden
Heracles verstevigt koppositie eerste divisie na winst op Vitesse

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft zijn koppositie in de eerste divisie verstevigd. De ploeg van trainer Vincent Heilmann won in eigen huis met 2-0 van Vitesse. De Overijsselse club komt op 21 punten en heeft de voorsprong op nummer 2 Almere City vergroot tot 5 punten.

2 uur geleden
Georgië ontslaat bondscoach Sagnol na nederlaag in Nations League

TBILISI (ANP) - De Fransman Willy Sagnol is niet langer bondscoach van het Georgische voetbalelftal. De bond van het land in de Kaukasus meldt op zijn website het ontslag van de oud-international en voormalig speler van Bayern München. Ramaz Svanadze, bondscoach van Georgië onder 21, is aangesteld als zijn opvolger.

2 uur geleden
Voorzitter Manchester City: we kunnen onze onschuld bewijzen

MANCHESTER (ANP) - Manchester City is ervan overtuigd te kunnen bewijzen dat de voetbalclub zich aan de financiële regels heeft gehouden en dus onschuldig is. Dat schrijft voorzitter Khaldoon Al Mubarak zaterdag in een open brief op de clubsite. De New York Times meldde vrijdag dat City schuldig is bevonden aan 114 van de 115 aanklachten voor het overtreden van de financiële regels van de Premier League.

2 uur geleden
Voetbalsters PSV winnen weer in Eredivisie na twee nederlagen

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben na twee nederlagen op rij weer gewonnen in de Eredivisie. Thuis versloeg de landskampioen De Graafschap met 4-0. PSV staat nog altijd vierde met nu 10 punten uit zes duels. FC Twente staat eerste met 15 punten uit vijf wedstrijden.

4 uur geleden
Ieren spelen zondag gewoon tegen Israël, speler trekt zich terug

DEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal zal zondag 'gewoon' aantreden tegen Israël in de Nations League. Dat maakte de Ierse voetbalbond zaterdag bekend tijdens een uitgestelde persconferentie in Hongarije, waar de Israëlische thuiswedstrijd wordt gespeeld. Er was twijfel ontstaan over het al dan niet plaatsvinden van de in Ierland zeer omstreden wedstrijd, zowel de persconferentie als de training werd zaterdag uitgesteld.

4 uur geleden
UEFA straft Feyenoord voor racisme en bekergooien bij Barcelona

NYON (ANP) - De UEFA heeft Feyenoord meerdere straffen opgelegd vanwege het gedrag van de supporters in de uitwedstrijd tegen FC Barcelona in de Champions League op 9 september. Dat heeft de Europese voetbalbond bekendgemaakt. Zo krijgt de Rotterdamse club een boete van 25.000 euro vanwege racistisch en/of discriminerend gedrag van de supporters. Ook zijn er boetes voor het gooien van objecten (26.375 euro), spreekkoren (10.000 euro) en schade in het stadion (13.000 euro).

6 uur geleden