KNVB bezoekt migranten die in WK-hotel Oranje in Doha werken
ZEIST (ANP) - Secretaris-generaal Gijs de Jong van de KNVB combineert vrijdag de loting voor het WK voetbal met een bezoek aan de migranten die werken in het luxe St. Regis Doha-hotel, de verblijfplaats van Oranje tijdens de mondiale eindronde in Qatar. De nationale voetbalbond reist met een uitgebreide delegatie naar Doha. Directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen, bondsvoorzitter Just Spee en bondscoach Louis van Gaal, mits in het bezit van een negatieve PCR-test, maken ook deel uit van het gezelschap.
De Jong wil graag met eigen ogen zien hoe de arbeiders uit landen als Nepal, India, de Filipijnen, Ghana en Kenia leven en wonen. Hij bezocht het St. Regis Doha-hotel, met uitzicht op het strand en de Perzische Golf, al in december en februari. De Jong sprak daar met beveiligers, receptionisten, mensen van de roomservice en keukenpersoneel. Ook vertegenwoordigers van de Nederlandse ambassade en de toezichthoudende vakbond waren aanwezig, net als directeur Max Tuñón van de aan de Verenigde Naties verbonden internationale arbeidsorganisatie ILO.
"We hebben alles laten toetsen", vertelt De Jong over hoe de keuze voor het hotel tot stand is gekomen. "We hebben een vragenlijst van tien pagina's opgesteld, op advies van de ILO. Het minimumloon is gegarandeerd en ligt hoger dan in omringende landen. Er zijn elektronische controles, zodat zichtbaar wordt dat er op tijd en op de juiste wijze wordt uitbetaald." De ILO heeft volgens De Jong aangegeven dat het gekozen hotel "een voorloper is in het naleven van regels".
Zaken
"We willen tijdens het WK zakendoen met leveranciers die aan de wetgeving voldoen, maar liefst een stapje verder gaan", zegt De Jong. "Je moet dan denken aan vervoerders, beveiligers, cateraars of andere hotels die we nodig hebben. De ILO helpt ons daarbij."
De KNVB spreekt in Doha ook met vertegenwoordigers van de international vakbondsfederatie Building and Wood Worker's International, de FNV en Nederlandse ambassade. Van Gaal bezoekt de loting en gaat langs bij de velden waarop hij met het Nederlands elftal wil trainen tijdens het WK.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.
6 uur geledenPIANI DI PEZZÈ (ANP) - Sepp Kuss heeft de negentiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Amerikaan van Visma - Lease a Bike kwam solo over de finish van de koninginnenrit van de eerste grote ronde van het seizoen die zondag in Rome eindigt.
9 uur geledenCHATEAU-GONTIER-SUR-MAYENNE (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft niet lang op zijn eerste ritzege bij zijn nieuwe ploeg hoeven wachten. De Nederlandse sprinter van Decathlon CMA CGM won de tweede rit in de vierdaagse koers Boucles de la Mayenne.
9 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.
14 uur geledenFELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Michael Valgren gaat vrijdag niet meer van start in de Ronde van Italië. De Deen, die woensdag nog de zeventiende etappe won, stapt net als zijn Britse ploeggenoot James Shaw af. Dat gebeurt om sportieve redenen, meldt hun ploeg EF Education-EasyPost.
16 uur geleden