KNVB en CBV: stop met nepblessures voor tactische veranderingen
GARDEREN (ANP) - De KNVB en belangenvereniging Coaches Betaald Voetbal (CBV) nemen gezamenlijk stelling tegen het doen alsof voetballers geblesseerd zijn, zodat coaches tactische omzettingen kunnen doorgeven aan het team. De organisaties zien dat dit steeds vaker voorkomt en willen dat dit stopt, bevestigt de KNVB na berichtgeving van De Telegraaf. Ze deden de oproep bij een ledenvergadering van de CBV.
Volgens de CBV is het niet sportief om op deze manier de wedstrijd te laten stilleggen om de tactiek te veranderen. Het is echter ook niet verboden en scheidsrechters kunnen er niets tegen doen. Het is ook soms niet meteen vast te stellen wanneer een speler echt geblesseerd is of doet alsof.
De Nederlandse scheidsrechters zeiden eerder al eens dat ze niet weten wat ze met deze nepblessures moeten. De KNVB en CBV hopen daarom dat trainers voortaan ophouden met het aanzetten tot het simuleren van een blessure.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP/RTR) - Voormalig bondscoach van de Deense en Noorse voetballers Age Hareide is op 72-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie aan Noorse media laten weten.
48 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt in de tussenronde van de Conference League tegen FC Noah uit Armeniƫ of FC Drita uit Kosovo. Dat is duidelijk geworden nu de laatste speelronde in het hoofdtoernooi is afgewerkt.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.
11 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.
11 uur geledenRIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabiƫ versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.
11 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.
13 uur geleden