KNVB-directeur Van der Zee: klein lichtpuntje voor amateurvoetbal
ZEIST (ANP) - De gehoopte versoepelingen voor het amateurvoetbal bleven uit, maar toch ziet KNVB-directeur Jan Dirk van der Zee na de persconferentie van het kabinet nog een lichtpuntje. Mogelijk wordt de leeftijdsgrens voor trainen in groepsverband komende maand opgehoogd van 18 naar 27 jaar. Dat zou betekenen dat naast de jeugd ook een deel van de volwassen amateurvoetballers weer normaal kan gaan trainen.
"Helaas nog geen versoepelingen op korte termijn, maar trainen in teamverband staat hoog op de agenda. Dat is een klein lichtpuntje voor het amateurvoetbal", aldus Van der Zee, die maandagochtend op het Malieveld stond. De KNVB legde daar met zo'n duizend shirts van de amateurclubs het woord 'stil' neer.
Het was bedoeld als ludieke actie, om het kabinet op te roepen om het ook voor voetballers ouder dan 17 jaar weer mogelijk te maken in teamverband te gaan trainen. "In de buitenlucht op een groot veld moet er meer kunnen dan nu is toegestaan", aldus Van der Zee. "Wij blijven ons hiervoor inzetten en we blijven hierover in gesprek met de overheid."
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
11 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
17 uur geleden