KNVB blijft zich inzetten voor mensenrechten in Qatar
ZEIST (ANP) - De KNVB is al enkele jaren bezig de situatie in Qatar te helpen verbeteren door middel van diplomatie en door attentie te vragen van instanties die hierop invloed hebben. Zo reageert de voetbalbond op het verzoek van Amnesty International om meer aandacht te besteden aan mensenrechten en slechte werkomstandigheden van arbeidsmigranten in het emiraat.
De KNVB wil op korte termijn haar acties uitbreiden. Zodra het weer kan, willen de beleidsmakers in Zeist zelf naar Qatar om met eigen ogen te zien wat daar gebeurt en zelf misstanden te kunnen aankaarten. Met het programma WorldCoaches is de KNVB sinds 2018 bezig om door middel van voetbal de positie van de vrouwen in Qatar te verbeteren.
Volgens de KNVB is er met de FIFA al veelvuldig contact over de situatie in Qatar. De bond was in 2014 één van de initiatiefnemers die, naar aanleiding van de situatie in Qatar, de FIFA wisten te bewegen om ook naar de mensenrechten te kijken voordat een WK wordt toegewezen. Mede daardoor hebben bidprocedures voor komende WK’s nu een zogenoemde mensenrechtenparagraaf.
Geen boycot
Amnesty blijft een hele belangrijke gesprekspartner voor ons, zo laat de KNVB weten. Net als de Nederlandse ambassade in Qatar, International Labour Organization en het ministerie van Buitenlandse Zaken, waarmee de bond al ruim een jaar in gesprek zegt te zijn over de situatie in Qatar. De KNVB deelt het standpunt van Amnesty dat een boycot van het WK de progressie in Qatar en de gastarbeiders daar niet helpt en dat alle aandacht voor de eindronde de situatie daar juist kan helpen verbeteren.
De KNVB benadrukt nooit voorstander van een WK in Qatar te zijn geweest. Maar de bond wil geen toernooien boycotten, omdat het vindt dat sporters niet de dupe mogen zijn van wanbeleid of geschonden mensenrechten.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
2 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
7 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
10 uur geleden