KNVB en CBV: stop met nepblessures voor tactische veranderingen
GARDEREN (ANP) - De KNVB en belangenvereniging Coaches Betaald Voetbal (CBV) nemen gezamenlijk stelling tegen het doen alsof voetballers geblesseerd zijn, zodat coaches tactische omzettingen kunnen doorgeven aan het team. De organisaties zien dat dit steeds vaker voorkomt en willen dat dit stopt, bevestigt de KNVB na berichtgeving van De Telegraaf. Ze deden de oproep bij een ledenvergadering van de CBV.
Volgens de CBV is het niet sportief om op deze manier de wedstrijd te laten stilleggen om de tactiek te veranderen. Het is echter ook niet verboden en scheidsrechters kunnen er niets tegen doen. Het is ook soms niet meteen vast te stellen wanneer een speler echt geblesseerd is of doet alsof.
De Nederlandse scheidsrechters zeiden eerder al eens dat ze niet weten wat ze met deze nepblessures moeten. De KNVB en CBV hopen daarom dat trainers voortaan ophouden met het aanzetten tot het simuleren van een blessure.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
5 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
8 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
12 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
14 uur geleden