Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB blijft werken aan EK in Amsterdam mét publiek

KNVB blijft werken aan EK in Amsterdam mét publiek

ZEIST (ANP) - Hoewel volop wordt gespeculeerd over mogelijke aanpassingen aan het EK voetbal van komende zomer, blijft de KNVB zich voorbereiden op vier EK-wedstrijden in Amsterdam. Het Nederlandse organisatiecomité onder leiding van Gijs de Jong gaat er ook nog steeds vanuit dat er in juni publiek zit in de Johan Cruijff ArenA.

"We krijgen de speculaties ook mee, maar vanuit de UEFA ontvangen we geen signalen dat er aanpassingen komen", zegt een woordvoerder van de KNVB. "Wij werken dus nog steeds aan een EK in Nederland mét publiek. Maar we studeren uiteraard ook op andere scenario's. Het zou raar zijn als we dat onder de huidige omstandigheden niet zouden doen."

Het Europees kampioenschap zou vorig jaar gehouden worden, maar werd als gevolg van de coronacrisis verschoven naar de zomer van 2021. Ter ere van de 60e verjaardag van het EK, dat in 1960 voor het eerst werd gehouden, heeft de UEFA het toernooi verspreid over Europa. Twaalf landen, waaronder Nederland, huisvesten de wedstrijden. In Amsterdam worden vier duels gespeeld, waaronder de drie groepswedstrijden van het Nederlands elftal.

Vier scenario's

Aangezien heel Europa nog steeds te maken heeft met de pandemie, gaan stemmen op om het aantal speelsteden te verminderen. Volgens bestuursvoorzitter Karl-Heinz Rummenigge van Bayern München, dat in eigen stadion ook EK-duels huisvest, denkt UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin eraan om het EK in slechts één land te houden.

Het is de bedoeling dat de UEFA op 5 maart een beslissing neemt. De federatie houdt rekening met wedstrijden zonder of met minder publiek. Alle voetbalfans die een kaartje hebben, kregen onlangs per mail te horen dat ze in dat geval hun geld terugkrijgen. Ook kunnen de kopers tot en met 26 januari hun ticket teruggeven.

Volgens de KNVB liggen nog steeds vier scenario's op tafel voor het EK. "Het eerste scenario is dat alles volgend jaar opgelost is, maar daar gelooft denk ik niemand echt in", zei De Jong in november al. "Het tweede scenario is een volledige bezetting van de stadions, maar wel met een hoop maatregelen daar omheen. Het derde scenario is een beperkte bezetting en het vierde dat er helemaal geen fans op de tribunes zitten."

Meer uit Voetbal

FC Volendam wint eerste duel finale play-offs na fouten Willem II

TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.

1 uur geleden
FC Utrecht kan geen beroep doen op Min tegen sc Heerenveen

UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.

3 uur geleden
UEFA past format Nations League en EK-kwalificatie aan

NYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.

3 uur geleden
PSG-coach Luis Enrique roemt defensieve kwaliteiten Dembélé

PARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.

4 uur geleden
Spaanse middenvelder López van FC Barcelona mist WK

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.

7 uur geleden
Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

22 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

23 uur geleden