Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB geeft amateurvoetbal woensdag duidelijkheid over hervatting

KNVB geeft amateurvoetbal woensdag duidelijkheid over hervatting

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB maakt woensdagochtend bekend wanneer de amateurcompetities precies worden hervat en hoe het vervolg van het seizoen eruit komt te zien. Het kabinet heeft dinsdagavond toestemming gegeven voor de hervatting van alle sportcompetities. "In aanloop naar de persconferentie waren we al bezig met alle mogelijke scenario’s, wij komen woensdagochtend met concrete informatie over het vervolg van het seizoen", zegt Jan Dirk van der Zee, directeur amateurvoetbal van de KNVB.

In de zogeheten B-categorie, het recreatieve voetbal, staan komend weekeinde al wedstrijden op het programma. Het is nog niet duidelijk of die ook doorgaan. De KNVB wil alle teams de tijd geven om zich goed voor te bereiden op de hervatting van het seizoen, ook om blessures te voorkomen. Sinds zaterdag 15 januari kunnen alle amateursporters weer zonder restricties trainen en onderlinge wedstrijden spelen. De hervatting van de zogeheten A-categorie, voor onder meer de eerste elftallen die uitkomen in de Tweede Divisie tot en met de vijfde klasse, staat in principe voor begin volgende maand gepland.

"Na twee afgebroken seizoenen ben ik oprecht opgelucht dat we de competities mogen hervatten, want voor het amateurvoetbal is de competitie de levensader", aldus Van der Zee. "Met 2900 verenigingen en 1,2 miljoen leden is het amateurvoetbal het grootste fysieke sociale netwerk van Nederland en het verenigingsleven komt met deze stap weer op gang. Het draagt fors bij aan de fysieke en geestelijke gezondheid van een grote groep mensen."

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Vlak blij dat ADO terug is in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.

7 uur geleden
Afrikaanse bond roept Marokko uit tot winnaar Afrika Cup

CAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.

8 uur geleden
Reijnders en Aké met Manchester City klaar in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.

8 uur geleden
Arsenal verslaat Leverkusen en blijft op alle fronten meedoen

LONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.

8 uur geleden
Paris Saint-Germain neemt snel afstand van Chelsea

LONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.

8 uur geleden
Fans stromen massaal veld op na promotie ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.

9 uur geleden
ADO Den Haag keert na vijf jaar terug in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.

9 uur geleden