KNVB gaat daders vuurwerk in bekerfinale opsporen en bestraffen
ZEIST (ANP) - De KNVB gaat de daders van vuurwerkincidenten tijdens de finale van de KNVB-beker van zondag in De Kuip opsporen en bestraffen met stadionverboden. In een van de gevallen ontstond brand in de gracht achter het doel. De wedstrijd werd twee keer tijdelijk gestaakt om het vuurwerk.
De woordvoerder van de voetbalbond laat weten dat de bond met behulp van beschikbare videobeelden de daders gaat identificeren en dat die stadionverboden van achttien tot zestig maanden en boetes kunnen verwachten. Die kunnen oplopen van 100 tot 450 euro.
De voetbalbond zegt als organisator eindverantwoordelijk te zijn voor de finale van de KNVB-beker. Ook wijst de KNVB erop dat net als in de competities de club verantwoordelijk is voor de eigen aanhang en het gedrag van deze supporters. "Stewards van de clubs en het stadion hebben de supporters van de clubs gefouilleerd en ook zijn speciaal getrainde honden ingezet voor de controle. Dit is gebeurd onder toeziend oog van de politie zodat de stewards zonder intimidatie en escalaties hun werk konden doen", aldus de woordvoerder.
Bewaking
Ook is er volgens de KNVB bewaking in De Kuip geweest in de nachten voor de bekerfinale zodat er niet in de week voorafgaand aan de wedstrijd al vuurwerk naar binnen gesmokkeld kon worden. De voetbalbond wijst er wel op dat er ook aan het fouilleren grenzen zitten en dat dat de stewards niet te verwijten is. Zo mag er bijvoorbeeld niet worden gefouilleerd bij intieme delen. Supporters zijn volgens de bond inventief gebleken en wisten in het verleden vuurwerk op andere manieren in het stadion te smokkelen.
De KNVB meldt dat daders er niet mee wegkomen. "De afgelopen jaren is de pakkans fors verhoogd dankzij nieuwe technologie en specialisten", meldt de woordvoerder. " Sinds de coronatijd kregen vorig seizoen 115 personen een landelijk stadionverbod wegens vuurwerk, het seizoen ervoor waren dat er 210."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
6 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
12 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
25 minuten geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
49 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
51 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Europa League nog een kleine kans om de tussenronde te bereiken. Het elftal van trainer Robin van Persie won in De Kuip met 3-0 van Sturm Graz. Feyenoord kwam daarmee op 6 punten na zeven wedstrijden.
1 uur geleden