KNVB: blij dat beslissing op het veld valt
UTRECHT (ANP) - De KNVB is blij dat de beslissing in de finale van de play-offs tussen Feyenoord en FC Utrecht op het veld valt. Dat zei Mark Boetekees, de general-counsel van de voetbalbond. "Bovendien doet het ons goed dat de rechter erkent dat wij correct hebben gehandeld."
De KNVB had het duel verplaatst van zaterdag naar zondag, omdat de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb de wedstrijd niet gelijktijdig met het Songfestival wilde laten plaatsvinden. FC Utrecht bestreed dat op basis van de reglementen. De rechter oordeelde echter dat de bond voldoende naar alternatieven had gekeken.
Boetekees plaatste ook wel kanttekeningen. "Het is vervelend dat wij met één van onze leden voor de rechter staan. In het vonnis staat ook wel een kritische opmerking naar ons toe en ook die hebben wij goed gehoord. Maar er was een meningsverschil tussen twee van onze leden. Wij moeten dan de knoop doorhakken."
De KNVB zegt niet teleurgesteld te zijn in de houding van FC Utrecht. Boetekees: "We snappen dat iedereen voor zijn eigen belangen opkomt. Als wij een beslissing in het voordeel van Utrecht hadden genomen had Feyenoord waarschijnlijk tegenover ons gestaan in de rechtszaal. Zo gaat dat nu eenmaal."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
9 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
9 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
11 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
13 uur geleden