KNVB blij met preventieve werking videoarbiter
ZEIST (ANP) - De introductie van de videoarbiter in de eredivisie heeft volgens scheidsrechterscoördinator Dick van Egmond van de KNVB niet alleen geleid tot minder arbitrale fouten, maar ook tot minder uitspattingen van de spelers. "Echte elleboogstoten zien we nauwelijks meer. En spelers maken ook geen opzettelijke handsballen meer om doelpunten te maken, ze weten dat ze worden gepakt", zei Van Egmond bij een toelichting op de cijfers van de eerste seizoenshelft. "Ook het duwen, trekken en vasthouden bij hoekschoppen en vrije trappen is sterk verminderd. Zo heeft de VAR ook een preventieve werking."
De VAR greep in de eerste zeventien speelrondes van de eredivisie 42 keer in. In vijf gevallen leidde een ingreep van de VAR niet tot de juiste beslissing van de scheidsrechter op het veld. Daarnaast verzuimden de arbiters achter de tv-schermen in Zeist twaalf keer om in te grijpen, terwijl ze dat wel hadden moeten doen.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP) - Colombia heeft de eerste wedstrijd op het WK voetbal tegen Oezbekistan gewonnen. Luis Díaz speelde een hoofdrol in een volgepakt stadion in Mexico-Stad. De aanvaller van Bayern München had met een doelpunt en een assist een groot aandeel in de zege: 3-1.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Er wordt flink geboden op de shirts die de spelers van het Nederlands elftal zondag hebben gedragen in het eerste WK-duel met Japan. De veiling is nog niet gesloten, maar op basis van de huidige biedingen staat de teller op 25.992 euro.
4 uur geledenTORONTO (ANP) - Ghana heeft het eerste WK-duel in groep L in de nacht van woensdag op donderdag met 1-0 gewonnen van Panama. De Afrikanen trokken de winst pas in de blessuretijd van de tweede helft naar zich toe door een doelpunt van Caleb Yirenkyi.
6 uur geledenATLANTA (ANP) - De FIFA heeft sinds de start van het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico bijna 400.000 online haatdragende reacties verwijderd. Dat meldt de wereldvoetbalbond woensdagavond (Amerikaanse tijd).
8 uur geledenARLINGTON (ANP) - Engeland is het WK voetbal begonnen met een 4-2-overwinning op Kroatië. De Engelse spits Harry Kane scoorde twee keer in het enerverende duel in Dallas Stadium en bracht zijn totale WK-productie op tien doelpunten.
9 uur geledenHOUSTON (ANP) - Portugal heeft in zijn eerste wedstrijd op het WK voetbal niet kunnen winnen van de Democratische Republiek Congo. De ploeg van sterspeler Cristiano Ronaldo, die met zijn zesde WK-deelname het kersverse record van Lionel Messi evenaarde, kwam in het Houston Stadium niet verder dan 1-1.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse middenvelder Themba Zwane is door de FIFA voor drie wedstrijden geschorst vanwege een overtreding die hij maakte op het WK voetbal. In de openingswedstrijd tegen Mexico (2-0 voor de Mexicanen) maakte Zwane een slaande beweging richting verdediger Roberto Alvarado, waarvoor hij rood kreeg.
13 uur geleden