KNVB gaat advies vragen over wisselfout Fortuna Sittard
ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB gaat advies vragen bij de internationale spelregelcommissie IFAB naar aanleiding van de wisselfout door Fortuna Sittard in het uitduel met sc Heerenveen. De bond spreekt van een "heel vervelende en buitengewoon slordige situatie".
Fortuna wisselde in de slotfase van de wedstrijd bij een 2-1-stand voor Heerenveen twee keer, maar bij een van de wissels ging er in eerste instantie niemand van het veld. Kort nadat die fout was hersteld kregen de Limburgers een hoekschop, waaruit de gelijkmaker viel. "Twaalf tegen elf. Ik wist niet dat dat mocht, maar blijkbaar kan het gewoon", foeterde Heerenveencoach Robin van Persie over de overtalsituatie die ongeveer twintig seconden duurde.
"We hebben de verklaringen over de exacte gebeurtenissen opgevraagd bij de arbitrage en de clubs", meldt de KNVB via een woordvoerder. "Op basis van die verklaringen gaan we advies vragen bij de IFAB. Nadat we dat advies hebben ontvangen, zal het competitiebestuur betaald voetbal een besluit nemen."
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til lijkt zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar zijn rentree te kunnen maken. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie. Trainer Peter Bosz zei vrijdag op een persconferentie goede hoop te hebben dat Til weer van de partij is.
2 uur geledenBILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion in de Premier League niet de beschikking over Mohamed Salah. De Egyptische aanvaller is geblesseerd en mist daardoor ook de oefenwedstrijd met zijn land tegen Spanje.
3 uur geleden