KNVB dient bid voor 'duurzaam, toegankelijk en compact' WK 2027 in
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft samen met de Belgische (KBVB) en Duitse (DFB) voetbalbonden het bidbook voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027 overhandigd aan de FIFA. Volgens de bond gaat het om een "duurzaam, toegankelijk en compact" wereldkampioenschap.
"De hele wereld moet zich welkom voelen en een voetbalfeest kunnen vieren in een gastvrije, vriendelijke en veilige omgeving. Ons doel is om een duurzaam, economisch aantrekkelijk en uniek toernooi te organiseren en de 211 aangesloten bonden verder te helpen met hun ontwikkeling van vrouwenvoetbal", aldus Gijs de Jong, secretaris-generaal van de KNVB.
Volgens de bond is er over minder dan vier jaar sprake van een unieke fanervaring, mocht de keuze op Nederland, België en Duitsland vallen. "Doordat de speelsteden dicht bij elkaar liggen, kunnen supporters gemakkelijker en goedkoper meerdere wedstrijden bijwonen en de sfeer in verschillende stadions ervaren", aldus de bond.
Commercieel succes
"BNG2027 belooft ook op commercieel vlak het meest succesvolle WK voetbal ooit te organiseren. Het doel is om de inkomsten met vijftig procent te verhogen ten opzichte van het WK van 2023, onder meer door het verkopen van de mediarechten, kosten te besparen dankzij de compactheid van het toernooi, het maximaliseren van de inkomsten uit de Europese sponsormarkt en hospitality, en een succesvolle ticketverkoop."
Het WK moet in dertien steden gehouden gaan worden. Naast Amsterdam, Eindhoven, Heerenveen, Enschede en Rotterdam zijn dat Brussel, Charleroi, Genk, Gent, Dortmund, Düsseldorf, Gelsenkirchen en Keulen.
Mochten de drie landen het toernooi gaan organiseren, dan vindt de loting plaats in Brussel.
Meer uit Voetbal
SPLIT (ANP) - De Kroatische politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag 57 mensen aangehouden na een confrontatie tussen fans van Ajax en Hajduk Split, melden Kroatische media. De twee clubs spelen donderdagavond tegen elkaar in de Conference League en volgens onder meer onlinekrant index.hr moest de politie ingrijpen om gevechten tussen honderden supporters te voorkomen.
3 uur geledenROME (ANP) - Marten de Roon en Donyell Malen hebben woensdag in de Champions League hun waarde voor AS Roma bewezen. De twee Nederlanders namen in de thuiswedstrijd tegen Real Madrid alle drie de doelpunten van de Italianen voor hun rekening. Genoeg voor een goed resultaat was het niet, want Real Madrid scoorde in de laatste tien minuten drie keer uit een hoekschop en won alsnog: 3-4.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Cesc Fàbregas zocht niet naar excuses na de nederlaag van Como tegen Feyenoord in de Champions League (3-2). "Feyenoord was gewoon veel beter", zei hij in de perskamer van De Kuip.
14 uur geledenVENETIË (ANP) - Venezia is de vierde club in de Serie A die dit seizoen van trainer is gewisseld. Davide Nicola volgt bij hekkensluiter Giovanni Stroppa op. Venezia verloor de eerste zes competitiewedstrijden en kreeg al zestien doelpunten tegen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de eerste overwinning van dit seizoen in de Champions League binnen. De koploper van de Eredivisie beloonde zich tijdens een vermakelijk optreden met een zege op Como (3-2).
15 uur geledenLINZ (ANP) - Liverpool heeft ook de tweede wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League gewonnen. Het elftal van trainer Andoni Iraola was in Oostenrijk veel te sterk voor LASK: 3-6.
15 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid kan volgende week zondag in de uitwedstrijd tegen FC Barcelona niet beschikken over Vinícius Júnior. De Braziliaanse aanvaller is door de Spaanse voetbalbond voor vier wedstrijden geschorst.
16 uur geleden