KNVB: blij dat beslissing op het veld valt
UTRECHT (ANP) - De KNVB is blij dat de beslissing in de finale van de play-offs tussen Feyenoord en FC Utrecht op het veld valt. Dat zei Mark Boetekees, de general-counsel van de voetbalbond. "Bovendien doet het ons goed dat de rechter erkent dat wij correct hebben gehandeld."
De KNVB had het duel verplaatst van zaterdag naar zondag, omdat de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb de wedstrijd niet gelijktijdig met het Songfestival wilde laten plaatsvinden. FC Utrecht bestreed dat op basis van de reglementen. De rechter oordeelde echter dat de bond voldoende naar alternatieven had gekeken.
Boetekees plaatste ook wel kanttekeningen. "Het is vervelend dat wij met één van onze leden voor de rechter staan. In het vonnis staat ook wel een kritische opmerking naar ons toe en ook die hebben wij goed gehoord. Maar er was een meningsverschil tussen twee van onze leden. Wij moeten dan de knoop doorhakken."
De KNVB zegt niet teleurgesteld te zijn in de houding van FC Utrecht. Boetekees: "We snappen dat iedereen voor zijn eigen belangen opkomt. Als wij een beslissing in het voordeel van Utrecht hadden genomen had Feyenoord waarschijnlijk tegenover ons gestaan in de rechtszaal. Zo gaat dat nu eenmaal."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
5 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
7 uur geleden