KNVB biedt onderdak aan voetballers Oekraïne Onder 19 jaar
ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalbond KNVB biedt op het complex in Zeist onderdak aan de voetballers en stafleden van Oekraïne Onder 19 jaar. Die ploeg bereidde zich afgelopen week op de KNVB Campus voor op het EK-kwalificatietoernooi voor spelers onder 19 jaar, dat in Nederland wordt gehouden. Omdat het voor Oekraïne vanwege de oorlog niet mogelijk was om zich in eigen land voor te bereiden, heeft de KNVB kosteloos alles geregeld, zo laat een woordvoerder desgevraagd weten.
De 21 spelers en tien stafleden van Oekraïne Onder 19 verblijven ook gedurende het toernooi in het hotel op het KNVB-complex. Ze trainen zowel daar als op de velden van de nabijgelegen amateurclub SV Austerlitz. Het EK-kwalificatietoernooi zou eigenlijk in maart worden gehouden, maar omdat het toen voor de Oekraïense voetballers vanwege de oorlog in hun land onmogelijk was om naar Nederland te komen, nam de KNVB het initiatief om de wedstrijden te verplaatsen naar juni.
Oekraïne Onder 19 begon het toernooi woensdag met een overwinning op Noorwegen (3-2). Oranje Onder 19, dat onder leiding staat van coach Bert Konterman, verloor met 2-1 van Servië. Volgende week dinsdag treffen Nederland en Oekraïne elkaar op Varkenoord, het trainingscomplex van Feyenoord in Rotterdam. De winnaar van het vierlandentoernooi plaatst zich voor het EK in Slowakije, dat op 18 juni begint.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
9 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
13 uur geleden