KNVB gaat daders vuurwerk in bekerfinale opsporen en bestraffen
ZEIST (ANP) - De KNVB gaat de daders van vuurwerkincidenten tijdens de finale van de KNVB-beker van zondag in De Kuip opsporen en bestraffen met stadionverboden. In een van de gevallen ontstond brand in de gracht achter het doel. De wedstrijd werd twee keer tijdelijk gestaakt om het vuurwerk.
De woordvoerder van de voetbalbond laat weten dat de bond met behulp van beschikbare videobeelden de daders gaat identificeren en dat die stadionverboden van achttien tot zestig maanden en boetes kunnen verwachten. Die kunnen oplopen van 100 tot 450 euro.
De voetbalbond zegt als organisator eindverantwoordelijk te zijn voor de finale van de KNVB-beker. Ook wijst de KNVB erop dat net als in de competities de club verantwoordelijk is voor de eigen aanhang en het gedrag van deze supporters. "Stewards van de clubs en het stadion hebben de supporters van de clubs gefouilleerd en ook zijn speciaal getrainde honden ingezet voor de controle. Dit is gebeurd onder toeziend oog van de politie zodat de stewards zonder intimidatie en escalaties hun werk konden doen", aldus de woordvoerder.
Bewaking
Ook is er volgens de KNVB bewaking in De Kuip geweest in de nachten voor de bekerfinale zodat er niet in de week voorafgaand aan de wedstrijd al vuurwerk naar binnen gesmokkeld kon worden. De voetbalbond wijst er wel op dat er ook aan het fouilleren grenzen zitten en dat dat de stewards niet te verwijten is. Zo mag er bijvoorbeeld niet worden gefouilleerd bij intieme delen. Supporters zijn volgens de bond inventief gebleken en wisten in het verleden vuurwerk op andere manieren in het stadion te smokkelen.
De KNVB meldt dat daders er niet mee wegkomen. "De afgelopen jaren is de pakkans fors verhoogd dankzij nieuwe technologie en specialisten", meldt de woordvoerder. " Sinds de coronatijd kregen vorig seizoen 115 personen een landelijk stadionverbod wegens vuurwerk, het seizoen ervoor waren dat er 210."
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
36 minuten geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
14 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
15 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geleden