Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB biedt onderdak aan voetballers Oekraïne Onder 19 jaar

KNVB biedt onderdak aan voetballers Oekraïne Onder 19 jaar

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalbond KNVB biedt op het complex in Zeist onderdak aan de voetballers en stafleden van Oekraïne Onder 19 jaar. Die ploeg bereidde zich afgelopen week op de KNVB Campus voor op het EK-kwalificatietoernooi voor spelers onder 19 jaar, dat in Nederland wordt gehouden. Omdat het voor Oekraïne vanwege de oorlog niet mogelijk was om zich in eigen land voor te bereiden, heeft de KNVB kosteloos alles geregeld, zo laat een woordvoerder desgevraagd weten.

De 21 spelers en tien stafleden van Oekraïne Onder 19 verblijven ook gedurende het toernooi in het hotel op het KNVB-complex. Ze trainen zowel daar als op de velden van de nabijgelegen amateurclub SV Austerlitz. Het EK-kwalificatietoernooi zou eigenlijk in maart worden gehouden, maar omdat het toen voor de Oekraïense voetballers vanwege de oorlog in hun land onmogelijk was om naar Nederland te komen, nam de KNVB het initiatief om de wedstrijden te verplaatsen naar juni.

Oekraïne Onder 19 begon het toernooi woensdag met een overwinning op Noorwegen (3-2). Oranje Onder 19, dat onder leiding staat van coach Bert Konterman, verloor met 2-1 van Servië. Volgende week dinsdag treffen Nederland en Oekraïne elkaar op Varkenoord, het trainingscomplex van Feyenoord in Rotterdam. De winnaar van het vierlandentoernooi plaatst zich voor het EK in Slowakije, dat op 18 juni begint.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Peddemors en Beerensteyn helpen Wolfsburg aan zege

WOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.

1 uur geleden
Lukebakio mist uitduel van Benfica met Ajax in Champions League

LISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

2 uur geleden
PSG-verdediger Hakimi Afrikaans voetballer van het jaar

RABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

3 uur geleden
Oranje zakt naar zevende positie en is groepshoofd bij WK-loting

ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.

7 uur geleden
Excuses Duits international Adeyemi na verboden wapenbezit

DORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.

8 uur geleden
Real Madrid mist verdediger Militão voorlopig door blessure

MADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.

8 uur geleden
Bondscoach McClaren na missen directe plaatsing weg bij Jamaica

KINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.

11 uur geleden