KNVB betreurt beperkte aandacht voor alternatief Ajax - Utrecht
ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur betaald voetbal betreurt dat de lokale driehoek in Amsterdam weinig aandacht heeft gegeven aan het gezamenlijke plan van Ajax en FC Utrecht om hun competitieduel van zondag ondanks een politiestaking door te laten gaan. "Helaas heeft dit gezamenlijke initiatief weinig aandacht gekregen van de gemeente Amsterdam en de lokale driehoek (locoburgemeester, politie, OM)", stellen de KNVB, Eredivisie CV en Keuken Kampioen Divisie in een gezamenlijke verklaring.
"Elk seizoen worden er bijna achthonderd wedstrijden in het betaald voetbal gespeeld en 99 procent daarvan verloopt zonder grootschalige incidenten. Het voetbal streeft altijd naar minimale politie-inzet, net zoals iedereen. Eerder dit seizoen hebben we gezien dat vier wedstrijden probleemloos zonder politiebegeleiding konden plaatsvinden", schrijven Marianne van Leeuwen (KNVB), Jan de Jong (Eredivisie CV) en Marc Boele (Keuken Kampioen Divisie).
Het competitiebestuur betaald voetbal vindt het "voor het voetbal, de clubs en de supporters frustrerend dat opnieuw een wedstrijd niet doorgaat" door de politie-acties om de vroegpensioenregeling, na eerder al Feyenoord - Ajax. Die wedstrijd wordt op woensdag 30 oktober ingehaald.
"We doen er alles aan om deze wedstrijden zo goed mogelijk opnieuw in te plannen. Dat is geen eenvoudige opgave en de uitkomst zal voor de voetballiefhebbers en voor andere partijen die bij de wedstrijd betrokken zijn helaas minder gunstig zijn dan de originele planning", aldus de KNVB. Met name de Europa League-deelname van Ajax maakt het lastig een nieuwe datum te vinden voor het thuisduel met FC Utrecht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer gemeenten ontwikkelen eigen hitteplannen, met maatregelen om kwetsbare mensen te beschermen tegen de gevolgen van hoge temperaturen. Het Rode Kruis en het Klimaatverbond becijferen dat het aantal gemeenten dat een hitteplan heeft, of aan het maken is, afgelopen jaar is gestegen van 90 naar 128. Ze noemen dat "een stap in de goede richting", maar vinden dat iedere gemeente zo'n plan zou moeten hebben.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.
1 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
7 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
13 uur geleden