Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB bezoekt migranten die in WK-hotel Oranje in Doha werken

KNVB bezoekt migranten die in WK-hotel Oranje in Doha werken

ZEIST (ANP) - Secretaris-generaal Gijs de Jong van de KNVB combineert vrijdag de loting voor het WK voetbal met een bezoek aan de migranten die werken in het luxe St. Regis Doha-hotel, de verblijfplaats van Oranje tijdens de mondiale eindronde in Qatar. De nationale voetbalbond reist met een uitgebreide delegatie naar Doha. Directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen, bondsvoorzitter Just Spee en bondscoach Louis van Gaal, mits in het bezit van een negatieve PCR-test, maken ook deel uit van het gezelschap.

De Jong wil graag met eigen ogen zien hoe de arbeiders uit landen als Nepal, India, de Filipijnen, Ghana en Kenia leven en wonen. Hij bezocht het St. Regis Doha-hotel, met uitzicht op het strand en de Perzische Golf, al in december en februari. De Jong sprak daar met beveiligers, receptionisten, mensen van de roomservice en keukenpersoneel. Ook vertegenwoordigers van de Nederlandse ambassade en de toezichthoudende vakbond waren aanwezig, net als directeur Max Tuñón van de aan de Verenigde Naties verbonden internationale arbeidsorganisatie ILO.

"We hebben alles laten toetsen", vertelt De Jong over hoe de keuze voor het hotel tot stand is gekomen. "We hebben een vragenlijst van tien pagina's opgesteld, op advies van de ILO. Het minimumloon is gegarandeerd en ligt hoger dan in omringende landen. Er zijn elektronische controles, zodat zichtbaar wordt dat er op tijd en op de juiste wijze wordt uitbetaald." De ILO heeft volgens De Jong aangegeven dat het gekozen hotel "een voorloper is in het naleven van regels".

Zaken

"We willen tijdens het WK zakendoen met leveranciers die aan de wetgeving voldoen, maar liefst een stapje verder gaan", zegt De Jong. "Je moet dan denken aan vervoerders, beveiligers, cateraars of andere hotels die we nodig hebben. De ILO helpt ons daarbij."

De KNVB spreekt in Doha ook met vertegenwoordigers van de international vakbondsfederatie Building and Wood Worker's International, de FNV en Nederlandse ambassade. Van Gaal bezoekt de loting en gaat langs bij de velden waarop hij met het Nederlands elftal wil trainen tijdens het WK.

Meer uit Sport

Van Klinken werpt discus naar Nederlands record van 70,99 meter

RAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.

9 minuten geleden
Seixas (19) wint Ronde van Baskenland, slotrit voor August

BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.

5 uur geleden
Waterpoloërs verliezen in World Cup opnieuw van Servië

ALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.

5 uur geleden
Sinner laat Zverev kansloos en bereikt finale masters Monte Carlo

MONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.

7 uur geleden
Marathon Parijs vestigt record met 60.000 deelnemers

PARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.

10 uur geleden
NBA-vedette James bereikt nieuwe mijlpaal met 12.000 assists

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.

13 uur geleden
Golfer McIlroy neemt historisch grote voorsprong in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.

14 uur geleden