Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB draagt oud-international Seedorf voor als commissaris

KNVB draagt oud-international Seedorf voor als commissaris

ZEIST (ANP) - Clarence Seedorf wordt door de raad van commissarissen betaald voetbal van de KNVB voorgedragen als commissaris. De algemene vergadering betaald voetbal benoemt de leden van de rvc. De eerstvolgende vergadering is op 27 juni.

De voormalig international zou de functie moeten opvullen die is ontstaan na het vertrek van Han Berger. Die is voetbaltechnisch adviseur bij de KNVB geworden.

Seedorf (46) is een van de meest succesvolle spelers uit de Nederlandse voetbalgeschiedenis. Hij won met Ajax, Real Madrid en AC Milan vier keer de Champions League en speelde 87 keer voor het Nederlands elftal. Daarmee speelde hij op drie EK's en op het WK van 1998, waar Oranje de halve finale haalde. Ook was hij coach van onder meer AC Milan en de nationale ploeg van Kameroen.

Reactie Seedorf

"Ik dank de KNVB en de rvc voor het vertrouwen en de waardering", laat Seedorf weten. "Als commissaris kan ik mijn kennis en ervaring delen met mijn collega's binnen de KNVB, met als doel positief bij te dragen aan het spel waar we allemaal zoveel van houden."

Voorzitter Jan Albers van de rvc is blij met de kandidatuur van Seedorf. "Het is mooi om te zien dat oud-spelers van naam zich willen inzetten voor het Nederlandse voetbal. Zijn eerste prioriteit binnen de rvc ligt natuurlijk op het voetbaltechnische vlak. We kennen Clarence echter niet alleen als een geweldige speler, maar ook als een maatschappelijk betrokken mens, iemand die verder kijkt dan alleen zijn eigen wereld. Juist in een rol als commissaris is dat erg waardevol."

Meer uit Voetbal

Van den Brom volgt Oosting op als trainer FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - John van den Brom is de nieuwe trainer van FC Twente. De 58-jarige Amersfoorter ondertekent bij de Enschedeërs een contract tot het einde van dit seizoen. Van den Brom is de opvolger van Joseph Oosting, die anderhalve week geleden wegens teleurstellende resultaten werd ontslagen.

4 uur geleden
UEFA en FIFPRO: overvolle speelkalender heeft kantelpunt bereikt

NYON (ANP/RTR) - De Europese voetbalbond UEFA en de internationale spelersvakbond FIFPRO waarschuwen dat de overvolle speelkalender een kantelpunt heeft bereikt. Voorzitters Aleksander Ceferin (UEFA) en David Terrier (FIFPRO) doen dat maandag in een gezamenlijke verklaring, die volgt op kritiek van onder meer FC Barcelona en Paris Saint-Germain op de voetbalbonden van Spanje en Frankrijk.

5 uur geleden
Na Leverkusen ontslaat ook Mönchengladbach trainer al snel

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Gerardo Seoane is niet langer de trainer van Borussia Mönchengladbach. De 46-jarige Zwitser werd maandag ontslagen. Borussia Mönchengladbach verloor zondag voor eigen publiek met 4-0 van Werder Bremen en heeft na drie speelronden pas 1 punt.

7 uur geleden
FC Barcelona rolt Valencia op in Johan Cruijff-stadion

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de competitiewedstrijd tegen Valencia eenvoudig gewonnen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong en Lamine Yamal won de Spaanse kampioen met 6-0 van Valencia.

1 dag geleden
Feyenoord geeft seizoenkaarthouders op korte termijn 'hardcards'

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.

1 dag geleden
City wint stadsderby van Manchester met 3-0 van United

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.

1 dag geleden
Telstar verliest in eigen huis van Fortuna Sittard

VELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.

1 dag geleden