KNVB-directeur Van der Zee: klein lichtpuntje voor amateurvoetbal
ZEIST (ANP) - De gehoopte versoepelingen voor het amateurvoetbal bleven uit, maar toch ziet KNVB-directeur Jan Dirk van der Zee na de persconferentie van het kabinet nog een lichtpuntje. Mogelijk wordt de leeftijdsgrens voor trainen in groepsverband komende maand opgehoogd van 18 naar 27 jaar. Dat zou betekenen dat naast de jeugd ook een deel van de volwassen amateurvoetballers weer normaal kan gaan trainen.
"Helaas nog geen versoepelingen op korte termijn, maar trainen in teamverband staat hoog op de agenda. Dat is een klein lichtpuntje voor het amateurvoetbal", aldus Van der Zee, die maandagochtend op het Malieveld stond. De KNVB legde daar met zo'n duizend shirts van de amateurclubs het woord 'stil' neer.
Het was bedoeld als ludieke actie, om het kabinet op te roepen om het ook voor voetballers ouder dan 17 jaar weer mogelijk te maken in teamverband te gaan trainen. "In de buitenlucht op een groot veld moet er meer kunnen dan nu is toegestaan", aldus Van der Zee. "Wij blijven ons hiervoor inzetten en we blijven hierover in gesprek met de overheid."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
9 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
10 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
12 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
12 uur geleden