Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB-directeur Van der Zee heeft moeite met kabinetsbesluit

KNVB-directeur Van der Zee heeft moeite met kabinetsbesluit

ZEIST (ANP) - Jan Dirk van der Zee, directeur amateurvoetbal bij de KNVB, heeft moeite met het kabinetsbesluit om pas publiek toe te staan bij voetbalwedstrijden als er een vaccin tegen Covid-19 is ontwikkeld. Volgens hem heeft de regering te vroeg hierover een standpunt ingenomen.

"Begrijp me niet verkeerd. Ik heb bewondering voor de manier waarop dit kabinet met de corona-uitbraak omgaat", betoogt Van der Zee in zijn column op de website van de KNVB. "Daarom houden we ons vanaf het begin aan de richtlijnen, omdat gezondheid nou eenmaal het allerbelangrijkste is. Toch gaan de ontwikkelingen rondom het coronavirus razendsnel en gelukkig de goede kant op. Is het dan niet te voorbarig om je nu al op dat punt vast leggen? Helemaal nu er nog zoveel onduidelijkheid is over het vaccin."

Volgens Van der Zee zijn de gevolgen voor het voetbal desastreus. "Los van de sfeer in het stadion en de spanning van de wedstrijddag die we missen, tast de beslissing om te wachten op een vaccin voordat er publiek wordt toegelaten bij een voetbalwedstrijd, de unieke Nederlandse sportinfrastructuur aan. Terwijl die van onschatbare waarde is voor de volksgezondheid en sociale betrokkenheid in dit land. Welke politicus is daar immuun voor?"

Opheldering

Van der Zee stipt in zijn column ook nog een aantal andere zaken aan waarover de KNVB in Den Haag opheldering probeert te krijgen. "Wanneer mogen de voetbalkantines weer open? Is dat vanaf 1 juni? Als cafés en restaurants hun eerste gasten (maximaal 30 personen) kunnen begroeten? Of een maand later, het moment waarop 100 mensen zijn toegelaten? Daarnaast willen we beter weten hoe het zit met de 110 miljoen euro toegezegde steun voor sportverenigingen. Krijgen ook de clubs met een eigen accommodatie compensatie? Wel zo fair. Zij worden niet minder geraakt door de coronacrisis."

Minister Martin van Rijn (Medische Zorg en Sport) maakte op 1 mei de financiële steun aan de sportverenigingen bekend. Van het totaalbedrag is 20 miljoen euro bestemd voor sportclubs met een eigen accommodatie. Het leeuwendeel van het geld, 90 miljoen euro, is bedoeld om de huur kwijt te schelden over de periode 1 maart tot 1 juni.

Meer uit Voetbal

Fiorentina haalt na slechte seizoensstart Vanoli terug als coach

FLORENCE (ANP/RTR) - Paolo Vanoli keert terug als trainer van Fiorentina. Hij is de opvolger van Fabio Grosso, die in juni werd aangesteld als opvolger van Vanoli. Grosso werd maandag, na drie nederlagen in de eerste drie competitiewedstrijden, alweer ontslagen.

45 minuten geleden
FC Utrecht identificeert eerste verdachten na gestaakt duel

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de eerste verdachten geïdentificeerd die afgelopen zaterdag betrokken waren bij wangedrag tijdens het Eredivisieduel met Go Ahead Eagles. Dat meldt FC Utrecht op de clubwebsite.

2 uur geleden
Go Ahead laat fans restant gestaakt duel in supportershome kijken

DEVENTER (ANP) - Supporters van Go Ahead Eagles kunnen het restant van de gestaakte wedstrijd tegen FC Utrecht in het supportershome van de club bekijken. Dat melden de Deventenaren maandag.

6 uur geleden
NAC Breda ontslaat Belgische trainer Hoefkens

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft trainer Carl Hoefkens ontslagen. Dat besluit volgt drie dagen na de nederlaag van 4-2 bij RKC Waalwijk in de eerste divisie. NAC, dat vorig seizoen uit de Eredivisie degradeerde, heeft na vijf speelronden 7 punten.

6 uur geleden
Ook Belgische voetbalbond zegt vertrouwen op in Infantino

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB zegt in navolging van veel andere Europese bonden nadrukkelijk het vertrouwen op in FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De bond bevestigde in een maandag uitgebrachte persverklaring geen steun te verlenen aan de kandidatuur van Infantino voor een nieuwe termijn als voorzitter van de mondiale bond.

9 uur geleden
FC Barcelona neemt extra maatregelen voor thuisduel met Feyenoord

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona neemt extra veiligheidsmaatregelen rond de thuiswedstrijd van woensdag tegen Feyenoord in de Champions League. De kampioen van Spanje wil voorkomen dat fans van de club uit Rotterdam op tribunes zitten die bestemd zijn voor de aanhang van de thuisclub.

10 uur geleden
Media: Feyenoord niet akkoord over recordtransfer van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Anis Hadj Moussa lijkt Feyenoord toch niet te verlaten voor Al-Ittihad. Beide clubs hebben vooralsnog geen akkoord bereikt over de betalingsvoorwaarden, zo meldden veel media.

23 uur geleden