KNVB en CBV: stop met nepblessures voor tactische veranderingen
GARDEREN (ANP) - De KNVB en belangenvereniging Coaches Betaald Voetbal (CBV) nemen gezamenlijk stelling tegen het doen alsof voetballers geblesseerd zijn, zodat coaches tactische omzettingen kunnen doorgeven aan het team. De organisaties zien dat dit steeds vaker voorkomt en willen dat dit stopt, bevestigt de KNVB na berichtgeving van De Telegraaf. Ze deden de oproep bij een ledenvergadering van de CBV.
Volgens de CBV is het niet sportief om op deze manier de wedstrijd te laten stilleggen om de tactiek te veranderen. Het is echter ook niet verboden en scheidsrechters kunnen er niets tegen doen. Het is ook soms niet meteen vast te stellen wanneer een speler echt geblesseerd is of doet alsof.
De Nederlandse scheidsrechters zeiden eerder al eens dat ze niet weten wat ze met deze nepblessures moeten. De KNVB en CBV hopen daarom dat trainers voortaan ophouden met het aanzetten tot het simuleren van een blessure.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
43 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.
2 uur geledenALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.
2 uur geleden