KNVB gaat daders vuurwerk in bekerfinale opsporen en bestraffen
ZEIST (ANP) - De KNVB gaat de daders van vuurwerkincidenten tijdens de finale van de KNVB-beker van zondag in De Kuip opsporen en bestraffen met stadionverboden. In een van de gevallen ontstond brand in de gracht achter het doel. De wedstrijd werd twee keer tijdelijk gestaakt om het vuurwerk.
De woordvoerder van de voetbalbond laat weten dat de bond met behulp van beschikbare videobeelden de daders gaat identificeren en dat die stadionverboden van achttien tot zestig maanden en boetes kunnen verwachten. Die kunnen oplopen van 100 tot 450 euro.
De voetbalbond zegt als organisator eindverantwoordelijk te zijn voor de finale van de KNVB-beker. Ook wijst de KNVB erop dat net als in de competities de club verantwoordelijk is voor de eigen aanhang en het gedrag van deze supporters. "Stewards van de clubs en het stadion hebben de supporters van de clubs gefouilleerd en ook zijn speciaal getrainde honden ingezet voor de controle. Dit is gebeurd onder toeziend oog van de politie zodat de stewards zonder intimidatie en escalaties hun werk konden doen", aldus de woordvoerder.
Bewaking
Ook is er volgens de KNVB bewaking in De Kuip geweest in de nachten voor de bekerfinale zodat er niet in de week voorafgaand aan de wedstrijd al vuurwerk naar binnen gesmokkeld kon worden. De voetbalbond wijst er wel op dat er ook aan het fouilleren grenzen zitten en dat dat de stewards niet te verwijten is. Zo mag er bijvoorbeeld niet worden gefouilleerd bij intieme delen. Supporters zijn volgens de bond inventief gebleken en wisten in het verleden vuurwerk op andere manieren in het stadion te smokkelen.
De KNVB meldt dat daders er niet mee wegkomen. "De afgelopen jaren is de pakkans fors verhoogd dankzij nieuwe technologie en specialisten", meldt de woordvoerder. " Sinds de coronatijd kregen vorig seizoen 115 personen een landelijk stadionverbod wegens vuurwerk, het seizoen ervoor waren dat er 210."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
5 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
5 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.
7 uur geledenBREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).
10 uur geleden