KNVB blij met uitzondering voor spelers Nederlands elftal
ZEIST (ANP) - De KNVB is blij dat de internationals die in het buitenland voetballen gewoon inzetbaar zijn voor de interlands tegen Polen (4 september) en Italië (7 september) in de Nations League. Minister Tamara van Ark van Medische Zorg en Sport maakte bekend dat er een uitzondering op de quarantaineregels komt voor de interlands van het Nederlands elftal tegen Italië en Polen.
"We zijn blij dat onze overheid deze oplossing heeft gerealiseerd en Nederland nu niet achterblijft bij de rest van Europa. Dat is goed voor het Nederlandse voetbal en hierdoor kunnen de miljoenen fans Oranje weer in actie zien, daar hebben we met z’n allen lang naar uitgekeken", laat de KNVB weten.
Volgens de voetbalbond volgen de topsporters met professionele begeleiding de strengste voorzorgsmaatregelen met als doel hun beroep uit te kunnen blijven uitoefenen. "Dat kun je niet gelijk beoordelen met toeristen die zonder noodzaak over een volle Ramblas lopen."
Bubbel
De KNVB laat weten "de komende dagen met al onze voorzorgsmaatregelen een 'voetbal-bubble' te creëren waarin de spelers en staf veilig en afgeschermd van buitenstaanders verblijven. Reizen gebeurt met eigen charters en bussen en iedereen wordt veelvuldig op corona getest, om te beginnen wanneer men zich bij de groep wil aansluiten."
De voetbalbond heeft er alle vertrouwen in dat de spelers straks gezond kunnen terugkeren naar hun club. "We blijven in nauw contact met de overheid over de situatie rondom internationale wedstrijden, maatregelen die we nemen en de voorwaarden voor een definitieve regeling", aldus de KNVB.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
2 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
3 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
7 uur geleden