KNVB gaat advies vragen over wisselfout Fortuna Sittard
ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB gaat advies vragen bij de internationale spelregelcommissie IFAB naar aanleiding van de wisselfout door Fortuna Sittard in het uitduel met sc Heerenveen. De bond spreekt van een "heel vervelende en buitengewoon slordige situatie".
Fortuna wisselde in de slotfase van de wedstrijd bij een 2-1-stand voor Heerenveen twee keer, maar bij een van de wissels ging er in eerste instantie niemand van het veld. Kort nadat die fout was hersteld kregen de Limburgers een hoekschop, waaruit de gelijkmaker viel. "Twaalf tegen elf. Ik wist niet dat dat mocht, maar blijkbaar kan het gewoon", foeterde Heerenveencoach Robin van Persie over de overtalsituatie die ongeveer twintig seconden duurde.
"We hebben de verklaringen over de exacte gebeurtenissen opgevraagd bij de arbitrage en de clubs", meldt de KNVB via een woordvoerder. "Op basis van die verklaringen gaan we advies vragen bij de IFAB. Nadat we dat advies hebben ontvangen, zal het competitiebestuur betaald voetbal een besluit nemen."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.
38 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Amateurclubs proberen 23 juni via de rechter de nieuwe weekendcompetitie van de KNVB tegen te houden die na de zomer moet beginnen. In die opzet worden clubs die nu nog op zaterdag of zondag spelen bij elkaar gevoegd, waarna ze op beide dagen spelen.
45 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA start een onderzoek naar drie gevallen van spionage door Southampton. De Engelse voetbalclub zou zaterdag tegen Hull City de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League spelen, maar werd gediskwalificeerd toen bleek dat in het geheim een training van Middlesbrough, tegenstander in de halve finale, was bekeken. Als dat binnen 72 uur voor een wedstrijd gebeurt, is dat verboden.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."
3 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
13 uur geleden