Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB blijft werken aan EK in Amsterdam mét publiek

KNVB blijft werken aan EK in Amsterdam mét publiek

ZEIST (ANP) - Hoewel volop wordt gespeculeerd over mogelijke aanpassingen aan het EK voetbal van komende zomer, blijft de KNVB zich voorbereiden op vier EK-wedstrijden in Amsterdam. Het Nederlandse organisatiecomité onder leiding van Gijs de Jong gaat er ook nog steeds vanuit dat er in juni publiek zit in de Johan Cruijff ArenA.

"We krijgen de speculaties ook mee, maar vanuit de UEFA ontvangen we geen signalen dat er aanpassingen komen", zegt een woordvoerder van de KNVB. "Wij werken dus nog steeds aan een EK in Nederland mét publiek. Maar we studeren uiteraard ook op andere scenario's. Het zou raar zijn als we dat onder de huidige omstandigheden niet zouden doen."

Het Europees kampioenschap zou vorig jaar gehouden worden, maar werd als gevolg van de coronacrisis verschoven naar de zomer van 2021. Ter ere van de 60e verjaardag van het EK, dat in 1960 voor het eerst werd gehouden, heeft de UEFA het toernooi verspreid over Europa. Twaalf landen, waaronder Nederland, huisvesten de wedstrijden. In Amsterdam worden vier duels gespeeld, waaronder de drie groepswedstrijden van het Nederlands elftal.

Vier scenario's

Aangezien heel Europa nog steeds te maken heeft met de pandemie, gaan stemmen op om het aantal speelsteden te verminderen. Volgens bestuursvoorzitter Karl-Heinz Rummenigge van Bayern München, dat in eigen stadion ook EK-duels huisvest, denkt UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin eraan om het EK in slechts één land te houden.

Het is de bedoeling dat de UEFA op 5 maart een beslissing neemt. De federatie houdt rekening met wedstrijden zonder of met minder publiek. Alle voetbalfans die een kaartje hebben, kregen onlangs per mail te horen dat ze in dat geval hun geld terugkrijgen. Ook kunnen de kopers tot en met 26 januari hun ticket teruggeven.

Volgens de KNVB liggen nog steeds vier scenario's op tafel voor het EK. "Het eerste scenario is dat alles volgend jaar opgelost is, maar daar gelooft denk ik niemand echt in", zei De Jong in november al. "Het tweede scenario is een volledige bezetting van de stadions, maar wel met een hoop maatregelen daar omheen. Het derde scenario is een beperkte bezetting en het vierde dat er helemaal geen fans op de tribunes zitten."

Meer uit Voetbal

Wijnaldum draagt met doelpunt bij aan zege van Al-Ettifaq

RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).

9 uur geleden
Topscorer Haaland stelt trainer gerust met foto van weegschaal

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.

10 uur geleden
Iraanse voetbalbond wil Pride Match op WK voorkomen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.

11 uur geleden
Trainer Slot verwacht emotioneel duel met oude club van Jota

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.

13 uur geleden
'Picasso van het voetbal' op 72-jarige leeftijd overleden

NOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.

13 uur geleden
Duels Afrika Cup na aftrap gratis voor vollere stadions

RABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.

22 uur geleden
Voorzitter Fenerbahçe aangehouden in Turks drugsonderzoek

ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.

1 dag geleden