KNVB en Van Gaal slaan conferentie met FIFA over WK-plannen over
ZEIST (ANP) - Louis van Gaal doet deze week niet mee aan een van de twee videoconferenties met de FIFA. De wereldvoetbalbond nodigde de bondscoaches van alle landen uit om te praten over de plannen om het WK voortaan niet om de vier jaar maar om de twee jaar te organiseren. De sessies zijn dinsdag en donderdag.
"Wij laten de uitnodiging aan ons voorbij gaan", zegt een woordvoerder van de KNVB. "De KNVB vindt dat eerst de nationale bonden goed moeten worden ingelicht over deze ideeën." De Duitse bondscoach Hansi Flick doet ook niet mee aan de conferenties, liet de Duitse voetbalbond weten.
Het WK voetbal is nu nog om de vier jaar. FIFA-voorzitter Gianni Infantino speelt met het idee om het evenement eens in de twee jaar te laten plaatsvinden. "Er zijn veel voordelen aan verbonden. Zo geef je onder meer de kans aan meer landen om deel te nemen. Toen werd besloten het WK om de vier jaar te houden, zo'n honderd jaar geleden, telde de FIFA veertig landen. Het is tijd om de zaak te analyseren. Maar als we veranderingen doorvoeren, moet iedereen ervan profiteren", zei hij.
Kritiek
De gesprekken worden geleid door Arsène Wenger, die tegenwoordig hoofd internationale voetbalontwikkeling is bij de FIFA. Naast de frequentie van de WK's worden volgens de wereldvoetbalbond verder onder meer thema's als de gezondheid van de spelers en het aantal interlandperiodes besproken.
De FIFA kreeg vorige week kritiek op de plannen van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). De Olympische Zomerspelen zijn nu steeds tussen de WK's voetbal in en juist gepland in hetzelfde jaar als het EK voetbal. Het IOC riep de FIFA vorige week op tot een bredere raadpleging over de plannen. "Uit de vergadering kwam naar voren dat een aantal internationale federaties, nationale voetbalbonden, clubs, spelers, spelersorganisaties en coaches hun sterke bedenkingen en zorgen hebben geuit over de plannen om meer inkomsten te genereren voor de FIFA."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.
3 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.
3 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
9 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
10 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
10 uur geleden