KNVB blijft werken aan EK in Amsterdam mét publiek
ZEIST (ANP) - Hoewel volop wordt gespeculeerd over mogelijke aanpassingen aan het EK voetbal van komende zomer, blijft de KNVB zich voorbereiden op vier EK-wedstrijden in Amsterdam. Het Nederlandse organisatiecomité onder leiding van Gijs de Jong gaat er ook nog steeds vanuit dat er in juni publiek zit in de Johan Cruijff ArenA.
"We krijgen de speculaties ook mee, maar vanuit de UEFA ontvangen we geen signalen dat er aanpassingen komen", zegt een woordvoerder van de KNVB. "Wij werken dus nog steeds aan een EK in Nederland mét publiek. Maar we studeren uiteraard ook op andere scenario's. Het zou raar zijn als we dat onder de huidige omstandigheden niet zouden doen."
Het Europees kampioenschap zou vorig jaar gehouden worden, maar werd als gevolg van de coronacrisis verschoven naar de zomer van 2021. Ter ere van de 60e verjaardag van het EK, dat in 1960 voor het eerst werd gehouden, heeft de UEFA het toernooi verspreid over Europa. Twaalf landen, waaronder Nederland, huisvesten de wedstrijden. In Amsterdam worden vier duels gespeeld, waaronder de drie groepswedstrijden van het Nederlands elftal.
Vier scenario's
Aangezien heel Europa nog steeds te maken heeft met de pandemie, gaan stemmen op om het aantal speelsteden te verminderen. Volgens bestuursvoorzitter Karl-Heinz Rummenigge van Bayern München, dat in eigen stadion ook EK-duels huisvest, denkt UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin eraan om het EK in slechts één land te houden.
Het is de bedoeling dat de UEFA op 5 maart een beslissing neemt. De federatie houdt rekening met wedstrijden zonder of met minder publiek. Alle voetbalfans die een kaartje hebben, kregen onlangs per mail te horen dat ze in dat geval hun geld terugkrijgen. Ook kunnen de kopers tot en met 26 januari hun ticket teruggeven.
Volgens de KNVB liggen nog steeds vier scenario's op tafel voor het EK. "Het eerste scenario is dat alles volgend jaar opgelost is, maar daar gelooft denk ik niemand echt in", zei De Jong in november al. "Het tweede scenario is een volledige bezetting van de stadions, maar wel met een hoop maatregelen daar omheen. Het derde scenario is een beperkte bezetting en het vierde dat er helemaal geen fans op de tribunes zitten."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.
2 uur geledenMAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
16 uur geleden