KNVB bezoekt migranten die in WK-hotel Oranje in Doha werken
ZEIST (ANP) - Secretaris-generaal Gijs de Jong van de KNVB combineert vrijdag de loting voor het WK voetbal met een bezoek aan de migranten die werken in het luxe St. Regis Doha-hotel, de verblijfplaats van Oranje tijdens de mondiale eindronde in Qatar. De nationale voetbalbond reist met een uitgebreide delegatie naar Doha. Directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen, bondsvoorzitter Just Spee en bondscoach Louis van Gaal, mits in het bezit van een negatieve PCR-test, maken ook deel uit van het gezelschap.
De Jong wil graag met eigen ogen zien hoe de arbeiders uit landen als Nepal, India, de Filipijnen, Ghana en Kenia leven en wonen. Hij bezocht het St. Regis Doha-hotel, met uitzicht op het strand en de Perzische Golf, al in december en februari. De Jong sprak daar met beveiligers, receptionisten, mensen van de roomservice en keukenpersoneel. Ook vertegenwoordigers van de Nederlandse ambassade en de toezichthoudende vakbond waren aanwezig, net als directeur Max Tuñón van de aan de Verenigde Naties verbonden internationale arbeidsorganisatie ILO.
"We hebben alles laten toetsen", vertelt De Jong over hoe de keuze voor het hotel tot stand is gekomen. "We hebben een vragenlijst van tien pagina's opgesteld, op advies van de ILO. Het minimumloon is gegarandeerd en ligt hoger dan in omringende landen. Er zijn elektronische controles, zodat zichtbaar wordt dat er op tijd en op de juiste wijze wordt uitbetaald." De ILO heeft volgens De Jong aangegeven dat het gekozen hotel "een voorloper is in het naleven van regels".
Zaken
"We willen tijdens het WK zakendoen met leveranciers die aan de wetgeving voldoen, maar liefst een stapje verder gaan", zegt De Jong. "Je moet dan denken aan vervoerders, beveiligers, cateraars of andere hotels die we nodig hebben. De ILO helpt ons daarbij."
De KNVB spreekt in Doha ook met vertegenwoordigers van de international vakbondsfederatie Building and Wood Worker's International, de FNV en Nederlandse ambassade. Van Gaal bezoekt de loting en gaat langs bij de velden waarop hij met het Nederlands elftal wil trainen tijdens het WK.
Meer uit Sport
LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
23 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
23 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."
1 dag geleden