Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNVB betrekt ook amateurclubs bij OneLove-actie

KNVB betrekt ook amateurclubs bij OneLove-actie

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft de OneLove-actie van komend weekeinde uitgebreid naar het amateurvoetbal. De bond heeft vorige week alle amateurclubs een vlag gegeven waarmee ze kunnen laten zien dat iedereen welkom is.

Alle amateurclubs ontvingen eerder al speciale aanvoerdersbanden. Ook krijgen ze van de KNVB hulp om tijdens thema-avonden aandacht te besteden aan discriminatie en racisme in het voetbal. "We merkten dat daar behoefte aan was", vertelt een woordvoerder van de KNVB.

OneLove is een campagne die staat voor inclusiviteit en verbinding en tegen alle vormen van racisme en discriminatie. Komend weekeinde vindt in het Nederlandse voetbal weer een OneLove-actie plaats, nu vanwege de Internationale Dag tegen Racisme en Discriminatie op 21 maart. De KNVB hoopt dat zoveel mogelijk aanvoerders in de Eredivisie, Keuken Kampioen Divisie en ook het amateurvoetbal de speciale gekleurde band met het OneLove-logo willen dragen.

Aangepaste aanvoerdersband

De vorige OneLove-actie in het betaalde voetbal vond half oktober plaats, toen in de week van Coming Out Day. Aanvoerders Orkun Kökcü (Feyenoord) en Redouan El Yaakoubi (Excelsior) weigerden toen de speciale band te dragen. Bij Feyenoord fungeerde Gernot Trauner tegen AZ eenmalig als captain en hij speelde wel met de OneLove-band. El Yaakoubi droeg in de uitwedstrijd tegen Ajax een witte band met daarop in zwarte letters het woord 'respect'.

Feyenoord-aanvoerder Kökcü voetbalt zondag de competitiewedstrijd tegen Ajax met een aangepaste aanvoerdersband. Op de band van Kökcü staat de tekst 'Respect voor iedereen'. "Op deze manier wil ik een bijdrage leveren aan de achterliggende boodschap van deze actie, namelijk een statement tegen racisme en discriminatie", aldus de middenvelder. "De tekst op onze aanvoerdersband, die ik ook zondag weer met trots zal dragen, dekt voor mij beter de lading en past bovendien beter bij mij."

Geen problemen

De KNVB heeft geen problemen met de afwijkende band van Kökcü. "Met OneLove wil de KNVB samen met de Eredivisie CV, Keuken Kampioen Divisie, Rijksoverheid en het amateurvoetbal uitdragen dat iedereen welkom is in het voetbal. Wij zijn voor verbinding en tegen racisme en alle vormen discriminatie. Ook Kökcü staat achter deze boodschap en dat is waar het om gaat", laat directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen weten.

Excelsior zoekt nog uit met welke band El Yaakoubi zondag tegen SC Cambuur gaat spelen.

Meer uit Voetbal

Arsenal voorkomt in extra tijd puntenverlies tegen Wolverhampton

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.

52 minuten geleden
PSV-trainer Bosz: alleen het eerste half uur was goed

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.

1 uur geleden
PSV wint moeizaam van Heracles (4-3) en boekt tiende zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.

2 uur geleden
FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

3 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

3 uur geleden
NEC verspeelt na vier zeges op rij punten bij Telstar

VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.

5 uur geleden
Liverpool wint met invaller Salah van Brighton

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.

6 uur geleden