Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB: burgemeester Utrecht heeft onze regels 'overruled'

KNVB: burgemeester Utrecht heeft onze regels 'overruled'

ZEIST (ANP) - De KNVB benadrukt dat de wedstrijd tussen FC Utrecht en RKC Waalwijk eigenlijk definitief gestaakt had moeten worden. Scheidsrechter Ingmar Oostrom stuurde de spelers van beide clubs in de blessuretijd richting de kleedkamers, nadat voor de tweede keer vanaf de tribune een plastic beker op het veld was gegooid. De regels schrijven voor dat een wedstrijd dan gestaakt moet worden, maar volgens een woordvoerder van de KNVB heeft burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht besloten dat de resterende 2 minuten van de blessuretijd uitgespeeld moesten worden.

"Onze regels zijn helder: dit had definitief gestaakt moeten worden, ondanks dat er nog maar 2 minuten te spelen waren", aldus de bond. "Maar de burgemeester kan dit overrulen met voor haar moverende redenen en dat heeft zij gedaan."

Na beide doelpunten van FC Utrecht werd vanaf de tribune wat richting het veld gegooid. De tweede keer belandde één beker in de buurt van doelpuntenmaker Zakaria Labyad. De wedstrijd leek daarmee ten einde, maar na enkele minuten oponthoud werden de laatste minuten van de blessuretijd toch uitgespeeld. De bal lag daarbij na de aftrap van RKC wel de hele tijd stil. De spelers van beide clubs hadden onderling afgesproken niet meer te voetballen.

Meer uit Voetbal

Ongeslagen Hull City maakt indruk met gelijkspel bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Hull City blijft indruk maken in de Premier League. De gepromoveerde club hield het thuisspelende Chelsea op 2-2 en is dit seizoen nog ongeslagen. Hull City staat met 8 punten uit vier wedstrijden derde, achter Manchester City en Arsenal.

58 minuten geleden
FC Twente boekt tegen ADO vierde seizoenszege: 2-0

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zijn vierde zege van het seizoen geboekt. De club uit Enschede won in de eigen Veste met 2-0 van ADO Den Haag, dankzij een benutte strafschop van Wout Weghorst en een rake kopbal van Robin Pröpper. De doelpunten vielen in de tweede helft.

1 uur geleden
Deense bond: FIFA ontwijkt kritische vragen over investeringsplan

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De wereldvoetbalbond FIFA heeft kritische vragen over het omstreden en inmiddels ingetrokken investeringsplan rond FIFA Forward Enterprise van voorzitter Gianni Infantino ontweken. Dat stelt Jesper Møller, voorzitter van de Deense voetbalbond DBU, na een vergadering van de juridische commissie van de FIFA.

4 uur geleden
Supporterscollectief baalt van KNVB-maatregelen tegen vuurwerk

LEEUWARDEN/UTRECHT (ANP) - Supporterscollectief Nederland is teleurgesteld over de nieuwe maatregelen om vuurwerkgeweld bij voetbalwedstrijden tegen te gaan. Dat laat het samenwerkingsverband van Nederlandse supportersverenigingen zaterdag weten aan het ANP.

7 uur geleden
AZ lijdt tegen Willem II eerste puntenverlies in Eredivisie

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het eerst dit Eredivisieseizoen puntenverlies geleden. In de zesde speelronde eindigde de thuiswedstrijd tegen het gepromoveerde Willem II in 1-1. AZ blijft voorlopig koploper in de competitie met 16 punten. Willem II heeft zijn tweede punt van het seizoen gepakt.

21 uur geleden
FIFA: locatie WK-finale in 2030 wordt pas later bepaald

ZÜRICH (ANP/AFP) - De locatie van de finale van het wereldkampioenschap voetbal in 2030 wordt pas op een later moment bepaald. Dat zegt de FIFA vrijdag in een reactie op de woorden van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond, Fouzi Lekjaa.

1 dag geleden
Voetbalduels direct gestaakt bij schieten of gooien met vuurwerk

DEN HAAG (ANP) - Voetbalwedstrijden worden meteen definitief gestaakt als er vuurwerk naar het veld of andere tribunes wordt gegooid of geschoten. Het competitiebestuur heeft dat in het protocol opgenomen, meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid na een overleg met onder meer de KNVB en de politie.

1 dag geleden