KNVB geeft deelnemers trainerscursus dispensatie
ZEIST (ANP) - De KNVB gaat dispensatie verlenen aan de trainers die vanwege de coronacrisis hun cursus nu niet kunnen afmaken. Oud-internationals als Dirk Kuijt, Kevin Hofland en John Heitinga hoopten in deze periode de hoogste trainersopleiding, UEFA Pro, af te ronden.
De praktijkonderdelen van de cursus kunnen als gevolg van de crisis echter niet nu worden uitgevoerd. Ze mogen met dispensatie als hoofdcoach in het betaald voetbal aan de slag en kunnen dan op een later moment alsnog de cursus afronden om zo het vereiste diploma te behalen.
In overleg met de Vakbond Voetbal Oefenmeesters Nederland (VVON) heeft de KNVB besloten om zo'n dispensatieregeling te treffen. "Voor cursisten die de cursus van het voorjaar 2020 niet konden afronden vanwege de coronacrisis, kan voor het gehele seizoen 2020-2021 dispensatie worden aangevraagd om een licentie te krijgen voor het niveau waarvoor ze worden opgeleid. De aanvraag moet worden ingediend bij de KNVB door de club waar de betreffende trainer aan de slag gaat in het seizoen 2020-2021."
Fortuna Sittard
Zo is Hofland naar verluidt in beeld om als hoofdtrainer aan de slag te gaan bij Fortuna Sittard, de club waarbij hij nu officieel nog assistent is van Sjors Ultee. Het contract van Ultee loopt aan het einde van dit seizoen af. Fortuna Sittard is wel met hem in gesprek.
Kuijt heeft de Onder 19 van Feyenoord onder zijn hoede, Heitinga is trainer van het hoogste jeugdteam van Ajax. Om zelfstandig als hoofdtrainer aan de slag te kunnen in het nationale en internationale voetbal, is het diploma UEFA Pro vereist. Voorheen heette dit de cursus Coach Betaald Voetbal.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Bijna alle Eredivisieclubs hebben de prijs van hun goedkoopste seizoenkaart verhoogd. De kaart kost dit seizoen gemiddeld 266 euro, iets meer dan vorig jaar. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van een rondvraag langs alle clubs.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez is niet tevreden over de uitslag van het eerste duel tussen Ajax en Shelbourne in de derde voorronde van de Conference League. "Het resultaat had beter gekund", zei hij na een thuiszege van 3-1. "We hebben vijftig minuten veel kansen gecreëerd. In het laatste halfuur lieten we onze tegenstander ademen in balbezit en lieten we ze nog scoren na een counter. Dat was niet goed."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen kon zijn vierhonderdste wedstrijd voor Ajax niet bekronen met een eclatante thuiszege op het zwakke Shelbourne in de derde voorronde van de Conference League. "Eigenlijk is 3-1 tegen deze tegenstander niet voldoende", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We moeten gewoon ons ding blijven doen en niet meegaan met het niveau van de tegenstander."
5 uur geledenCAÏRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft donderdag zijn herhaalde steun uitgesproken voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De positie van Infantino ligt onder vuur door het, inmiddels ingetrokken, investeringsplan rond het WK voetbal.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft nagelaten om Shelbourne op grote achterstand te zetten in het thuisduel van de derde voorronde van de Conference League. De club uit Amsterdam was veel sterker dan de bezoekers uit Ierland dan de overwinning doet vermoeden (3-1).
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft donderdag in de derde voorronde van de Conference League een grote stap gezet naar de play-offs, de laatste kwalificatieronde voor het hoofdtoernooi. In Enschede werd met 6-0 gewonnen van FC DAC 1904 uit Slowakije.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Vinícius Júnior heeft zijn contract bij Real Madrid met vijf jaar verlengd tot de zomer van 2032. Dat meldt de Spaanse voetbalclub donderdag op zijn website. De 26-jarige Braziliaanse vleugelaanvaller speelt sinds 2018 voor Real en had een contract dat na komend seizoen af zou lopen.
11 uur geleden