'KNVB-directeur Gudde is een heel integer persoon'
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Dick Advocaat van Feyenoord heeft vrede met de manier waarop het seizoen in de eredivisie is beëindigd. De opgebloeide Rotterdamse ploeg leek klaar voor een niet meer verwachte aanval op de leiders Ajax en AZ, maar door de coronacrisis kon de indrukwekkende opmars niet worden voortgezet. Ook de KNVB-bekerfinale, tegen FC Utrecht, werd geschrapt. Als nummer 3 van de ranglijst kreeg Feyenoord wel het ticket voor de groepsfase van de Europa League.
Advocaat wilde maandag in De Kuip niet meer speculeren over wat er had kunnen gebeuren bij een normale afronding van het seizoen. "Met 'als' word je geen kampioen. Mijn mening is ook verder niet zo belangrijk. En wat ik wil evenmin. De KNVB bepaalt het en wij moeten het accepteren. Die beslissingen zijn genomen en dan kan ik wel gaan zitten balen, maar daar word je niet wijzer van."
Advocaat: "Ik denk wel dat KNVB-directeur Eric Gudde een heel integer persoon is en dat hij niet heeft gekeken om bepaalde ploegen te bevoordelen. Hij heeft niet de makkelijkste keuze gemaakt, laat ik het zo zeggen, maar welke keuze hij ook had gemaakt, hij had het toch nooit goed gedaan."
Advocaat kan er begrip voor opbrengen, dat de clubleiding loonmaatregelen wil nemen om de grote financiële problemen vanwege de coronacrisis te kunnen opvangen. "Dat vind ik vrij logisch. Ik denk dat het bestuur daar zeer realistisch in staat. Als er zoiets gebeurt, dan moet je allemaal meedoen. Ik denk niet dat het een probleem is bij Feyenoord."
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - Polen heeft Roemenië een forse nederlaag toegebracht in de Nations League. De ploeg van bondscoach Jan Urban won in Warschau met 6-0 van Roemenië. Routinier Robert Lewandowski maakte een hattrick.
1 uur geledenHELMOND (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de eerste keer dit seizoen gelijkgespeeld. De ploeg van coach Vincent Heilmann kwam uit bij Helmond Sport tot 2-2. De ploeg blijft ondanks het puntenverlies koploper van de eerste divisie en heeft de eerste periodetitel voor het grijpen.
1 uur geledenLUIK (ANP) - Het Belgische voetbalelftal heeft in Luik Turkije met 3-0 verslagen in de Nations League. Kevin De Bruyne maakte in Stade Maurice Dufrasne (Sclessin) twee doelpunten voor de ploeg van bondscoach Mark van Bommel. Romelu Lukaku nam de derde treffer voor zijn rekening.
1 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Frankrijk heeft zijn derde overwinning op rij in de Nations League misgelopen. De ploeg van de nieuwe bondscoach Zinédine Zidane speelde in het Stade de France met 1-1 gelijk tegen aartsrivaal Italië. Frankrijk won eerder van Turkije en België en leidt met 7 punten groep 1 van de A-league.
2 uur geledenMARIBOR (ANP) - Jong Oranje heeft de kans om de play-offs voor het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken in leven gehouden. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won in Maribor de voorlaatste kwalificatiewedstrijd met 4-2 van Jong Slovenië.
4 uur geledenASTANA (ANP) - John van 't Schip heeft ook de derde wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. In het eigen Astana verloor de ploeg met 2-1 van Moldavië.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een dag na het gelijkspel tegen Griekenland (2-2) in de Nations League met een select gezelschap getraind. Bondscoach Xavi Hernández verscheen vrijdag aan het begin van de avond met negen spelers op het veld in Zeist. Naast de reservedoelmannen Robin Roefs en Mark Flekken waren dat verdedigers Nathan Aké, Jorrel Hato en Jeremie Frimpong, middenvelders Teun Koopmeiners, Kenneth Taylor en Gjivai Zechiël en spits Joshua Zirkzee.
5 uur geleden