KNVB betreurt beperkte aandacht voor alternatief Ajax - Utrecht
ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur betaald voetbal betreurt dat de lokale driehoek in Amsterdam weinig aandacht heeft gegeven aan het gezamenlijke plan van Ajax en FC Utrecht om hun competitieduel van zondag ondanks een politiestaking door te laten gaan. "Helaas heeft dit gezamenlijke initiatief weinig aandacht gekregen van de gemeente Amsterdam en de lokale driehoek (locoburgemeester, politie, OM)", stellen de KNVB, Eredivisie CV en Keuken Kampioen Divisie in een gezamenlijke verklaring.
"Elk seizoen worden er bijna achthonderd wedstrijden in het betaald voetbal gespeeld en 99 procent daarvan verloopt zonder grootschalige incidenten. Het voetbal streeft altijd naar minimale politie-inzet, net zoals iedereen. Eerder dit seizoen hebben we gezien dat vier wedstrijden probleemloos zonder politiebegeleiding konden plaatsvinden", schrijven Marianne van Leeuwen (KNVB), Jan de Jong (Eredivisie CV) en Marc Boele (Keuken Kampioen Divisie).
Het competitiebestuur betaald voetbal vindt het "voor het voetbal, de clubs en de supporters frustrerend dat opnieuw een wedstrijd niet doorgaat" door de politie-acties om de vroegpensioenregeling, na eerder al Feyenoord - Ajax. Die wedstrijd wordt op woensdag 30 oktober ingehaald.
"We doen er alles aan om deze wedstrijden zo goed mogelijk opnieuw in te plannen. Dat is geen eenvoudige opgave en de uitkomst zal voor de voetballiefhebbers en voor andere partijen die bij de wedstrijd betrokken zijn helaas minder gunstig zijn dan de originele planning", aldus de KNVB. Met name de Europa League-deelname van Ajax maakt het lastig een nieuwe datum te vinden voor het thuisduel met FC Utrecht.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Vier jonge mannen uit Utrecht moeten op 14 en 15 september voor de rechter verschijnen voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. Daarop stonden namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij seksuele, grove en beledigende opmerkingen. De lijst ging in maart 2024 rond op internet en in groepsapps, aldus het OM.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona heeft "een strijd moeten leveren" om documenten los te krijgen over de besluitvorming tijdens de coronapandemie. Dat heeft commissievoorzitter Daan de Kort (VVD) gezegd tijdens een persconferentie. De enquêtecommissie begint volgende week met haar openbare verhoren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam vangt 230 extra vluchtelingen op wegens het tekort aan opvangplekken bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. De 230 vluchtelingen worden opgenomen in bestaande opvanglocaties in de stad voor de duur van zes maanden, meldt de gemeente donderdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Onder anderen oud-premier Mark Rutte, voormalig gezondheidsminister Hugo de Jonge en oud-directeur van het RIVM Jaap van Dissel worden verhoord door de parlementaire enquêtecommissie over het coronabeleid. Dat werd donderdagmiddag bekendgemaakt tijdens een persconferentie. Ook voormalig justitieminister Ferd Grapperhaus, hoogleraar virologie Marion Koopmans en oud-minister van Volksgezondheid Bruno Bruins moeten voor de commissie verschijnen. Die laatste twee zijn als eerste aan de beurt, op 29 mei.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De twee vrouwen die verdacht worden van mishandeling van hun kinderen in Stadskanaal blijven veertien dagen langer vastzitten.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - De opvanglocatie bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zit nog vol, wat betekent dat er ook donderdag niet voor alle asielzoekers plek is. Dat meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Om hoeveel mensen het gaat, is nog niet bekend.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaten van Inez Weski (71) verwachten in hoger beroep te gaan tegen het vonnis in de zaak van hun cliënt. "Het ligt wel voor de hand dat er een hoger beroep zal komen van de kant van de verdediging", zei advocaat Geert-Jan Knoops na de uitspraak. De rechtbank bevond Weski schuldig, maar legde een straf op gelijk aan het voorarrest van 42 dagen. Dat betekent dat zij niet terug de cel in hoeft.
3 uur geleden